چگونه بهترین عینک مناسب چهره مان را انتخاب کنیم؟

به گزارش تور تایلند ارزان، چگونه بهترین عینک مناسب چهره مان را انتخاب کنیم؟ هنگام خرید عینک آفتابی علاوه بر کیفیت عینک، توجه به اندازه و فرم چهره هم بسیار مهم است. زیرا عینک باید به درستی روی صورت تان بنشیند تا بتواند از چشمان تان در برابر نور خورشید به خوبی مراقبت کند. ضمناً عینک آفتابی مناسب، ظاهر شما را هم شیک و جذاب می نماید.

چگونه بهترین عینک مناسب چهره مان را انتخاب کنیم؟

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

خبرنگاران| برای بسیاری از ما، مهم ترین دلیل وسواس در انتخاب فریم عینک این است که روی صورت مان چطور به نظر می رسد. برای همین شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های عینک، همه فریم ها را امتحان کنید و ببینید کدام مدل بیشتر به صورت تان می آید، اما با استفاده از نکات زیر، می توانید انتخاب هایتان را محدودتر و درنتیجه در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید. برای آسان تر کردن انتخاب فریم عینک، باید از شکل صورت و رنگ پوست تان اطلاع داشته باشید و ببینید کدام استایل فریم عینک و چه رنگی بیشتر به صورت تان می آید.

پیش از آنکه به راهنمای انتخاب فریم عینک نگاهی بیندازیم، این نکات را در ذهن داشته باشید:

  • اگر به پیرچشمی مبتلا هستید، فریم عینکی انتخاب کنید که عظیم باشد تا بتواند لنزهای پروگرسیو را در خود جای دهد.
  • شکل فریم عینک باید با شکل چهره شما در تضاد باشد.
  • فریم عینک باید هم اندازه چهره تان باشد.

توجه داشته باشید که بیشتر چهره ها ترکیبی از شکل ها و زاویه های مختلف است؛ اما هفت فرم اصلی وجود دارد: گرد، بیضی، مستطیل، مثلث رو به پایین، مثلث رو به بالا، لوزی و مربع.

در این راهنمای خرید، به یکی از فاکتور های مهم انتخاب عینک یعنی تناسب شکل عینک با فرم صورت می پردازیم. آیا فرم صورت خود را می شناسید؟ در ابتدا باید بدانید که صورت شما جزو کدام دسته از شکل های اصلی صورت قرار می گیرد. برای این کار، چندین راه وجود دارد. یکی از ساده ترین راه ها این است که روبروی آینه بنشینید و مو های خود را به کلی به سمت بالا نگه دارید. از قسمت پیشانی خود آغاز به کشیدن یک خط روی آینه کنید و دورتادور صورت آن خط را ادامه دهید. به همین سادگی! شما روی آینه فرم صورت خود را رسم نموده اید.

طرح روی آینه به یکی از فرم های زیر نزدیک تر خواهد بود.

  • بیضی
  • گرد
  • مربع
  • مستطیل
  • لوزی یا الماسی
  • مثلث
  • قلبی

تشخیص فرم چهره نه تن ها به انتخاب عینک مناسب یاری می نماید، بلکه برای انتخاب نوع آرایش، استایل مو و حتی زیورآلات هم عالی و کاربردی است.

اگر با روش آینه به تشخیص دقیق نرسیدید، می توانید به اندازه گیری گونه تا گونه، پیشانی تا چانه، چانه تا گونه و عرض پیشانی بپردازید. با استفاده از یک متر این ابعاد را به دست آورید و روی یک کاغذ رسم کنید. با استفاده از این روش هم می توانید به فرم صورت خود دست پیدا کنید.

عینک های آفتابی هم در فرم های مختلف و متنوعی فراوری می شوند. هر کدام از انواع عینک آفتابی برای بعضی از فرم های صورت مناسب ترند که در ادامه به طور کامل آن ها را آنالیز می کنیم. در تصویر بالا می توانید بعضی از مهم ترین انواع عینک آفتابی را ببینید.

این نوع فرم صورت جزو معمول ترین شکل های موجود است. صورت های بیضی مانند یک تخم مرغ برعکس هستند و فاصله پیشانی تا چانه آن ها بیشتر از فاصله گونه تا گونه خواهد بود. عرض پیشانی تا حدودی بیشتر از عرض چانه است و تنها همین دلیل کافیست تا از صورت های گرد متمایز گردد. این نوع صورت ها از نظر تناسب چهره جزو ایدئال ترین شکل ها هستند. اگر می خواهید این تناسب را حفظ کنید، از فریم های عینک با عرض زیاد بهره ببرید. عینک هایی که فریم آن ها نه خیلی باریک باشد نه خیلی پهن. عینک های کلاب مستر، ویفرر، خلبانی، چندضلعی، پروانه ای، مستطیل و مربع شکل برای صورت های بیضی عالی به نظر می رسند.

این فرم صورت به همان نسبت از گونه تا گونه عریض است تا از پیشانی تا چانه. این افراد اکثرا دارای پیشانی کوتاه و خط فک منحنی و بدون زاویه هستند. اگر می خواهید چهره شما باریک تر یا کشیده تر به نظر بیاید، از عینک هایی با فریم زاویه دار و باریک بهره ببرید. از نظر انتخاب فریم هم هرچه عینک جنس فلزی تر و شکل باریک تری داشته باشد، به صورت حالت کشیده تری خواهد داد. عینک های خلبانی، پروانه ای، مربع و مستطیل شکل برای این فرم صورت ها فوق العاده خواهند بود.

صورت های مربعی شکل، خط فک تقریبا مستقیم و قوی دارند. عرض پیشانی آن ها تناسب خوبی با عرض گونه تا گونه آن ها دارد و می توان گفت طول و عرض چهره آن ها به نسبت برابر خواهد بود. اگر می خواهید چهره مربعی به نظر کشیده تر نمایان گردد یا زاویه خط فک زیاد به چشم نیاید، از عینک هایی با فریم باریک بهره ببرید؛ عینک هایی که عرض بیشتری به نسبت طول دارند و فرم منحنی خوبی داشته باشند. توجه داشته باشید که انحنا در فرم عینک از زاویه دار بودن چهره شما کم خواهد نمود. عینک هایی با فریم خلبانی، ویفرر، کلاب مستر، گرد، بیضی، گربه ای و پروانه ای شکل برای چهره هایی با فرم مربعی، مناسب خواهد بود.

چهره های مستطیلی کشیدگی بیشتری نسبت به عرض صورت دارند. اکثرا فاصله گونه تا خط فک زیاد است و بینی کشیده ای دارند. اگر می خواهید این کشیدگی را به حداقل برسانید و تناسب زیبایی را به نمایش بگذارید، از عینک هایی که دارای فریم با عمق بیشتر هستند بهره ببرید. عینک هایی با دسته زیبا و تزیین شده، برای این افراد عالی خواهد بود و به عرض چهره آن ها می افزاید. پل عینک هرچقدر کمتر باشد، بینی را کوتاه تر نمایان می سازد. برای این نوع از فرم صورت هم بهتر است از عینک های زاویه دار استفاده نگردد و فریم هایی مانند خلبانی، ویفرر، کلاب مستر، گرد، چندضلعی، گربه ای، بیضی و پروانه ای شکل به نظر عالی خواهند بود.

نادرترین نوع صورت، الماسی ها هستند. صورت های الماسی طول چشم و خط فک باریکی دارند و البته گونه هایی به نسبت عریض که ممکن است برجسته هم به نظر آید. برای این دسته از افراد عینک هایی با جزئیات زیاد و خطوط متمایز پیشنهاد می گردد. فریم های بدون لبه و گربه ای را حتما امتحان کنید. فریم های خلبانی، گرد، گربه ای و بیضی شکل برای صورت هایی با فرم لوزی یا الماسی جلوه زیادی خواهند داشت. این مدل از عینک ها عرض گونه تا گونه را کمتر به نمایش می گذارند و تمرکز را از چانه زاویه دار آن ها برمی دارد.

مثلث می تواند به دو صورت باشد، راس مثلث به سمت بالا یا بالعکس. در صورت پایین بودن راس مثلث بهتر است این فرم از صورت را در کنار مدل قلبی (که در پایین شرح داده می گردد) بگذاریم. اما فرم های صورت مثلثی با راس به سمت بالا، عرض پیشانی باریکی داشته و فاصله بین گونه تا گونه با چانه نسبتا زیاد است. برای اینکه عرض قسمت بالایی چهره را بیشتر جلوه دهیم، می توانیم عینک هایی با فریم تزیین شده یا با جزئیات بیشتر در نیمه بالایی فریم را امتحان کنیم. فریم های گربه ای که از دو طرف قسمت بالای عینک کشیدگی زیبایی را به نمایش می گذارند، گزینه مناسبی خواهند بود. همچنین عینک هایی با فریم خلبانی، کلاب مستر، بیضی، چندضلعی یا مستطیل شکل تناسب بهتری روی این نوع چهره ها ایجاد خواهند کرد.

صورت های قلبی یا مثلثی با راس به سمت پایین، با پیشانی عریض و چانه ای زاویه دار شناخته می شوند. در صورت هایی با فرم قلبی یک انحنای کوچک در پیشانی قرار گرفته که چهره را کاملا شبیه به یک قلب نمایان می نماید. فریم هایی با رنگ های روشن و نیمه عریض پایین یا استایل بدون فریم برای این افراد توصیه می گردد. بهتر است فریم عینک آن ها خط مستقیم در قسمت بالا نداشته باشد، بنابراین فریم های خلبانی، چندضلعی، گرد، مربع، پروانه ای، ویفرر و حتی تا حدودی مستطیل شکل هم عالی خواهند بود.

مسلما رفتن به یک فروشگاه و امتحان تنوع بالایی از عینک های موجود می تواند کار جذابی باشد. اما آیا تمامی عینک ها برای چهره شما مناسب و ایدئال هستند!؟ با تشخیص فرم چهره ، اولین گام را در انتخاب یک عینک مناسب برداشته اید و می توانید حتی بدون امتحان کردن، بهترین عینک را برای صورت خود انتخاب کنید. بنابراین خرید اینترنتی عینک هم دیگر کار سختی نیست.

منبع: فرادید
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1739

به "چگونه بهترین عینک مناسب چهره مان را انتخاب کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بهترین عینک مناسب چهره مان را انتخاب کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید