کدام دمنوش ها برای درمان سرفه مناسب هستند؟

به گزارش تور تایلند ارزان، تهران (پانا) - این گیاه دارای طبع سرد و تر است و ضداسپاسم، نرم کننده سینه، خنک کننده بدن، تقویت کننده کلی بدن، ملین، مسکن، تب بر، ضدنزله و قابض است.

کدام دمنوش ها برای درمان سرفه مناسب هستند؟

گل ختمی ضددرد، ضدباکتری، ضدسم، ضد التهاب، ضدسرفه، ضدعفونی نماینده، ضداحتقان، ضد کرم، ادرارآور، خلط آور، کاهش دهنده قند خون، محرک سیستم ایمنی بدن، ملین و مسهل است.

گل ختمی دارای طبع سرد و تر است و ضداسپاسم، نرم نماینده سینه، خنک نماینده بدن، تقویت نماینده کلی بدن، ملین، مسکن، تب بر، ضدنزله و قابض است.

گل ختمی تقویت نماینده و اصلاح نماینده گردش خون، معتدل نماینده اخلاط خونی، ضدسرفه، ضداسپاسم، مرطوب نماینده و نرم نماینده سینه و آنتی بیوتیک ریوی است بعلاوه برای رفع التهاب ریه، تسکین سرفه، رفع سرماخوردگی، درمان آنفلوانزا و رفع خس خس سینه مناسب است.

این گیاه دارویی ضداسپاسم و قابض است بعلاوه برای رفع یبوست، رفع ورم روده و معده نیز می تواند مفید باشد.

گل ختمی تقویت نماینده پوست و مو، مرطوب نماینده پوست، تسکین درد پوست و ضدالتهابات پوستی است و برای درمان خشکی پوست از طریق بخور نیز مفید است.

فراز مجاب، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می گوید: گل ختمی که از ریشه و گل آن استفاده می گردد. از نظر طب قدیم ایران سرد و تر است.

فواید گل ختمی

گل ختمی دارای ترکیبات موسیلاژی است که برای درمان گلودرد و برای بیماران تنفسی بعلاوه کسانی که زیاد سرفه می نمایند، می تواند مفید باشد.

گل ختمی ملین و رفع نماینده یبوست محسوب می گردد و خلط آور است بعلاوه سرفه های خشک را از بین می برد و موجب کاهش تب بیماران می گردد. گل ختمی از نظر طب قدیم ایران دارای طبیعت سرد و تر است.

گل ختمی ضددرد، ضدباکتری، ضدسم، ضد التهاب، ضدسرفه، ضدعفونی نماینده، ضداحتقان، ضد کرم، ادرارآور، خلط آور، کاهش دهنده قند خون، محرک سیستم ایمنی بدن، ملین و مسهل است.

ریشه گل ختمی به عنوان منبع مهم موسیلاژ برای درمان گلودرد، سرفه و ناراحتی های معده مناسب است و به طور موضعی برای التیام زخم کاربرد دارد.

از موسیلاژ گل ختمی پماد تهیه نموده اند که برای تسکین پوست های ترک خورده به کار برده می گردد؛ به طور کلی گل ختمی برای تمام اعضای بدن مخصوصاً روده ها، ریه ها، معده، کلیه ها و مثانه مؤثر است.

گل ختمی ملین و مسهل قوی، خلط آور و ضد سرفه است و برای درمان درد شکم نیز می تواند مفید باشد بعلاوه در درمان زخم معده نیز سودمند است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2117

به "کدام دمنوش ها برای درمان سرفه مناسب هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام دمنوش ها برای درمان سرفه مناسب هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید