کنسانتره سنگان، حاشیه ای امن برای فولادمبارکه

به گزارش تور تایلند ارزان، خبرنگاران/اصفهان مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به اینکه کنسانتره سنگان، حاشیه ای امن برای این شرکت است، گفت: مشکل اساسی و مهم ما تامین مواد اولیه بوده و امید می رود که با راه اندازی این کارخانه این مشکل نیز برطرف شود و فرایند تولید در فولادمبارکه با سرعت بیشتری به جلو برود.

کنسانتره سنگان، حاشیه ای امن برای فولادمبارکه

حمیدرضا بزرگیان در خصوص راه اندازی کارخانه کنسانتره سنگان به عنوان بزرگترین کارخانه شرق کشور اظهار کرد: کارخانه کنسانتره سنگان که با سرمایه گذاری مستقیم فولاد مبارکه اصفهان اجرا شده، کمی حاشیه امن برای تولید فولاد به وجود آورده است.

وی توضیح داد: مشکل اساسی و مهم ما تامین مواد اولیه بوده و امید می رود که با راه اندازی این کارخانه این مشکل نیز برطرف شود و فرایند تولید در فولادمبارکه با سرعت بیشتری به جلو برود.

5 میلیون تن به ظرفیت گندله و کنسانتره کشور اضافه شد

رییس هیات عامل ایمیدرو نیز در این باره اظهار کرد: فولاد مبارکه امروز 150میلیون یورو و 800میلیاردتومان پروژه افتتاح و 5 میلیون تن به ظرفیت گندله و کنسانتره کشور افزود.

غریب پور افزود: البته در فاز اول یک کارخانه 2.5میلیون تن امروز افتتاح شد و کارخانه دیگر نیز با ظرفیت 2.5 میلیون تن باقیمانده آن نیز طی 40 تا 50 روز آینده افتتاح می شود و نقش بی بدیلی در صنعت فولاد و اقتصاد کشور داشته است.

وی درباره اینکه ایمیدرو برای تامین مواد اولیه فولاد مبارکه اصفهان چه برنامه ای دارد، گفت: ایمیدرو وظیفه تامین مواد اولیه صنایع بزرگ در کشور را دارد. طرحی که اکنون در مجتمع معادن سنگان اجرایی شده در راستای تامین مواد اولیه شرکتهای بزرگ بوده است.

وی همچنین ادامه داد: در طرح احیای معادن کوچک مقیاس نیز تامین مواد اولیه یعنی سنگ آهن، شرکت های بزرگ همچون فولادمبارکه اصفهان در اولویت قرار دارند.

نقش فولاد مبارکه در اقتصاد سنگان بی نظیر و توسعه ای است

سرپرست وزارت صمت نیز در این مراسم گفت: ایمیدرو تا سرانجام سال 22 طرح دیگر را به مبلغ بیش از 1.2 میلیارد دلار افتتاح میکند و نقش فولاد مبارکه و شرکتهای بزرگ نیز در این طرحها مثبت و قابل توجه است.

مدرس خیابانی درباره مشکل تامین مواد اولیه شرکت فولاد مبارکه نیز، گفت: امروز تامین مواد اولیه برای کارخانه های فولادی مهمترین ماموریت وزارت صمت است و برای تامین سنگ آهن فولاد مبارکه اصفهان نیز از انجام هیچ کاری دریغ نخواهیم کرد.

به گزارش تور تایلند ارزان و به نقل از فولاد مبارکه اصفهان، پیش از ظهر امروز پنجشنبه فاز نخست صنایع معدنی فولاد سنگان به دستور رییس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس در خراسان رضوی افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 3 شهریور 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1226

به "کنسانتره سنگان، حاشیه ای امن برای فولادمبارکه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنسانتره سنگان، حاشیه ای امن برای فولادمبارکه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید