کیت آزمایشی جدید کرونا با سرعت تشخیص 10 برابری

به گزارش تور تایلند ارزان، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرد که کیت آزمایش جدیدی برای تشخیص کروناویروس را تأیید کرده که با 10 برابر سرعت بیشتر توانایی تشخیص این بیماری را دارد.

کیت آزمایشی جدید کرونا با سرعت تشخیص 10 برابری

به گزارش خبرنگاران، به نقل از نشریه بلومبرگ، سازمان غذا و داروی آمریکا گفت، کیت آزمایش جدیدی برای تشخیص کروناویروس را تأیید کرده که با سرعت 10 برابر بیشتر نسبت به کیت های فعلی توانایی تشخیص ویروس را دارد.

سازمان غذا و داروی آمریکا اجازه استفاده فوق العاده این کیت آزمایشی را صادر کرده که با استفاده از دو کیت آزمایشی 6800/8800 مقدر می باشد. کیت آزمایشی 6800 روزانه 4128 نفر و کیت آزمایشی 6800 روزانه 1440 نفر را مورد آزمایش قرار می دهد. این کیت های آزمایشی در کشورهای حوزه اروپا هم در دسترس خواهند بود.

توماس شاینکر، سرپرست واحد تشخیص دارویی شرکت روش سوئیس، در این باره گفت: سرعت آزمایش و جوابدهی این کیت های آزمایشی به طور قطعی 10 برابر بیشتر از سایر کیت های تشخیص این ویروس است.

ایالات متحده آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی به دلیل اقدامات کند و سرعت تشخیص پایین کیت های آزمایشی مورد استفاده برای کروناویروس مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته اند که باعث شده است این ویروس تا این حد گسترش یابد. این کیت های آزمایشی جدید به طور گسترده در سراسر جهان در دسترس قرار خواهند گرفت که هم اکنون بالغ بر 700 کیت آزمایشی در اروپا قابل استفاده است.

کیت های جدید آزمایشی موسوم به cobas 6800/8800 تنها طی چهار ساعت جواب آزمایش کرونای شخص را تعیین می کنند. در این کیت های آزمایشی از اسیدهای نوکلئیک در بزاق یا مخاط افراد مورد آزمایش به منظور پاسخ دهی سریع استفاده می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 993

به "کیت آزمایشی جدید کرونا با سرعت تشخیص 10 برابری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیت آزمایشی جدید کرونا با سرعت تشخیص 10 برابری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید