6 ورزش عالی برای سالمندان

به گزارش تور تایلند ارزان، افزایش سن به این معنی نیست که شما دیگر نباید فعالیت های ورزشی را دنبال کنید و از باشگاه رفتن انصراف دهید. بلکه می توانید ورزش هایی که برای شما مناسب تر است را انجام دهید.

6 ورزش عالی برای سالمندان

گاهی افراد با افزایش سن تمایل به کم تحرکی دارند. این می تواند به خاطر مسائل سلامتی که فرد با آنها دست و پنجه نرم می کند، به علت ترس از افتادن و یا در نتیجه دردی باشد که شخص در قسمت های مختلف بدن دارد. اما این بی تحرکی خود می تواند منجر به بروز مسائل بیشتری در سلامتی فرد شود.

به همین علت است که شما حتما باید در این دوران هم تحرک داشته باشید و ورزش های بخصوصی را انجام دهید. ورزش برای همه لازم است، جوان و پیر.

ورزش در این دوران فواید بسکمک دارد که از جمله آن می توان به طولانی شدن دوره زندگی، افزایش سلامت عضلات، افزایش تراکم استخوان، خواب بهتر و کاهش خطر سکته و بیماری های قلب اشاره کرد.

این 6 ورزش بهترین ورزش هایی هستند که افراد سالمند می توانند از آنها بهره مند شوند:

1- قدم زدن

اگر می خواهید در روزگار پیری سالم، سلامت و با تحرک بمانید، قدم زدن را شرع کنید. قدم زدن یکی از بهترین راه ها برای شروع ورزش کردن است و بیشتر سالمندان هم می توانند آن را انجام دهند. این گونه ورزش های متعادل که فشار زیادی به فرد وارد نمی کنند بسیار پر فایده هستند.

قدم زدن ضربان قلب را افزایش می دهد، تنفس را بهبود می بخشد، استقامت را افزایش می دهد، ماهیچه ها را قوی می کند و گردش خون را هم افزایش می دهد.

یکی دیگر از خوبی های این ورزش آن است که برای انجام آن به هیچ گونه تجهیزات ورزشی اضافه ای نیاز ندارید، البته به غیر از یک جفت کفش ورزشی راحت، و می توان این ورزش را در هر جایی انجام داد.

2- شنا

شنا هم یکی دیگر از ورزش های مناسب برای افراد مسن است. شنا مانند یک ورزش درمانی است که علاوه فواید فیزیکی، منفعت هایی هم برای فکر مان دارد. شنا کمک می کند خوش هیکل بمانید و کالری بسوزانید، در حالی که استقامت بدن را افزایش می دهد، ماهیچه ها را قوی می کند و استرس و فشار را از روی مفاصل برمی دارد.

تحقیقات نشان داده شنا ریسک افتادن افراد پیر را کمتر می کند و این به آن علت است که ماهیچه های اطارف ستون فقرات را قوی می کند.

3- یوگا

یوگا برای افراد مسن بسیار مفید است. انجام روزانه 15 تا 20 دقیقا تمرین های یوگا باعث کاهش وزن، خواب بهتر و به تعویق افتادن یا کمتر شدن نشانه های پیری می شود. تحقیقات نشان داده انجام مرتب تمرین های یوگا باعث افزایش تحرک و انعطاف پذیری بدن و کاهش افتادن افراد در سنین پیری می شود.

تحقیقی دیگر نشان داده انجام تمرین های یوگا جایگاه می تواند باعث کاهش درد و افزایش قدرت فیزیکی بدن در سالمندان شود.

4- پایکوبی

پایکوبی فواید فیزیکی و فکری بسکمک برای سالمندان دارد. بسته به قدرت فیزیکی و توانایی هاتان، می توانید انواع مختلفی از پایکوبی، از پایکوبی آرام و متعادل گرفته تا پایکوبی های تند را تجربه کنید.

پایکوبییدن مرتب می تواند استرس، تشویش و افسردگی را کاهش دهد، در حالی که برای سلامت قلب تان هم بسیار مفید است.

تحقیقات نشان داده که پایکوبییدن، به هر روش و سبکی، می تواند باعث افزایش قدرت ماهیچه ها، استقامت بدن، تعادل و دیگر جنبه های فعالیت های فیزیکی در افراد مسن شود.

مطاله دیگری نشان داده افراد مسنی که در فعالیت های ورزشی شرکت می کنند و تحرک فیزیکی دارند، بروز نشانه های پیری مغز در این افراد برعکس می شود! و در بین این فعالیت های ورزشی پایکوبی بیشترین تاثیر را دارد.

5- تای چی

تای چی در واقع یک هنر رزمی چینی است که حرکاتی آرام، کنترل شده و کم فشار دارد و می تواند ورزشی عالی برای افراد مسن باشد. حتی افرادی که نمی توانند تحرک زیادی داشته باشند هم می توانند تای چی را انجام دهند.

تای چی تعادل و قدرت بدن را افزایش می دهد، توانایی ماهیچه ها را زیاد می کند و انعظاف پذیری ماهیچه ها را بیشتر می کند. تای چی، همچنین، به کاهش وزن بدن کمک می کند و فرایند پیری را به تعویق می اندازد.

طبق تحقیقات محققات چینی، تای چی می تواند تعادل بدن در افراد مسن را افزایش دهد. البته تحقیقات بیشتری لازم است تا تعیین شود آیا تای چی نسبت به ورزش های دیگر موثرتر است یا خیر.

در بسکمک از مراکز ورزشی کلاس های تای چی برگزار می شود که افراد مسن می توانند از آنها استفاده کنند.

6- دوچرخه سواری

رسیدن به هیچ سنی نمی تواند جلوی دوچرخه سواری شما را بگیرد. افرادی که دوچرخه سواری می کنند عمر بیشتری خواهند داشت. این ورزش متعادل شما را خوش هیکل و شاداب نگه می دارد.

دو چرخه سواری برای قلب و سیستم ایمنی بدن عالی است، وزن را کنترل می کند، باعث سلامت فکر می شود و قدرت بدن را افزایش می دهد.

دوچرخه سواری، همچنین، ورزشی عالی برای دوستادارن محیط زیست است. با این روش شما به جای استفاده از ماشین و آلوده کردن هوا، از دوچرخه استفاده می کنید و به کمک محیط زیست خواهید آمد.

حالا که بازنشست شده اید، وقت خالی تان را برای انجام ورزش های سبک و مفید اختصاص دهید.

منبع: فوت و فن / top10homeremedies.com
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2259

به "6 ورزش عالی برای سالمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 ورزش عالی برای سالمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید