70 درصد از بیماران دیابتی در ایران از بیماری خود خبر ندارند

به گزارش تور تایلند ارزان، رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور با اشاره به اینکه 70 درصد از بیماران دیابتی در ایران از بیماری خود خبر ندارند، گفت: ارتقای سلامت عمومی یکی از مهمترین دستاورد کنگره های بین المللی دیابت است.

70 درصد از بیماران دیابتی در ایران از بیماری خود خبر ندارند

به گزارش خبرنگاران، دکتر شکور امیدی در کنگره روز جهانی دیابت در خصوص فعالیت های انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور اظهار کرد: متاسفانه آمارها در حوزه های بیماران در کشورمان واقعی نیست. بطور مثال در کل کشور برآورد می کنیم حدود 10 درصد از ایرانیان دیابت دارند و 70 درصد از آنها نیز از بیماری شان بی اطلاع هستند.

امیدی افزود: افراد باید آگاه شدن از وضعیت خود را به طور مداوم با تست قند خون انجام بدهند در صورتی که تست قند خون افراد دو بار در صورت ناشتا بالای 126 باشد در معرض خطر دیابت هستند.

وی با اشاره به اینکه دولت متحمل هزینه زیادی از سوی بیماران دیابتی است، توضیح داد: دولت می تواند با اجرای برنامه های آموزشی و ترغیب بیمه ها جهت تحت پوشش قراردادن بیماران دیابتی برای بیمه های تکمیلی در دراز مدت با شناسایی و آموزش بیماران این هزینه ها را تا میزان بسیار زیادی کاهش دهد.

بنیانگذار انجمن دیابت کل کشور از رونمایی و اهدای کارت هوشمند به بیماران دیابتی کشور خبرداد و گفت: یکی از مزایای این کارت یکپارچه سازی آمارهای بیماران در زمینه شرح دارو است.

وی افزود: ارتقای سلامت، اشتغال جوانان و موفقیت شرکت های فراوری کننده مواد غذایی با استفاده از مواد استاندارد و جایگزین مواد مضر برای بیماران از جمله نتایج مد نظر برگزار کنندگان این کنگره علمی در اردبیل است.

امیدی با اشاره به اینکه این کنگره برای اولین بار خارج از تهران و در استان اردبیل برگزار می گردد، اظهار کرد: آنالیز آخرین دستاوردهای علمی در مورد بیماری دیابت، آنالیز راهکارهای کاهش ایجاد زخم دیابت که منجر به قطع عضو بیمار می گردد، رونمایی از کفش سلامت ویژه بیماران دیابتی، رونمایی از جایگزین شکر با شیرین کننده های طبیعی جهت استفاده در خط فراوری مواد غذایی، رونمایی از کارت هوشمند بیماران دیابتی، پیگیری بیمه تکمیلی بیماران دیابتی و روشن کردن کلید فروشگاه های سلامت از جمله اهداف برگزاری نخستین کنگره علمی دیابت در اردبیل است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 184

به "70 درصد از بیماران دیابتی در ایران از بیماری خود خبر ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 درصد از بیماران دیابتی در ایران از بیماری خود خبر ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید