آمادگی قرارگاه خاتم برای اشتغالزایی پایدار در کرمان، تهاتر دارایی ها، فرصتی برای تکمیل پروژه ها در کشور

به گزارش تور تایلند ارزان، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: کرمان یک استان غنی به لحاظ ظرفیت هاست، اما فقر در گوشه گوشه استان مشهود است؛ اگر حوزه کشاورزی و معدن را فعال کنیم شغل پایدار و زندگی آبرومندانه برای مردم ایجاد می گردد و این ظرفیت در استان است و قرارگاه آمادگی دارد که انجام دهد.

آمادگی قرارگاه خاتم برای اشتغالزایی پایدار در کرمان، تهاتر دارایی ها، فرصتی برای تکمیل پروژه ها در کشور

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سردار سعید محمد امشب در حاشیه امضای تفاهم نامه اجرای بزرگترین سیل بند جنوب استان توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: قرارگاه در استان کرمان قریب به 72 پروژه از جمله سد سیرجان، سد بافت، کارخانه فولاد بافت فاز اول، تقاطع های شهیدان الله دادی و بادپا، زیرگذر آزادی، راه انار رفسنجان و ... طی 31 سال گذشته به اتمام رسانده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) بیان کرد: امروز هم 10 پروژه در استان داریم به عنوان نمونه طرح تغلیظ مس درآلو، سد صفارود، توسعه فولاد بافت 2، پروژه های معادن جنوب استان کرمان و... را در دست اجرا داریم.

وی با بیان اینکه قرارگاه خاتم طی دوره حیات خود در استان کرمان خدمات خوبی داشته و خواهد داشت، اضافه کرد: حدود 2 هزار نفر نیروی انسانی و 500 دستگاه ماشین آلات سازمانی در استان کرمان داریم.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) سپاه با بیان اینکه قرارگاه در کرمان یک کارگاه مجهز، منظم و تکمیلی بعد از تهران دارد که پل های خاصی را می توان بسازند و نصب نمایند، بیان کرد: باید برای آن ها کار تعریف گردد که وجود کارگاه به صرفه باشد و جمع نگردد و این فرصت مناسبی برای استان است.

محمد با اشاره به اینکه در بخش های محرومیت زدایی هم قرارگاه در استان کرمان فعال است، اضافه کرد: فقط سال جاری قرارگاه خاتم حدود 23 میلیارد تومان پروژه محرومیت زدایی در استان انجام داده است، قرارگاه از جای دیگری درآمد ندارد و فقط همین پروژه ها است، اما از منابع موجود استفاده لازم را می بریم.

وی توضیح داد: پروژه های کوچک مقیاس و عام المنفعه عمرانی از جمله احداث 150 واحد مسکن معلولین در استان در حال اجرا است و در زمینه اقدامات حمایتی و معیشتی در استان آمادگی داریم کارگاه های کوچک اشتغالزایی در نقاط محروم برای زنان بدسرپرست و بی سرپرست و ... ایجاد کنیم.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) سپاه از آمادگی در خصوص اقدامات حمایتی و معیشتی در جنوب استان اطلاع داد و گفت: در حوزه کشاورزی هم اگر اراضی مستعد در جنوب استان کرمان را بتوانیم بحث آب آن را حل کنیم آمادگی داریم که توسعه و در اختیار مردم قرار بدهیم به صورت تعاونی که بتوانند بهره برداری نمایند.

محمد اظهار کرد: تفاهنامه جامعی با وزارت جهاد کشاورزی داریم در این حوزه که این اجازه را دادند اراضی ملی را شناسایی و با همکاری جهاد کشاورزی تبدیل به فرصت برای کشاورزی کنیم و در اختیار تعاونی ها قرار دهیم که کاری مردم نهاد است، تا سقف 500 هزار هکتار با وزارت جهاد کشاورزی تفاهنامه داریم و تا به امروز 50 هزار هکتار عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: کرمان استان غنی است به لحاظ ظرفیت ها، اما فقر در گوشه گوشه استان مشهود است و مردم گرفتار هستند، اولا به جای اینکه به سمت محرومیت زدایی به وسیله روش های معمول برویم البته باید باشد، اما اگر حوزه کشاورزی و معدن را بتوانیم فعال کنیم شغل پایدار و زندگی آبرومندانه برای مردم ایجاد می گردد و این ظرفیت در استان است و قرارگاه آمادگی دارد که انجام دهد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) بیان داشت: الان فرصت خوبی است برای پروژه های عمرانی، بودجه 1400 بسته می گردد، به مجلس هم این پیشنهاد را دادیم درست است که بودجه نفت و منابع دولت محدود است، اما کشور سرمایه زیادی دارد و نیازی به بودجه نفتی نداریم ما اگر روی دارایی های راکد و غیرمولد دولت سرمایه گذاری کنیم، می توانیم همه پروژه ها را اجرا کنیم.

وی با تأکید بر اینکه پیشنهاد است پروژه های استانی در قالب تهاتر دارایی با قرارگاه انجام گردد، بیان کرد: در سال های گذشته با تهاتر، پروژه های زیادی را در کشور تکمیل کردیم، اگر 32 هزار میلیارد تومان از محل تهاتر دارایی ها بتوانیم در پروژه های قرارگاه وارد کنیم سال آینده 350 هزار میلیارد تومان پروژه در کشور تکمیل می گردد.

محمد گفت: با حجم پروژه های زیادی که در کشور دچار عدم النفع است اگر این اتفاق بیفتد قرارگاه می تواند خدمات شایان و قابل توجهی انجام دهد و برای کارکرد های آینده اگر این ظرفیت در بودجه دیده و از آن استفاده گردد فرصت خوبی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1495

به "آمادگی قرارگاه خاتم برای اشتغالزایی پایدار در کرمان، تهاتر دارایی ها، فرصتی برای تکمیل پروژه ها در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی قرارگاه خاتم برای اشتغالزایی پایدار در کرمان، تهاتر دارایی ها، فرصتی برای تکمیل پروژه ها در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید