آمریکا برای آرژانتین و اندونزی تعرفه های آنتی دامپینگ وضع کرد

به گزارش تور تایلند ارزان به نقل از رویترز، دپارتمان تجارت آمریکا بر واردات سوخت بیودیزل از آرژانتین و اندونزی، تعرفه های آنتی دامپینگ وضع کرد. این اتفاق پس از آن افتاد که مقامات آمریکا دریافتند این محصول که به عنوان سوخت موتوری استفاده می گردد، در ایالت متحده به قیمتی پایین تر از ارزش بازار به فروش می رسد.

آمریکا برای آرژانتین و اندونزی تعرفه های آنتی دامپینگ وضع کرد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

بر این اساس، دپارتمان تجارت آمریکا در بیانیه ای خاطرنشان کرد: تعرفه های آنتی دامپینگ از 54.36 درصد تا 70.05 درصد بر روی سوخت بیودیزل با پایه سویا از آرژانتین، و 50.71 درصد بر روی سوخت بیودیزل با پایه روغن پالم از اندونزی، وضع می گردد.

وزیر تجارت آمریکا، ویلبور راس گفت که دولت آرژانتین، تقاضای مذاکره نموده است و دپارتمان تجاری آمریکا بر روی توافقات احتمالی تعلیق این تعرفه ها کار می نماید.

وزیر خارجه آرژانتین گفت که تعرفه های جدید تاثیر زیادی نخواهد داشت؛ چراکه تعرفه قبلی 64.17 درصدی ای که آمریکا در ماه آگوست وضع نموده، همین حالا دسترسی به بازار آمریکا را غیرممکن نموده است.

این وزارت خانه خاطرنشان کرد که دولت آرژانتین برای به دست آوردن توافقی برای تعلیق تعرفه های آنتی دامپینگ و تعرفه های سوبسیدها کوشش خواهد نمود.

یک مقام تجاری ارشد وزارت تجارت اندونزی گفت که این کشور به نوبه خود، با تعرفه های آنتی دامپینگ مقابله خواهد نمود.

او گفت: ما برای لغو کردن اتهامات دامپینگ که آمریکا به ما وارد نموده است، مبارزه خواهیم کرد.

دولت دونالد ترامپ، تقویت قوانین تجاری را به یک اولویت اصلی تبدیل نموده است. از 20 ژانویه که ترامپ وارد دفتر ریاست جمهوری شد تا 23 اکتبر، طبق اعلام دپارتمان تجاری، تا 73 درصد آنتی دامپینگ وضع شده که نسبت به سال گذشته تحقیقات مربوط به وضع تعرفه های جبران سوبسیدها 52 درصد افزایش یافته است.

تولیدکنندگان بیودیزل آمریکا پیش تر به دولت شکایت نموده بودند که واردات خارجی که با قیمتی پایین تر به بازار ایالات متحده وارد می گردد، به تولیدکنندگان داخلی آسیب می زنند.

طبق آمار دپارتمان تجاری در سال 2016 واردات بیودیزل از آرژانتین و اندونزی به ترتیب 1.2 میلیارد دلار و 268 میلیون دلار شد.

طبق داده های دولت آمریکا سال گذشته، آرژانتین دو سوم واردات بیودیزل آمریکا را در اختیار داشت و در کل 3.5 میلیارد لیتر بیودیزل به این کشور وارد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 424

به "آمریکا برای آرژانتین و اندونزی تعرفه های آنتی دامپینگ وضع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا برای آرژانتین و اندونزی تعرفه های آنتی دامپینگ وضع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید