اسپری که از توسعه ویروس کرونا جلوگیری می نماید

به گزارش تور تایلند ارزان، خبرنگاران/خراسان رضوی محققان برزیلی اعلام کردند که محلول آب نمک ممکن است حرکت ویروس سارس-کوو-2 به ریه ها را آهسته کند.

اسپری که از توسعه ویروس کرونا جلوگیری می نماید

به نقل از یو اس نیوز، آب نمک نمی تواند از تکثیر ویروس جلوگیری کند و یا محافظت کامل در برابر عفونت یا درمان کووید-19 ارائه دهد اما می تواند فرایند توسعه آن را آهسته کند.

کریستیان گوزو، پروفسور میکروبیولوژی موسسه علوم زیست پزشکی دانشگاه سائوپائولو اظهار کرد: نمک تنها راه چاره این مورد نیست و باید در چند روز اول پس از عفونت مورد استفاده قرار گیرد.

در این مطالعه، محلول نمکی کلرید سدیم 1.1 درصد در آزمایش سلول های ریه آلوده در آزمایشگاه، تکرار ویروس را تا 88 درصد کاهش داد.

وی گفت: کاهش تکثیر ویروسی به معنای کاهش شدت بیماری و پاسخ التهابی است. کووید-19 یک بیماری پیچیده شامل مراحل تکثیر ویروسی است و سالین هیپرتونیک (اسپری آب نمک غلیظ) می تواند آن را درمان کند اما التهاب سیستمیک بسیار گسترده تر است و می تواند شدید باشد و منجر به عوارض متعددی در اندام های مختلف گردد.

محققان معتقدند، اگر این راهبرد در آزمایش بالینی موثر واقع گردد می تواند به توسعه روش های جدیدی برای پیشگیری یا درمان کووید-19منجر گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به شدت بیماری همه گیر بر این باور هستیم که توسعه این تحقیقات با انجام آزمایش های بالینی به منظور آنالیز اثربخشی استفاده از اسپری طراحی شده به جلوگیری از توسعه ویروس در افراد آلوده و کاهش احتمال التهاب شدیدتر یاری خواهد نمود.

گوزو گفت: این روش بسیار ساده و مقرون به صرفه است. این دارو قبلا برای پیشگیری از سایر بیماری های تنفسی استفاده شده است و می تواند با کاهش بار ویروسی شدت کووید-19 را هم به حداقل برساند.

وی توضیح داد: این روش می تواند بدون جایگزینی استفاده از ماسک صورت، فاصله گذاری اجتماعی و واکسیناسیون به پروتکل های ایمنی اضافه گردد.

گوزو اعلام کرد: اگر اثربخشی آن در آزمایش های بالینی تایید گردد می تواند تکثیر ویروس را در بینی و گلو کاهش دهد.

محققان توصیه می نمایند که محلول نمک را می توان به دو روش آزمایش کرد. یکی اسپری بینی مانند آنهایی که در داروخانه ها یافت می شوند و می تواند به وسیله کارکنان مراقبت های بهداشتی خط مقدم یا سایر افرادی که به شدت در معرض این ویروس هستند استفاده گردد و راه دیگر استنشاق یا استفاده از آن به روشی پیچیده تر در ریه هاست.

این یافته ها به تازگی در مجله ACS Pharmacology & Translational Science به صورت آنلاین منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1953

به "اسپری که از توسعه ویروس کرونا جلوگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپری که از توسعه ویروس کرونا جلوگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید