خبرنگاران 24 ساعت گذشته بدون فوتی کرونا در استان سمنان سپری شد

به گزارش تور تایلند ارزان، سمنان- خبرنگاران- ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته جانباخته ای در استان سمنان نداشت و بر این اساس از ابتدای شیوع این ویروس تا ظهر امروز تعداد جانباختگان این بیماری در استان در عدد 932 باقی ماند.

خبرنگاران 24 ساعت گذشته بدون فوتی کرونا در استان سمنان سپری شد

به گزارش خبرنگاران، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه آدینه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان بیان نمود: 53 مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر پنجشنبه تا ظهر آدینه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید 19 در این استان از ابتدا تا به امروز به 25 هزار و 839 نفر رسید.

بنابر این گزارش، 97 نفر به خاطر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند و از ابتدای شیوع ویروس تا به امروز 18 هزار و 614 نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

طبق اعلام شامگاه آدینه این کمیته، با ترخیص 10 بیمار دیگر، موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید 19 در این استان به هفت هزار و 770 نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز ابراز داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا به امروز 18 هزار و 141 مورد مثبت ویروس کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شد.

نوید دانایی بیان نمود: در 24 ساعت گذشته (از 21 الی 22 اسفند 99) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، پنج بیمار جدید مبتلا به کووید19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شد و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع این ویروس تا به امروز به چهار هزار و 710 نفر رسیده است و 13 هزار و 431 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

وی اضافه نمود: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه نیز به سه هزار و 983 نفر رسید.

شهرستان های آرادان، گرمسار، سرخه، مهدیشهر، دامغان و سمنان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان هستند.

طبق آخرین گزارش ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان، شهرستان های میامی ، آرادان و سرخه دارای رنگ بندی آبی و شهرستانهای سمنان ، گرمسار و مهدیشهر در شرایط زرد و شهرستان های شاهرود و دامغان در شرایط نارنجی قرار دارند.

به گزارش خبرنگاران، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز آدینه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید 19 در کشور گفت: تا به امروز یک میلیون و 731 هزار و 558 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 53 نفر از مبتلایان در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به 61 هزار و 69 نفر رسیده است.

سیما سادات لاری اضافه نمود: در 24 ساعت گذشته تا ظهر امروز (22 اسفند1399) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص هشت هزار و 88 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد و 593 نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید19 در کشور به یک میلیون و 731 هزار و 558 نفر رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1666

به "خبرنگاران 24 ساعت گذشته بدون فوتی کرونا در استان سمنان سپری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 24 ساعت گذشته بدون فوتی کرونا در استان سمنان سپری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید