اطلاعات سفر به کشورهای آمریکای مرکزیمعرفی کشورهای آمریکای مرکزی

به گزارش تور تایلند ارزان، در قسمت غربی کره زمین، قاره پهناور آمریکا را می بینیم که بخش کوچکتر و میانی آن امریکای مرکزی است. در این مطلب می خواهیم در مورد سفر به آمریکای مرکزی که از جاذبه های بسیاری برخوردار است، صحبت کنیم. پس اگر قصد سفر به این قسمت از کره زمین را دارید، در ادامه با ماخبرنگاران و سفر به کشورهای آمریکای مرکزی همراه باشید.

اطلاعات سفر به کشورهای آمریکای مرکزیمعرفی کشورهای آمریکای مرکزی

معرفی کشورهای آمریکای مرکزی

امریکای مرکزی بین آمریکای شمالی و جنوبی بر روی یک نوار باریک قرار گرفته است. کشورهای این محدوده شامل 7 کشور، پاناما، ال سالوادور، گواتمالا، بلیز، هندوراس، نیکاراگوئه و کاستاریکا می شود. تمامی این کشورها به غیر از بلیز اسپانیایی زبان هستند و زبان رسمی بلیز، انگلیسی است. این منطقه و این کشورها دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری هستند و فرهنگ و آداب رسوم آن ها نیز برای بسیاری مجذوب کننده و جالب توجه است، از همین روی در سال های اخیر مسافران و گردشگران بسیاری به امریکای مرکزی سفر می کند. این میزان از گردشگری در دهه 1980 به دلیل شلوغی هایی که در این منطقه وجود داشت، کاهش پیدا کرده بود.

هزینه غذا در سفر به آمریکای مرکزی

در امریکای مرکزی گزینه های بسیاری برای غذاهای ارزان وجود دارد، یکی از آن ها غذاهای محلی است که هر وعده آن حدود 5 دلار هزینه می برد. در بین این غذاهای محلی و بومی، غذای امپادانا، بسیار ارزان و حدود نیم دلار است. رستوران ها معمولا غذاهای گران تری ارائه می دهند و به طور معمول در رستوران ها بر هر وعده غذا باید 10 دلار پرداخت کرد. اگر می خواهید خودتان آشپزی کنید و هزینتان را کمتر کنید، از فروشگاه مرسادو که قیمت های پایین تری دارد، خرید کنید.

هزینه اقامت در سفر به آمریکای مرکزی

در امریکای مرکزی هزینه اقامت همچون دیگر منطقه ها دیگر دنیا، بستگی به کیفیت و مکانی آن اقامتگاه، دارد. اگر در پی اتاق های اشتراکی هستید، هزینه این اتاق ها برای یک شب بین 5 تا 10 دلار است و اگر بخواهید در یک اتاق خصوصی در هاستل یا مهمانسرا اقامت داشته باشید باید چیزی بین 15 تا 25 دلار هزینه کنید. از گزینه های کم هزینه دیگر، مهمانسراهای خانوادگی است که این اقامتگاه ها از طریق یک خانواده مدیریت می شود و خود آن ها نیز در آن اقامت دارند، مزیت چنین اقامتگاهی این است که در آن امکاناتی همچون صبحانه، حمام و گردش با مدیریت مهمانسرا در منطقه سنتی و محلی شهری که در آن هستید. برای یک شب اقامت در چنین مهمانسرا هایی باید 25 دلار هزینه کنید. یکی از ارزان ترین گزینه ها اقامت، زدن چادر در پارک یا مهمانسرا ها است که در مهمانسراها با هزینه 1 تا 3 دلار اجازه چنین کاری را می دهند. کشورهایی مانند پاناما و کاستاریکا هزینه بالاتر و السالوادور هزینه پایین تری دارند که در سفر به امریکای مرکزی باید این مسئله را در نظر بگیرید.

هزینه تفریح در سفر به آمریکای مرکزی

از جمله گران ترین تفریحات در این منطقه غواصی است که بین 50 تا 80 دلار هزینه می برد. برای بازدید از بقایای دوران مایا و پارک های ملی باید بین 5 تا 10 دلار هزینه کنید و بلیت ورود به قلعه مایاها یا تایکال 22 دلار است.

هزینه حمل و نقل در سفر به کشورهای آمریکای مرکزی

یکی از بهترین گزینه ها برای حمل و نقل درون شهری، اتوبوس است. در شهرهای امریکای مرکزی اتوبوس های بسیاری را می بینیم که بلیت آن ها از یک دلار کمتر است. برای سفر های برون شهری نیز گزینه بسیار مناسب اتوبوس ها هستند. هزینه ای که برای این اتوبوس ها باید بپردازید بین 10 تا 30 دلار است. اتوبوس های بین شهر در امریکای مرکزی مسافران بسیاری را به صورت بین راهی سوار می کنند و در هر جایی که بخوهید می ایستند. مسلما برای جا به جایی بین شهرها هواپیما گزینه گران قیمتی به حساب می آیند به طور مثال برای سفر بیت گواتمالا و بلز باید 250 دلار هزینه کنید. برای کاهش هزینه ها می توانید در کنار جاده ها منتظر افرادی باشید که به طور رایگاه شما را به مقصدتان می برند.

دیدنی های سفر به کشورهای آمریکای مرکزی: بازمانده های اقوام مایا

در این منطقه زمانی اقوام مایا در راس کار بودند و فرهنگ کلمبیایی برپا بوده است. از همین روی در قسمت های مختلفی از امریکای مرکزی مانند گواتمالا (قلعه تایکال)، ال سالوادور (سن آندراس) و هندوراس (کوپان) بقایایی از این قوم را می بینیم. در این بقایا، آثاری مجذوب کننده وجود دارند که از دوره حکومت مایاها خبر می دهند.

دیدنی های سفر به آمریکای مرکزی: قلعه مکائو و پارک طبیعی

در نزدیکی کوپان، قلعه مکائو و پارک طبیعی قرار گرفته که در آن می توان پرندگان مختلفی را از گونه های مختلف ببینید. برای بازدید از این مکان تورهای بسیاری در نظر گرفته شده است.

دیدنی های سفر به کشورهای آمریکای مرکزی: موزه ها

در این منطقه موزه های بسیاری وجود دارند که باید از بسیاری از آن ها دیدن کنید. بسیاری از این موزه ها را می توانید در نزدیکی بقایای به جا مانده از قوم مایاها، دید مانند موزه باستان شناسی در روستای کوپان و موزه طلا در شهر سن خوزه (کاستاریکا).

دیدنی های سفر به آمریکای مرکزی: کایه کالکر

در کشور بلیز، جزیره توریستی و کوچکی به نام کایه کالکر وجود دارد که بسیار مورد طرفدار گردشگران است. در این جزیره تفریحات و امکانات بسیاری در نظر گرفته شده است، از جمله این تفریحات می توان به قایق رانی با قایق کایاک، غواصی و ... اشاره کرد. همچنین در این جزیره در ماه ژوئیه، فستیوالی به نام فستیوال خرچنگ ها، برگزار می شود که خود از جاذبه های اصلی این جزیره کوچک است. در این جزیره می توانید از غذاهای دریایی لذت ببرید.

دیدنی های سفر به کشورهای آمریکای مرکزی: نیکویا

در کشور کاستاریکا، شبه جزیره کوچک و بسیار زیبایی به نام نیکویا وجود دارد. این شبه جزیره دارای سواحل و طبیعت بسیار زیبا است. این شبه جزیره نیز در بین گردشگران، طرفداران بسیاری دارد. در نیکویا نیز تفریحات و امکانات بسیاری به خصوص در سواحل آن در نظر گرفته شده است. در سفر به نیکویا حتما از سواحل آن، شهر سانتا تریسا، جزیره ایزلا تورتوگا و پارک ملی بارا هوندا دیدن کنید.

دیدنی های سفر به آمریکای مرکزی: جزایر سن بلاس

در کشور پاناما، منطقه ای به نام سن بلاس وجود دارد که مجموعه ای از 378 جزیره است. در این مجموعه جزایر می توان چندین روز را به تفریح و استراحت پرداخت و از طبیعت لذت کافی را برد. در این مجموعه جزایر تفریحات بسیاری در نظر گرفته شده است.

دیدنی های سفر به کشورهای آمریکای مرکزی: آنتیگوا

یکی از بهترین شهرها و پرطرفدارترین شهرهای امریکای مرکزی که در گواتمالا واقع شده، شهر آنتیگوا است. در این شهر رستوران ها و هتل های بسیاری را می بینیم که همه به دلیل استقبال بیش از میزان گردشگران است.

دیدنی های سفر به آمریکای مرکزی: لالیبرتاد

در ال سالوادور امریکای مرکزی، منطقه ای به نام لالیبرتاد وجود دارد که به موج سواری معروف شده است. در این منطقه علاوه بر تفریحاتی هم چون موج سواری می توانید از رستوران ها و هتل های آن نیز لذت ببرید.

دیدنی های سفر به کشورهای آمریکای مرکزی: امتپ

در نیکاراگوئه، بزرگ ترین جزیره آتشفشانی در کل دنیا به نام جزیره امتپ وجود دارد. برای بازدید از این جزیره، می توانید به راحتی از شهر ماناگوا که مرکز این کشور است، به این جزیره دسترسی پیدا کنید. گردشگران بسیاری در سفر به امریکای مرکزی به امتپ سفر می کنند و از طبیعت فوق العاده زیبای آن بهره می برند. در این جزیره آبشار کاسکادا و دریاچه آب شیرین وجود دارد.

دیدنی های سفر به آمریکای مرکزی: کانال پاناما

یکی از اصلی ترین جاذبه های این منطقه کانال پاناما است. طول این کانال 80 کیلومتر است و در سال 1914 مورد بهره برداری قرار گرفت. این کانال برای آن که اقیانوس آرام به صورت مستقیم به پاناما وصل شود ساخته شد و با ساخت آن، دیگر دریای کارائیب محل عبور کشتی ها نبود. این کانال دارای سه آب راه است که یکی از آب راه های آن به نام میرافلئر مکان بسیار مناسبی برای بازدید از این کانال است. دیگر آب راه های آن، پدرو میگوئیل و گاتون است.

دیدنی های سفر به کشورهای آمریکای مرکزی: کشت زار های قهوه

امریکای مرکزی، یکی از نقاط بسیار معروف در کشت قهوه است. در کشورهای پاناما و کاستاریکا (بهترین قهوه این منطقه در مونته ورده کاستاریکا کشت می شود)، کشتزارهای بسیاری از قهوه را می بینیم که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. با بازدید از این کشتزارها می توانید، در همان جا میزانی قهوه هم بخرید.

دیدنی های سفر به آمریکای مرکزی: آتشفشان ها

در امریکای مرکزی آتشفشان های بسیاری وجود دارد که در بین آن ها برخی را می توان از نزدیک دید و تورهایی برای چنین کاری وجود دارند. از جمله این آتشفشان ها می توان به آرنال در کاستاریکا اشاره کرد که فعال نیز هست. از دیگر آتشفشان ها، پاکایادر گوآتمالا است که این آتشفشان نیز فعال است و برخی مواقع از آن خاکستر فوران می شود و ابرهایی را در بالای خود به وجود می آورد.

دیدنی های سفر به کشورهای آمریکای مرکزی: جنگل ها

در کشورهای امریکای مرکزی جنگل های بسیاری وجود دارد و در هر کشور یک پارک ملی را می بینیم که در هر کدام گونه های مختلفی از گیاهان و جانوران وجود دارد. در این جنگل ها زیپ لاین وجود دارد تا هم تفریح و هیجان داشته باشید و هم در این جنگل ها مسیری را طی کرده باشید و از طبیعت آن ها لذت ببرید. برای که در این جنگل ها ساعات خوشی را سپری کنید، تورهای گردشگری بسیاری در نظر گرفته شده است.

دیدنی های سفر به آمریکای مرکزی: حفره آبی

از جمله جاذبه های کشور بلیز، حفره آبی است. حفره آبی مکان بسیار زیبا و شگفت انگیزی است که در آن می توان گفت آب بدون حرکت است. حفره آبی بخشی از صخره فانوس دریایی است و می توان عمق آب را تا 60 متری مشاهده کرد. این محل، مکان بسیار مناسبی برای غواصی است، پس آن را از دست ندهید.

دیدنی های سفر به کشورهای آمریکای مرکزی: هرا گاردنز و کانورسیشن

در کشور کاستاریکا و شهر پورتو خیمنز باغ بسیار بزرگی به مساحت 4000 متر مربع به نام هرا گاردنز و کانورسیشن وجود دارد که در آن می توان گونه ای مختلفی از گیاهان و جانوران را مشاهده کرد. این باغ قرار است طی عملیات احیایی به جنگل تبدیل شود.

دیدنی های سفر به آمریکای مرکزی: غواصی

از جمله تفریحات بسیار پرطرفدار در امریکای مرکزی، غواصی است. در آب های زلال و مرجانی این منطقه گونه های مختلفی از ماهی های را می توان دید که بسیار مجذوب کننده خواهد بود. اگر در پی غواصی در این منطقه هستید بهترین کشورها بلیز، پاناما و هندوراس هستند.

دیدنی های سفر به کشورهای آمریکای مرکزی: چیچیکاستینانگو

یکی از بهترین بازارها در کل امریکای مرکزی در گواتمالا قرار گرفته است. این بازار محلی و بومی به نام چیچیکاستینانگو مکان بسیار مناسبی برای خرید سوغات و صنایع دستی این منطقه است. همچنین این بازار مکان بسیار مناسبی برای آشنایی بیشتر با مردم و فرهنگ آن ها است.

دیدنی های سفر به آمریکای مرکزی: فستیوال ها

اگر در پی فستیوال های خیابانی هستید بهترین کشور در این منطقه، هندوراس و ناحیه لاسیبای است. در فستیوال های این ناحیه مردم به خیابان ها می آیند و حال و هوای رستوران و کافه ها شاد و مبروط به جشن است. مردم در خیابان ها به جشن و پایکوبی می پردازند.

منبع: همگردی
انتشار: 17 دی 1401 بروزرسانی: 17 دی 1401 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2332

به "اطلاعات سفر به کشورهای آمریکای مرکزیمعرفی کشورهای آمریکای مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات سفر به کشورهای آمریکای مرکزیمعرفی کشورهای آمریکای مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید