انتقاد بعیدی نژاد از سنگ اندازی در پرداخت بدهی انگلیس به ایران

به گزارش تور تایلند ارزان، سفیر کشورمان در لندن از سنگ اندازی تیم حقوقی یک شرکت زیرمجموعه وزارت دفاع انگلیس در پرداخت بدهی این کشور به ایران انتقاد کرد.

انتقاد بعیدی نژاد از سنگ اندازی در پرداخت بدهی انگلیس به ایران

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس ارزان همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل تور تایلند ارزان، حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن طی پیامی توئیتری با انتقاد از سنگ اندازی تیم حقوقی یک شرکت زیرمجموعه وزارت دفاع انگلیس در پرداخت بدهی این کشور به ایران بیان کرد جلسه بعدی دادگاه در این زمینه شش ماه بعد برگزار خواهد شد.

بعیدی نژاد در توئیتر نوشت: در حالی که مقامات انگلیسی بر ضرورت پرداخت بدهی ایران ناشی از عدم تحویل تانکهای چیفتن تاکید میکنند، تیم حقوقی آنها تمامی روشهای مختلف را بکار می گیرد تا با هدف تاخیر در پرداخت بدهی، فرآیند دادگاه طولانی گردد. امروز هم دادگاه بیان کرد که جلسه محتوایی بعدی در6 ماه بعد برگزار می گردد.

اختلاف میان ایران و بریتانیا بر سر قرارداد خرید تانک های چیفتن به حدود 40 سال پیش باز می گردد. ایران در سال 1971 بر سر خرید 1500 تانک چیفتن با یک شرکت انگلیسی به توافق رسید و در سال 1976، مبلغی بالغ بر یک میلیارد دلار برای این تانک ها پرداخت کرد.

پس از عقد قرارداد، انگلیس حدود 150 تانک به ایران تحویل داد اما با وقوع انقلاب اسلامی در سال 1357 تحویل تانک ها متوقف شد. مشاجره اقتصادی میان ایران و انگلیس در حال حاضر بالغ بر چند صد میلیون دلار می گردد.

انگلیس در سال 2009 به پرداخت 450 میلیون پوند سود به ایران محکوم شد اما به بهانه های مختلف از پرداخت آن خودداری می نماید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 520

به "انتقاد بعیدی نژاد از سنگ اندازی در پرداخت بدهی انگلیس به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد بعیدی نژاد از سنگ اندازی در پرداخت بدهی انگلیس به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید