تاثیر ترکیبات کلم بروکلی برای درمان سرطان پروستات

به گزارش تور تایلند ارزان، تحقیقات جدید نشان می دهد ترکیب موجود در کلم بروکلی و سایر انواع کلم ها به درمان سرطان کمک می کند.

تاثیر ترکیبات کلم بروکلی برای درمان سرطان پروستات

به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه ایالتی اورگن در حال بررسی ترکیب شناخته شده ای به نام سولفورافن هستند، که به طور طبیعی در بروکلی وجود دارد. آنها درصدد اثبات امکان استفاده از این ترکیب برای درمان سرطان پروستات پیشرفته هستند.

رودریک دشوود، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: شواهد بسیاری مبنی بر خواص ضدسرطانی اکثر سبزیجات خانواده کلم وجود دارد. با این حال تحقیق ما از جمله اولین مطالعاتی است که نشان می دهد سولفورافن می تواند با تغییر دادن SUV39H1 (آنزیم خاص در سلول های سرطان پروستات)، یک عامل درمانی جدید برای سرطان پروستات پیشرفته باشد.

در کشورهای پیشرفته سرطان پروستات شایع ترین سرطان پس از سرطان پوست و مرگ آورترین سرطان در مردان پس از سرطان ریه است که سالانه جان افراد زیادی در سراسر جهان را تهدید می کند.

این نوع سرطان در واقع ایجاد سلول های سرطانی در پروستات است که می تواند باعث انسداد در دستگاه ادراری یا متاستاز به سایر اعضا بدن شود. در حالی که درمان هایی مانند عمل جراحی برای برداشتن پروستات، پرتودرمانی، هورمون درمانی و شیمی درمانی در مراحل ابتدایی سرطان پروستات مؤثر هستند، اما اغلب این سرطان با سرعت به موضع های دیگر سرایت می کند. هنگامی که این اتفاق بیفتد، احتمال زنده ماندن بیمار به طرز چشمگیری کاهش یافته و گزینه های درمانی نیز محدود می شوند.

مصرف سبزیجات دارای رنگدانه های سبز و زرد دارای اثر حفاظتی در مقابل بروز سرطان پروستات است. با توجه به اینکه اندازه پروستات بعد از سن حدود 45 تا 50 سالگی شروع به رشد می کند، به افراد بالای این سن توصیه می شود هر روز یک گوجه فرنگی خام مصرف کنند و انواع کلم را در رژیم غذایی خود بگنجانند.

دشوود می گوید: ادامه مطالعات برای تحقیق بیشتر در زمینه شناسایی زیرمجموعه های خاصی از سرطان پروستات پیشرفته که قابلیت درمان توسط سولفورافن را دارند ضروری است و البته تحقیق بیشتری به منظور بررسی ایمنی ترکیب هنگام استفاده در دوزهای بالاتر باید صورت گیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 296

به "تاثیر ترکیبات کلم بروکلی برای درمان سرطان پروستات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر ترکیبات کلم بروکلی برای درمان سرطان پروستات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید