تفویض اختیار به مدیران مناطق و مدارس برای پیش بردن آموزش

به گزارش تور تایلند ارزان، تهران (پانا) - وزیر آموزش وپرورش در ملاقات مدیران و روسای آموزش وپرورش شهرستان ها و مناطق استان تهران گفت که فعالیت معلمان و مدارس در دوران کرونا بسیار بیشتر و پیچیده تر شده است و قدردان کوشش های معلمان هستیم.

تفویض اختیار به مدیران مناطق و مدارس برای پیش بردن آموزش

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در بازدید از اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران و ملاقات با مدیران و روسای این اداره و مناطق بیست گانه، اظهار کرد: هدف از این ملاقات، هم فکری و هم افزایی برای برطرف نگرانی و دغدغه های موجود و حصول راهکار است.

وی بابیان اینکه سال جاری در شرایط ویژه ای قرار داریم و پیشینه و تجربیات آموزشی گذشته در شرایط جدید کاربردی ندارند، اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری، مدیران باید کوشش نمایند با ارائه خلاقیت و نوآوری ها، فرآیند آموزش را به خوبی مدیریت نمایند.

عضو کابینه تدبیر و امید بابیان اینکه کارکردن در این شرایط به خلاقیت احتیاج دارد، اظهار کرد: شرایط فعلی آموزشی، عرصه ای جدید و فرصت ارزشمندی است که نباید به سهولت از کنار آن بگذریم.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی نه تنها کار مدارس کم نشده، بلکه چند برابر شده است و حجم وسیعی از کارهای پیچیده وجود دارد بنابراین هیچ یک از فعالیت های آموزش وپرورش تعطیل نیست و همه فعالیت ها مانند دوران قبل از کرونا انجام می گردد. ممکن است بعضی ساده انگارانه به دلیل اینکه دانش آموزان به مدرسه نمی فرایند، بگویند پس مدرسه ها تعطیل هستند و فرهنگیان کاری انجام نمی دهند درحالی که فعالیت ها نسبت به دوران قبل از کرونا بسیار بیشتر و پیچیده تر شده است و قدردان کوشش های معلمان هستیم.

حاجی میرزایی آموزش وپرورش را عرصه افزایش ظرفیت ها دانست و اضافه کرد: تمرکز همه مسئولان آموزش وپرورش برخورداری همه دانش آموزان از آموزش های باکیفیت است و اصل اطمینان از تحقق این موضوع است.

وزیر آموزش وپرورش اضافه کرد: شبکه شاد و سایر موارد مشابه هدف نیستند بلکه ابزار آموزشی هستند بنابراین مدیران باید دائماً بر فرایند آموزشی نظارت داشته باشند و شرایط سخت آموزشی را همیشه به معلمان یادآوری نمایند.

وی بابیان اینکه در شرایط فعلی ارائه آموزش ها از روش های متنوعی ازجمله استفاده از شبکه شاد امکان پذیر شده است، گفت: از همه فرآیندها نمونه گیری کنید تا ارزیابی صحیحی از فعالیت ها داشته باشید.

تفویض اختیار به مدیران مناطق و مدارس شده است

عضو کابینه تدبیر و امید بر نظارت مدیران بر فعالیت زیرمجموعه ها تأکید و بیان کرد: به مدیران ادارات مناطق و شورای مدرسه تفویض اختیار کردیم تا آموزش ها را با توجه به شرایط بومی خود پیش ببرند و تأکیددارم در این راستا نباید ارتباط دانش آموزان با مدرسه قطع نگردد.

وی با تأکید بر اینکه مدرسه باید فعال باشد و کادر اجرایی در مدرسه حضورداشته باشند، اظهار کرد: حجم وسیعی از فعالیت های تجربه نشده پیش روی مدیران واقع شده است که مسئولیت اجرای این فعالیت ها با مدیران است.

وی بر لزوم داشتن ارتباط قوی با خانواده ها تأکید و بیان کرد: مدیران برای ارتباط با خانواده ها تنها به کانال های مجازی اکتفا ننمایند بلکه باید خانواده ها را با فرآیند آموزشی همراه نمایند، همچنین انجمن های اولیا و مربیان نیز باید شرایط ارزیابی خانواده ها از فرایند آموزشی را فراهم نمایند.

وزیر آموزش وپرورش اعلام کرد: هیچ یک از فعالیت های آموزش وپرورش تعطیل نیست همه طرح ها باید باقوت دنبال گردد مدیران ادارات باید شرکای اجتماعی را بیش ازپیش در کارها درگیر نمایند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کرونایی هرچه قدر خلاقیت و توانمندی بیشتری داشته باشیم کار را بهتر انجام می دهیم، توضیح داد: باید مخاطرات دور بودن دانش آموزان از مدرسه برای جامعه بازگو گردد زیرا این مخاطرات خاموش، در آینده برای دانش آموزان آسیب زا خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید نمود: مسئولیت ما این است که همه دانش آموزان از آموزش با کیفیت برخوردار شوند و همه موضوعات زیر این ماموریت تعریف می گردد.

لازم به ذکر است؛ در این ملاقات تمامی مدیران و روسای ادارات آموزش وپرورش مناطق و شهرستان های استان تهران، گزارشی از اقدامات، خلاقیت ها و نوآوری ها در فرآیند آموزشی و همچنین فرصت ها و تهدیدها ارائه کردند.

اجرای طرح های مهارتی در بعضی شهرستان ها، فراهم کردن شرایط حضور دانش آموزان برای برطرف اشکال هفته ای یک روز در بعضی شهرستان ها، تقویت روحیه همکاری خانواده ها در حیطه آموزشی و... ازجمله مسائل مطرح شده در این ملاقات بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1582

به "تفویض اختیار به مدیران مناطق و مدارس برای پیش بردن آموزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفویض اختیار به مدیران مناطق و مدارس برای پیش بردن آموزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید