جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی اپراتورهای متخلف از امروز شروع شد

به گزارش تور تایلند ارزان، پس از اعلام جزئیات تخلف اپراتورها برای ایجاد اختلال در شبکه مجازی کلاب هاوس، اعمال جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی اپراتورهای متخلف از امروز شروع شد.

جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی اپراتورهای متخلف از امروز شروع شد

پیگیری های خبرنگار ایرنا نشان می دهد، جریمه اپراتورها از امروز شروع می گردد و آن ها تا زمان برطرف نکردن اختلال ها به مدت یک هفته روزانه 50 میلیارد تومان جریمه خواهند شد.

سازمان تنظیم مقررات روز گذشته، بر اساس مصوبه هیات وزیران در سوم اردیبهشت، همان طور که موظف شده بود پس از جمع آوری مستندات فنی، علت محدودیت، اختلال یا انسداد را به کارورها (اپراتورها) اعلام و هم زمان مراتب محدودیت، اختلال یا انسداد را در پایگاه اطلاع رسانی کرد.

آنالیز های سازمان تنظیم نشان می دهد اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و مخابرات با تغییر نحوه مسیریابی و تغییر DNS، دسترسی به کلاب هاوس را محدود کردند تا این طور به نظر برسد که این شبکه اجتماعی دچار اختلال شده است.

با توجه به گذشت 24 ساعت از زمان اعلام جزئیات تخلف، از آن جا که اپراتورها با گذشت 24 ساعت نسبت به برطرف محدودیت، اختلال یا انسداد اقدام نکرده اند، سازمان تنظیم مقررات موظف است تا زمان برطرف تخلف روزانه تا سقف 50 میلیارد تومان، کارور (اپراتور) متخلف را جریمه کند و اپراتور با اعلام سازمان تنظیم مقررات باید مبالغ را به حساب خزانه داری کل کشور واریز کند.

در صورتی که پس از یک هفته از اعلام سازمان تنظیم مقررات، اپراتورها نسبت به برطرف محدویت، اختلال یا انسداد اقدام نکنند، سازمان تنظیم مقررات مجاز است با رعایت وظایف و اختیارات مقرر در اساسنامه و دیگر قوانین و مقررات مربوطه، علاوه بر جریمه معین شده در بند 2 این تصویب نامه، نسبت به تعلیق (لغو موقت) یا کاهش مدت اعتبار پروانه کارور حداکثر به مدت دو سال اقدام کند.

به گزارش ایرنا، 19 فروردین ماه شبکه اجتماعی کلاب هاوس دچار اختلال شد. وزیر ارتباطات درباره فیلتر این شبکه اجتماعی گفت: چنین حکمی صادر و حتی مطرح نشده است، اما اختلال از سوی اپراتورها همچنان برقرار بود هرچند آن ها نیز اعلام نمودند هیچ دستور قضایی مبنی بر فیلتر این شبکه اجتماعی صادر نشده است.

پس از آن، روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود با خاتمه ضرب العجل 24 ساعته این وزارتخانه به اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و مخابرات برای ایجاد اختلال عمدی در شبکه اجتماعی کلاب هاوس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از این اپراتورها شکایت کرد.

شکایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز با موضوع اختلال عمدی اپراتورهای مذکور در سامانه های رایانه ای و مخابراتی و با استناد به ماده 737 قانون مجازات اسلامی به دادسرای عمومی و انقلاب تهران تسلیم شد. بر اساس ماده 737 قانون مجازات اسلامی ایجاد هرگونه اختلال در ارتباطات کشور جرم تلقی می گردد.،ایرنا

بیشتر بخوانیم:

روزشماری برای جریمه اپراتورهای مختل کننده کلاب هاوس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1754

به "جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی اپراتورهای متخلف از امروز شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی اپراتورهای متخلف از امروز شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید