خانه های اشباح در انتظار ناقضان قرنطینه اندونزی

به گزارش تور تایلند ارزان، یک سیاستمدار اندونزیایی راهکار جدیدی را برای مجازات ناقضان قوانین محدودیت رفت و آمد برای مقابله با شیوع کروناویروس ابداع نموده است: بازداشت آنها در خانه های تسخیر شده.

خانه های اشباح در انتظار ناقضان قرنطینه اندونزی

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاسدینار آنتونگ یونی سوکوواتی، فرماندار منطقه سراجن در حوزه جزیره جاوه طرحی را اجرا نموده که بر اساس آن کسانی که به قوانین قرنطینه اجباری با هدف مقابله با شیوع کرونا در این کشور بی اعتنایی نمایند، در داخل خانه های متروکه ای که از نظر مردم توسط اشباح تسخیر شده اند، در بازداشت قرار خواهند گرفت.

سوکوواتی هشدار داده بسیاری از کسانی که به جزیره پرجمعیت جاوه اندونزی سفر می نمایند، بعد از ورود به آنجا به دستورات مقام ها برای در قرنطینه قرار دریافت برای دست کم دو هفته بی اعتنایی می نمایند. به همین دلیل این فرماندار منطقه سراجن تصمیم به بهره برداری از خرافات و ترس های مردم محلی به منظور مجازات ناقضان قوانین قرنطینه اجباری گرفته است. سوکوواتی به خبرگزاری فرانسه گفت: اگر یک خانه خالی و تسخیرشده در روستا وجود دارد، پس این افراد را داخل آنها نموده و در را روی آنها قفل کنید.

در همین حال از مردم روستاها خواسته شده خانه های متروکه را تبدیل به مراکز بازداشت موقت نمایند. مردم محلی در این روستاها بر طبق خرافات برآمده از سنتهای فولکلور عمدتاً اعتقاد دارند این ساختمان ها در تسخیر ارواح هستند. هری سوسانتو که از جزیره سوماترا به جاوه رفته بعد از سرپیچی از قوانین قرنطینه اجباری در بازداشت نهاده شد. او به خبرگزاری فرانسه گفت که این تجربه درسی ارزشمند را به او داد، هرچند که با هیچ روح و شبحی برخورد نداشته است. سوسانتو گفت: هر اتفاقی قرار است بیفتد می افتد، درسی که من یاد گرفتم این بود که این قوانین برای امنیت همه است.

اینکه بازی کردن با خرافات مردم می تواند استراتژی موفقی برای مهار شیوع کرونا ویروس باشد هنوز تعیین نشده است، با این حال عده ای دیگر نیز قبلا در جاوه کوشش کردند با استفاده از سنت های فولکلور محلی ساکنان را وادار به پیروی از قوانین مربوط به فاصله گذاری اجتماعی نمایند. عده ای در ماه جاری میلادی در روستای کپوه واقع در جاوه خودشان را به شکل ارواح در آورده و در خیابان ها گشت زنی کردند تا مردم را برای وادار کردن به باقی ماندن در خانه بترسانند. همچنین یک گروه از جوانان محلی نیز با هماهنگی نیروهای پلیس آغاز به گشتزنی در خیابان ها در ظاهر اشباح که در فرهنگ محلی به اسم پوکونگ مشهور هستند، کردند. آنها با پودر صورت هایشان را به رنگ سفید در آوردند و با زغال دور چشمانشان را سیاه کردند. اعضای این گروه زمان گشت زنی در خیابان ها در سایه ها نیز پنهان می شدند و کسانی را که در خیابان قدم می زدند به شکل ناگهانی غافلگیر نموده و می ترساندند.

کشور 270 میلیون نفری اندونزی تا به امروز به صورت نسبتاً خفیف با شیوع کرونا درگیر شده اما این نگرانی وجود دارد که این ویروس به سرعت در سراسر این کشور گسترش یابد. آمارهای جدید این کشور نشان می دهند که تا روز سه شنبه بالغ بر 7 هزار و 135 تن در این کشور به کرونا مبتلا شده اند.ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1001

به "خانه های اشباح در انتظار ناقضان قرنطینه اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه های اشباح در انتظار ناقضان قرنطینه اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید