خبرنگاران سیزده را با سفر به دنیای نویسندگان به در کنید

به گزارش تور تایلند ارزان، تهران- خبرنگاران- مدیر عامل موسسه خانه کتاب با اشاره به موضوع شیوع ویروس بیماری کرونا، همزمانی روز طبیعت امسال را در برهه ای حساس و خطرناک عنوان و توصیه کرد: مردم با ماندن در خانه و با سیر و سفر به دنیای نویسندگان سیزده را به در کنند.

خبرنگاران سیزده را با سفر به دنیای نویسندگان به در کنید

نیکنام حسینی پور در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرنگاران با اشاره به توصیه ها و تاکید مسوولان مبنی بر خانه ماندن در روز طبیعت (سیزده نوروز)، گفت: اهتمام و عنایت به قوانین و توصیه های بهداشتی و در عین حال رعایت آنها در واقع احترام به خود فرد و سایرین است. از آنجائیکه تاکید و توصیه بر خانه ماندن است باید به این مهم توجه ویژه کرده همه شهروندان خود را موظف و مکلف به اجرای آنها بدانند تا با رعایت نکات بهداشتی در خانه ماندن مانع از انتقال این ویروس منحوس شوند.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب در ادامه با بیان اینکه این روزها هر شهروندی در هر جایگاهی نقشی اساسی در مهار ویروس کرونا ایفا می کند، گفت: هر کدام از ما باید خود را در این مسئله مهم سهیم دانسته و مسوولیتی که برعهده تک تک افراد نهاده شده را به نحو احسن انجام داده و به نوبه خود سهم خویش را در مدیریت بحران فراگیر ویروس کرونا نیز در عمل به خصوص تحقق پویش در خانه بمانیم ایفا نمائیم.

مسلما در شرایط بحرانی که مسایل پیچیده تر، نیازها بیشتر و امکانات کمتر می شود، مسوولیت همگانی سنگین تر و ضرورت مشارکت برای حل مسائل نیز بیشتر می شود. در این شرایط انتظار می رود هر کس توان و امکانی دارد پای در میدان بگذارد و با هر قدمی یا قلمی به فرآیند مدیریت بحران کمک کند.

وی با اشاره به اینکه خانه نشینی دراین روزها اگر چه شاید کمی ناراحت نماینده باشد اما فرصتی بسیار مناسبی را در اختیار افراد می گذارد، گفت: پویش نوروز 99، نوروز کتابخوانی به همت شهرداری منطقه یک شکل گرفته که با استقبال گسترده ای روبرو بود و می توان از این ظرفیت نیز استفاده کرد.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب با یادآوری این نکته که سیزده به در امسال می تواند متفاوت تر و خاطره انگیزتر با سبکی متفاوت از هر سال با پویش درخانه ماندن باشد، گفت: اگر می خواهید مسافرت بروید کافی است بدون حرکت دادن ماشین و بیرون آمدن از خانه کتابی را برداشته و در جهانی نویسندگان سیر و سفر کرده و وارد جهانی دیگران شوید.

حسینی پور در عین حال تاکید کرد: در روز طبیعت و با کتاب خواندن خانواده را هم همراه کنید که سیزده به در متفاوتی را تجربه کنیم.

مدیر عامل خانه کتاب از اهالی فرهنگ، قلم وهنر و رسانه خواست با پیام های متفاوت خود مردم را تشویق به درخانه ماندن و ترغیب کار متفاوت در این روز نمایند.

حسینی پور در پاسخ به این پرسش که وی چه کتاب هایی را در روز طبیعت به مخاطبان پیشنهاد می کند، از کتاب های تاریخ ایران (پژوهش آکسفورد)، مجموعه آثار محمد بهمن بیگی (مجموع آثار استاد محمد بهمن بیگی شامل اگر قره قاج نبود، بخارای من ایل من، به اجاقت قسم، طلای شهامت و عرف و عادت در عشایر فارس است)، زندان الرشید (مشتمل بر خاطرات سردار علی اصغر گرجی زاده؛ رییس ستاد قرارگاه سپاه ششم) نام برد.

کرونا و اطلاعات مربوط به آن

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در ووهان واقع در استان هوبی چین پدیدار شد. در پی شیوع ویروس کرونا در سطح جهان، سازمان بهداشت جهانی بیماری کوویدـ-19 را که از این ویروس ناشی می شود، بیماری همه گیر جهانی گفت.

تا به امروز علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.

براساس اعلام رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا ظهر روز گذشته (12فروردین ماه) 44606 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و 2898 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و 14656 نفر نیز بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1039

به "خبرنگاران سیزده را با سفر به دنیای نویسندگان به در کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سیزده را با سفر به دنیای نویسندگان به در کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید