دستگاه رباتیک جایگزین فیزیوتراپ برای بازگرداندن حرکات دست

به گزارش تور تایلند ارزان، محققان یکی از شرکت های دانش بنیان دستگاه رباتیک جایگزین فیزیوتراپ برای بیماران مبتلا به سفتی دست ناشی از سکته مغزی را عرضه کردند که در حال حاضر در فاز مطالعات بالینی است.

دستگاه رباتیک جایگزین فیزیوتراپ برای بازگرداندن حرکات دست

علیرضا میرباقری، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که دستگاه طراحی شده در این شرکت، سامانه رباتیک توانبخشی مفاصل مچ و انگشتان دست است، گفت : این سامانه توانبخشی برای بیماران دچار سکته مغزی است که بعد از مدتی دچار لختی و سفتی دست خواهند شد.

وی با بیان اینکه این دسته از بیماران بعد از مدتی قادر به حرکت دستان خود نیستند، اظهار کرد: برای درمان این عارضه، بیماران باید فرایند 6 ماهه فیزیوتراپی را طی نمایند تا فیزیوتراپ آنقدر دست بیمار را حرکت دهد تا دست به نرمی اولیه خود بازگردد.

میرباقری خاطر نشان کرد: این دستگاه جایگزین فیزیوتراپ خواهد شد تا به طور هوشمند، با وارد کردن فشارهای کنترل شده به دست بیمار، حرکت های غیر فعالی را به دست منتقل کند که دست به حرکت اولیه خود بازگردد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان خاطر نشان کرد: علاوه بر آن این دستگاه از بیمار می خواهد که طی بازی های مختلف و بازی سازی، تمرین های فیزیوتراپی را انجام دهد تا به نتیجه نهایی برسد.

به گفته وی، از آنجایی که اعصاب دست این بیماران ضعیف شده است، این دستگاه با انجام دخالت های فیزیوتراپی، دست فرد را به تدریج به حالت اولیه باز می گرداند.

میرباقری خاطر نشان کرد: این دستگاه فرآیند مطالعات بالینی برای تجاری سازی را طی می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آذر 1400 بروزرسانی: 5 آذر 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2016

به "دستگاه رباتیک جایگزین فیزیوتراپ برای بازگرداندن حرکات دست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه رباتیک جایگزین فیزیوتراپ برای بازگرداندن حرکات دست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید