سریع ترین پرنده های دنیا

به گزارش تور تایلند ارزان، خبرنگاران: دنیای پرندگان برای انسان همواره با شگفتی های زیادی همراه بوده است. یکی از جالب ترین مطالب راجع به پرندگان سرعت آن ها در هنگام پرواز است. بعضی از پرندگان به قدری سریع پرواز می کنند که سرعت آن ها با سریع ترین ماشین های ساخت دست بشر نیز برابری می کند.

سریع ترین پرنده های دنیا

نظریه های زیادی نیز راجع به چگونگی پرواز پرندگان توسط دانشمندان مطرح شده است که هر کدام اطلاعات جالبی را نیز بیان می کنند. در ادامه با تور تایلند ارزان همراه باشید تا به معرفی پرندگانی بپردازیم که قادر هستند با سرعت بالایی پرواز کنند.

1. شاهین

دانستن این که این پرنده قدرتمند می تواند با چه سرعتی به پرواز درآید، قطعاً شما را شگفت زده خواهد کرد. شاهین قادر است به صورت افقی با سرعت 150 کیلومتر بر ساعت پرواز کند، اما سرعت این پرنده در هنگام شیرجه زدن به عدد باور نکردنی 385 کیلومتر بر ساعت نیز می رسد.

بال های بزرگ و عضلات قدرتمندی که این پرنده دارد، به این پرنده امکان پرواز با چنین سرعت بالایی را می دهد. این پرنده در هنگام شیرجه زدن برای دریافت طعمه خود، به یکی از ترسناک ترین حیوانات جهان تبدیل می شود. به منظور آسیب نرسیدن به ریه های این حیوان در پرواز با سرعت بالا، استخوانی بر روی بینی این حیوان قرار گرفته است که باعث انحراف جریان هوا در پرواز با سرعت های بالا می شود.

2. عقاب طلایی

دومین پرنده سریع در جهان، عقاب طلایی است. سرعت این پرنده در هنگام شیرجه زدن به 320 کیلومتر بر ساعت می رسد. ﺭﻧﮓ ﺍﯾﻦ ﭘﺮﻧﺪه ﻗﻬﻮﻩﺍﯼ ﺗﯿﺮﻩ، ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﭘﺮﻫﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﺭﻧﮓ ﻗﻬﻮﻩﺍﯼ ﺭﻭﺷﻦ ﯾﺎ ﻃﻼﯾﯽ ﺩﺭ ﺳﺮ ﻭ ﮔﺮﺩﻥ ﺍﺳﺖ. طول بال های این پرنده به بیش از 2 متر نیز می رسد.

این پرنده که در نیم کره شمالی کره زمین یافت می شود، بال های قدرتمندی دارد که به این پرنده امکان پرواز با سرعت بالا را می دهد. این پرنده از سرعت بالای خود برای شکار و گاهی نیز مهاجرت استفاده می کند.

3. دم سوزنی گلوسفید

پرستو ها قادر هستند مسافت های طولانی را با سرعتی بالا طی کنند. دم سوزنی گلوسفید نیز که در بخش هایی از آسیای شرقی، هند و استرالیا یافت می شود یکی از سریع ترین پرنده ها به شمار می رود.

دم سوزنی گلوسفید قادر است با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت به صورت افقی پرواز کند. از این رو این پرنده، بالاترین سرعت در پرواز افقی را در بین پرندگان را دارا است.

4. لیل (شاهین زیبا)

این پرنده از خانواده شاهین ها به حساب می آید، اما جثه ای کوچک تر نسبت به آن ها را دارد. این پرنده معمولاً در جنگل های پرتراکم زندگی می کند و قادر به پرواز با سرعتی نزدیک به 155 کیلومتر بر ساعت است. این پرندگان به قدری سریع و چابک هستند که می توانند در هنگام پرواز، غذای خود را با جفت خود تقسیم کنند.

5. مرغ دله

تنها پرنده دریایی این فهرست، مرغ دله است که برای شکار ماهی های دریایی قادر است سرعت خود را به 150 کیلومتر نیز برساند.

نکته جالب راجع به این پرندگان این است که، این پرندگان برای تغذیه، غذای سایر پرندگان را نیز می دزدند و از سرعت خود هم برای فرار از دست آن ها استفاده می کنند. قطعاً این پرنده، یکی از جالب ترین پرنده ها در جهان به شمار می آید و مستند های گوناگونی نیز از زندگی این پرنده تهیه شده است.

6. شترمرغ

شاید با دیدن نام شترمرغ در این فهرست تعجب کنید! شترمرغ بزرگترین پرنده جهان به شمار می رود به همین خاطر برای پرواز کردن، بسیار سنگین می باشد. این وزن سنگین سبب می شود تا این پرنده قادر به پرواز کردن نباشد. با این حال این پرنده نیز یکی از سریع ترین پرندگان جهان به شمار می آید.

با اینکه پرندگان دیگری نیز وجود دارند که از شترمرغ سریع تر هستند، اما ذکر نام این پرنده در این فهرست خالی از لطف نیست. شترمرغ که جزء خانواده پرندگان محسوب می شود با این که قادر به پرواز نیست، اما می توند با سرعت بالایی بدود. سرعت این پرنده در هنگام دویدن به 70 کیلومتر بر ساعت می رسد.

پا های شترمرغ مهم ترین ویژگی این حیوان برای دویدن با سرعت بالا محسوب می شوند. این حیوان با پا های قدرتمند خود، به راحتی می تواند با یک ضربه یک انسان را از پای درآورد. این پرنده از بال های خود فقط در جهت تغییر راستا خود در دویدن با سرعت های بالا استفاده می کند.

منبع: WorldAtlas

منبع: برترین ها
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 721

به "سریع ترین پرنده های دنیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "سریع ترین پرنده های دنیا" امتیاز داده است | امتیاز: 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریع ترین پرنده های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید