سلاح مایکروویوی جدید و نسبت دولت آمریکا با سندروم هاوانا

به گزارش تور تایلند ارزان، ادعاها درباره حملات مایکروویوی از لحاظ علمی نامحتمل است و شواهد چندانی وجود ندارد که نشان بدهد سلاحی ناشناخته در سندروم هاوانا نقش دارد.

سلاح مایکروویوی جدید و نسبت دولت آمریکا با سندروم هاوانا

به نقل از فارین پالیسی، بدون کشف ارتباط بیولوژیکی روشن بین مایکروویوها و سندروم هاوانا، نمی توان گفت سلاحی وجود دارد که این سندروم را ایجاد کرده است. نمی دانیم که این مایکروویوهای فرضی چه فرکانسی دارند و آیا پالسی هستند یا پیوسته.

همچنین نمی دانیم که چنین سلاحی به چه نیرویی نیاز دارد. اما نیروی مورد نیاز فرای مایکروویو می تواند معیار مناسبی برای تخمین نیروی این سلاح فرضی باشد. برای تامین نیروی مورد نیاز این سلاح می توان از ژنراتور گازسوز یا از باتری استفاده کرد. اگر برای تولید نیروی مورد نیاز سلاح مایکروویوی قابل حمل فرضی از باتری استفاده کنیم، به 200 باتری مشابه باتری های لپ تاپ نیاز خواهیم داشت.

برد چنین سلاحی به طول موج اشعه، فرکانس آن (پالسی یا پیوسته)، همترازی امواج و همترازی مواد بین سلاح و هدف بستگی دارد - بردی که به جای هزاران فوت باید ده ها فوت به هدف نزدیک باشد.

این سلاح، چه نیروی مورد نیازش با گاز تأمین شود و چه با باتری، در خودروهای ون و البته داخل هر ساختمانی جای خواهد گرفت. اما با وجود تمام این ویژگی ها،استفاده نامحسوس از آن برای هدف دریافت افراد سخت است.

این گزارش ادعا می کند اگر چنین سلاحی وجود داشته باشد، روس ها نخستین مظنونین استفاده از آن هستند. نویسنده با اتهام زنی به روس ها مدعی شد که ارتش روسیه نیز در پی دستیابی به اشعه مرگ بوده و روس ها در طول جنگ سرد سفارت آمریکا را در حمامی از مایکروویوها غرق کردند. دیپلمات ها و کارکنان اطلاعاتی آمریکا نیز اهداف احتمالی این حملات هستند. اما هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد روس ها چنین سلاحی دارند.

البته به ما گفته شده است که چنین سلاحی طبقه بندی شده خواهد بود. مارک زاید، وکیل قربانیان سندروم هاوانا، مدعی است که اطلاعات دولت آمریکا در این زمینه بیش از چیزی است که اجازه انتشارش را داده است.

شاید این ادعا درست باشد اما مخفی نگه داشتن تولید چنین سلاحی بسیار سخت است. چرا که ارتش ها و صنایع وابسته اغلب به نوآوری هایشان افتخار و آن را علنی می کنند.

مدارک مربوط به تاثیرات مایکروویوی سندروم هاوانا بسیار ضعیف هستند. در این زمینه هیچ توضیحی پیرامون چگونگی کارکرد این سلاح فرضی ارائه نشده است. هیچ سندی وجود ندارد که نشان بدهد کدام کشور این سلاح را تولید کرده است. ادعاهای نامعمول نیازمند مدارک نامعمول هستند و هیچ مدرکی از وجود چنین سلاح مرموزی حمایت نمی کند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1807

به "سلاح مایکروویوی جدید و نسبت دولت آمریکا با سندروم هاوانا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلاح مایکروویوی جدید و نسبت دولت آمریکا با سندروم هاوانا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید