سن بازنشستگی در قانون خدمات کشوری اصلاح می گردد

به گزارش تور تایلند ارزان، عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان اصلاح نخواهد شد و تنها در قالب اصلاحیه قانون خدمات کشوری نکاتی را در خصوص سن بازنشستگی اصلاح می کنیم.

سن بازنشستگی در قانون خدمات کشوری اصلاح می گردد

سید احسان قاضی زاده هاشمی در تبادل نظر با مهر، در خصوص اصلاحات قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان اصلاح نخواهد شد و اجرای آن با قوت و قدرت ادامه خواهد داشت.

کننده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تنها در قالب اصلاحیه قانون خدمات کشوری نکاتی در خصوص سن بازنشستگی، اصلاح خواهد شد. در خصوص سن بازنشستگی، 65 سال مد نظر است و روی 30 تا 35 سال خدمت هم بحث و آنالیز می کنیم.

طراح قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: دستگاه هایی که قانون خاص دارند، اگر می خواهند از شرایط بازنشستگی استفاده کنند، باید قانون خاص خودشان در ارتباط با فصل بازنشستگی را تابع قانون خدمات کشوری کنند والا قانون منع به کارگیری بازنشستگان برای دستگاه های خاص به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد.

وی توضیح داد: همه دستگاه ها و شرکت ها، موسسات و مجموعه هایی که به نحوی از انحا از بودجه عمومی کشور استفاده می کنند همچنان باید قانون منع به کارگیری بازنشستگان را اجرایی کنند.

قاضی زاده هاشمی تاکید نمود: نظارت مجلس بر اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان ادامه دارد و در حال آنالیز نحوه اجرای این قانون در دستگاه های نظارتی مانند دیوان محاسبات و سازمان بازرسی هستیم. مجلس بر اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، نظارت عالیه دارد و برای ما اجرای این قانون بسیار مهم است.

عضو فراکسیون کنندگان ولایی مجلس گفت: پس از آنالیز بودجه، گزارشی از نحوه اجرای این قانون در صحن علنی مجلس با هماهنگی هیات رئیسه قرائت خواهیم کرد. هفته آینده نیز خبر های مهمی در خصوص جلسه با معاونت قوانین مجلس در خصوص اجرای این قانون منتشر خواهد شد.

قاضی زاده با بیان اینکه برای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در وزارت ورزش ورود جدی تری خواهیم داشت گفت: مقدمه تحولات در فدراسیون ها از هیئت های ورزشی آغاز می گردد. قانون منع به کارگیری بازنشستگان در همه فدراسیون ها غیر از یک فدراسیون، اجرا شده است.

وی ادامه داد: هیئت های ورزشی بسیاری از فدراسیون ها مرکب از افراد بازنشسته هستند. پس از اصلاح ترکیب هیئت ها مجامع فدراسیون ها هم اصلاح خواهند شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 239

به "سن بازنشستگی در قانون خدمات کشوری اصلاح می گردد" امتیاز دهید

3 کاربر به "سن بازنشستگی در قانون خدمات کشوری اصلاح می گردد" امتیاز داده اند | امتیاز: 3.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سن بازنشستگی در قانون خدمات کشوری اصلاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید