مدرسه سازی باید به گفتمان ملی در جامعه تبدیل گردد

به گزارش تور تایلند ارزان، وزیر آموزش وپرورش، با بیان اینکه برنامه گفت وگوی هفته در استان ها با حضور مدیران سایر دستگاه های استانی در راستای آشنایی بیشتر این مدیران با آموزش وپرورش برگزار گردد، بیان نمود که مدیران کل آموزش وپرورش استان ها از همه شرایط مجموعه خود تا دورترین مدرسه استان به طور لحظه ای باخبر باشند.

مدرسه سازی باید به گفتمان ملی در جامعه تبدیل گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مهاجرت به کانادا از طریق کالج هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران - براساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در نشست مشترک مدیران کل آموزش وپرورش و مدیران کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ها که به وسیله ویدئو کنفرانس برگزار گردید با اشاره به انتها سال تحصیلی گفت: حداکثر فرصت باقی مانده تا افتتاح سال تحصیلی جدید 45روز است؛ و مدیران کل باید به طور لحظه ای از همه شرایط آموزش وپرورش استان خبر داشته باشند. از شبکه ای که به وسیله آن می توانیم به صورت مجازی با همه سطوح همکاران ارتباط برقرار کرد؛ بنابراین ضرورت ارتباط استان با مناطق، مناطق با مدیران و مدیران با معلمان لازم و لازم است تا بتوانیم به یکدیگر مسائل و مسائل را انتقال و برای حل آن ها چاره جویی کنیم.

مدیران توانمند؛ خلق ارزش می کنند

وی اظهار کرد: مداخله برای خلق ارزش یکی از ویژگی های مدیران کارآمد است این که چگونه می توانیم با مداخله ارزش بیشتری خلق کنیم نشان می دهد که مدیر توانمندتری هستیم. مدیران ما، منابع، مسائل، بودجه و سایر پارامتر های مدیریتی را در اختیار دارند لذا باید با بهره گیری شایسته از این منابع ارزش های جدیدی را خلق کنند.

وی بابیان اینکه این جلسات نباید به گزارش های عملکرد خلاصه گردد، اعلام کرد: حضور ما در چنین جلساتی گفت وگو برای داشتن مدارس بهتر، باکیفیت تر و پوشش تحصیلی بیشتر است برای اینکه مطمئن شویم ساخت مدارس ما چقدر هوشمندانه تر و باکیفیت تر شده است و آیا این مدارس نیازمندی های معلم، دانش آموز و خانواده ها را جواب می دهد؛ لذا باید تمام همت ما در این جلسات بر این باشد که به دیدگاه روشنی در خصوص مدرسه سازی برسیم.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه باید در حوزه تحت مدیریت خود اطلاعات کامل و دقیق داشته باشیم، اظهار کرد: باید شرایط جغرافیایی و اطلاعات مدرسه و اینکه با چه شرایطی در حال بهره برداری است داشته باشیم؛ لذا مقدمه مدیریت داشتن اطلاعات است و هرچقدر این اطلاعات تفصیلی تر و دقیق تر باشد می توان مدیریت بهتری کرد.

بر نتایج و دستاورد ها متمرکز باشیم

حاجی میرزایی بابیان اینکه در طرح آجر به آجر انتظار شنیدن گزارش جلسات را نداریم، گفت: مهم این است که چه کاری روی داده است لذا ما به دنبال نتیجه و دستاورد هستیم؛ بنابراین مدیران باید به طور مداوم تحقق هدف را پیگیری کنند. احساس جلو رفتن و پیش رفتن انرژی ما را زیاد می نماید لذا باید برای فعالیت هایمان هدف گذاری کنیم و در این جهت مدام خود را ارزیابی کنیم.

وی با بیان اینکه این موضوع در سازمان نوسازی مدارس دنبال شده است، گفت: در سال گذشته برای مدارس با بخاری های غیراستاندارد یا مدارس خشتی وگلی هدف گذاری انجام شد و باعث شد که به این اهداف برسیم؛ لذا هدف گذاری دقیق و کوشش در جهت رسیدن به این اهداف را باید دقیقاً در نظر داشته باشیم. از مدیران انتظار دارم که در سخنان خود شرایط موجود را ارائه دهند، اینکه چه اهدافی را پیگیری می کنند را بیان نموده و راه های رسیدن به این اهداف را بیان کنند.

مدرسه سازی را به یکی از گفتمان های جامعه تبدیل کنیم

وی با اشاره به طرح آجر به آجر اظهار کرد: هدف از ارائه این طرح این بوده تا توجه مردم به مدرسه سازی جلب گردد. مردم مراقب مدرسه و نگران مدرسه سازی باشند و خود را در ساخت مدرسه سهیم بدانند و دغدغه ساخته شدن مدارس را داشته باشند. برای آموزش وپرورش مهم است که بدنه اجتماعی جامعه را چطور می توان با مدرسه سازی آشنا کرد و آن را به گفتمانی در جامعه تبدیل کرد.

حاجی میرزایی بابیان اینکه خلاقیت های استان ها در زمینه طرح آجر به آجر باید وجود داشته باشد، گفت: هدف تعیین است و هرکسی که می تواند شیوه ای را برای رسیدن به این هدف انتخاب کند، لذا وجود روش های خلاقانه می تواند ما را دررسیدن به این هدف کمک دهد.

وزیر آموزش وپرورش در انتها با اشاره به برنامه ریزی برای سال تحصیلی آینده گفت: تفاوت سال تحصیلی پیش رو با سال های تحصیلی دیگر در این است که نقشه سال تحصیلی را در سال های گذشته می دانستیم، اما سال جاری به دلیل تداوم ویروس کرونا در شرایط ابهام و عدم قطعیت هستیم و باید روش های جدیدی را بکار بگیریم و برای اولین بار باید راه های نرفته را برویم. جهت نرفته را نمی توانیم بدون هوشکمک طی کنیم لذا باید دقت کافی و برنامه ریزی لازم را برای شروع سال تحصیلی داشته باشیم و از تجارب ماه های گذشته به خوبی استفاده کنیم.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1365

به "مدرسه سازی باید به گفتمان ملی در جامعه تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه سازی باید به گفتمان ملی در جامعه تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید