معاهدات بین المللی با پیروزی بایدن احیا خواهند شد؟

به گزارش تور تایلند ارزان، کارشناس مسائل بین الملل در گفتگویی به بررسی رویکرد جو بایدن در خصوص معاهدات بین المللی در صورت پیروزی او در انتخابات پرداخت.

معاهدات بین المللی با پیروزی بایدن احیا خواهند شد؟

به گزارش خبرنگاران، فریدون مجلسی گفت: به همان اندازه که ترامپ بدون فکر و شتابزده توانست اقداماتی را انجام دهد و از سازمان ها و قراردادهای بین المللی خارج گردد، به همان سرعت بایدن می تواند به آنها برگردد. بایدن در مناظره اول خود با محاسبه گری به ترامپ گفت ساکت شو و دوبار هم او را دلقک خطاب کرد.این نشان می دهد که او با همین جدیت می تواند آثار رفتار ترامپ را هم پاک کند. او به سازمان های بین المللی و تعهدات آمریکا باز خواهد گشت و رودروایسی هم با ترامپ و طرفداران جمهوری خواهش نخواهد داشت. بایدن قبلا هم گفته که هم به کنوانسیون پاریس، هم به سازمان بهداشت جهانی و یونسکو و هم به برجام باز می گردد. او این کارها را با سرعت انجام خواهد داد. در مورد برجام او گفته که بر می گردد اما اینکه پس از آن چه اتفاقی بیفتد، به رفتار هر دو طرف بستگی دارد. سیاست آمریکایی ها گاه این است که کشورها را به جنگ های فرساینده اقتصادی بکشند.

این کارشناس در پاسخ به این سوال که آیا انتخابات مجدد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری موجب انزوای بیشتر ایالات متحده آمریکا در عرصه بین المللی خواهد شد گفت: وقتی می گوییم آمریکا منزوی شده یعنی آن گرمای همیشگی که بین کشورهای متحد با ایالات متحده وجود داشته رو به سردی گذاشته است و به ویژه در مورد اروپائی ها به این معناست که آنها با ترامپ با ملاحظه کاری رفتار می کنند. آنها خود را با ایالات متحده به عنوان یک خانواده می دانند و حتی در زمانی که ترامپ در کاخ سفید بوده، هر چند که روابطشان تیره و تار تر از هر زمانی بوده است اما، قطع نشده و به نحوی او را تحمل کرده اند. بله اگر ترامپ باز هم انتخاب گردد، آنها با همین رویکرد فعلی با آمریکا ادامه خواهند داد تا بالاخره 4 سال بعدی هم تمام گردد و او از کاخ سفید بیرون رود.

مشروح این گفتگو را اینجا بخوانید.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1443

به "معاهدات بین المللی با پیروزی بایدن احیا خواهند شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاهدات بین المللی با پیروزی بایدن احیا خواهند شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید