نخستین آزمایشگاه تمام اتوماتیک PCR ایران راه اندازی شد

به گزارش تور تایلند ارزان، نخستین آزمایشگاه تخصصی تست های مولکولی (PCR) کشور مجهز به تجهیزات تمام اتوماتیک، در تاریخ 30 بهمن 1399 با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در تهران افتتاح شد.

نخستین آزمایشگاه تمام اتوماتیک PCR ایران راه اندازی شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مراسم افتتاح آنلاین نخستین آزمایشگاه تمام اتوماتیک PCR کشور با حضور دکتر مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا و فوق تخصص بیماری های عفونی، امروز در تهران افتتاح شد.

این آزمایشگاه به عنوان لابراتوار مرجع با ظرفیت بیش از 10 هزار تست در روز راه اندازی شده است. آزمایشگاه PCR مجهز به نخستین سیستم تمام اتوماتیک تست های مولکولی در ایران است. تجهیزات این آزمایشگاه دارای تمامی تائیدیه های CE و FDA بوده که به عنوان بالاترین تائیدیه های جهان در این حوزه شناخته می شوند.

مجهزترین آزمایشگاه تخصصی مولکولی ایران در فاز نخست با سرمایه گذاری نزدیک به دو میلیون دلار توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است.

دکتر مردانی در مراسم افتتاح این آزمایشگاه مطرح کرد: تشخیص به هنگام بیماری های عفونی به ویژه در همه گیری کرونا بسیار لازم است و راه اندازی این آزمایشگاه نه تنها در حوزه کرونا بلکه در تشخیص به موقع سایر بیماری ها نیز می تواند یاری شایانی به بخش سلامت کشور و بیماران کند. امیدوارم با ورود این آزمایشگاه و پایین آمدن هزینه تست های PCR همه مردم کشور بتوانند به تشخیص کرونا دسترسی داشته باشند.

احتیاج مبرم کشور به آزمایشگاه های تخصصی و بزرگتر تست های مولکولی و تاسیس مگالب ها برای برآورده شدن احتیاج به آزمایشگاه های مرجع و مدرن از جمله دلایل راه اندازی این آزمایشگاه است. آزمایشگاه یادشده مجهز به تکنولوژی شرکت Roche سوئیس بوده و در ایران و منطقه کم نظیر است.

حامد حیدریان، مدیر ارشد توسعه محصول شرکت رُش پارس نیز در افتتاح این آزمایشگاه گفت: تفاوت این آزمایشگاه با سایر آزمایشگاه های کشور در سرعت و دقت بالای آماده سازی نتایج تست ها است. در فاز اول، این آزمایشگاه با ظرفیت هفت هزار تست در روز فعالیت خود را شروع نموده است. وی همچنین اضافه کرد که در فاز های بعدی این آزمایشگاه خدمات خود را در زمینه تست های غربالگری خون، پلاسما و سرطان های مختلف نیز ارائه خواهد داد و قابلیت اضافه کردن تست های جدید با توجه به احتیاج کشور را دارد.

شرکت Roche همیشه در ارائه راه حل های روز جهان در زمینه تشخیص آزمایشگاهی پیشگام بوده و به دلیل احتیاج ایران به راه حل های نوین تشخیصی در راه اندازی این آزمایشگاه با شرکت های ایرانی همکاری نموده است.

الهام اسکندریان، مدیر بازرگانی رُش پارس نیز مطرح کرد: نزدیک به یکسال است که تمام دست اندرکاران بخش بهداشت و درمان کوشش می نمایند تا ظرفیت بخش آزمایشگاهی در بخش PCR افزایش یابد. به همین دلیل این آزمایشگاه راه اندازی شده است و قادر به پاسخگویی به احتیاج آزمایشگاه های تشخیص پزشکی، بیمارستان ها، مراکز پژوهشی و دانشگاهی و بانک های خون و پلاسما است.

بخش خصوصی در کوشش است تا سایر تکنولوژی های شرکت Roche در زمینه های هورمون، بیوشیمی، تست های انعقادی و سایر احتیاج های تشخیصی را جهت ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی به کار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1637

به "نخستین آزمایشگاه تمام اتوماتیک PCR ایران راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین آزمایشگاه تمام اتوماتیک PCR ایران راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید