نسخه جدید قوای محرکه ایران خودرو دیزل روی چه محصولاتی نصب می شود؟

به گزارش تور تایلند ارزان، نسخه جدید قوای محرکه ایران خودرو دیزل روی چه محصولاتی نصب می شود؟

نسخه جدید قوای محرکه ایران خودرو دیزل روی چه محصولاتی نصب می شود؟

خبرنگاران - مدیرعامل ایران خودرو دیزل ضمن اشاره به تولید انبوه موتورهای OM457 از آبان ماه سال جاری، از آغاز تولید انبوه نسخه جدید آن با توان بالاتر از نیمه نخست 1400 خبر داد و گفت: کشنده جدید این شرکت به زودی نیز رونمایی خواهد شد.

جواد توسلی مهر با بیان اینکه موتور OM457 با توان 300 اسب بخار از آبان ماه سال جاری در شرکت ایدم به مرحله تولید انبوه رسید، اظهار کرد: تولید انبوه نسخه 430 اسبی آن در نیمه نخست سال آینده آغاز خواهد شد که نسخه فعلی (موتور OM457 با توان 300 اسب بخار) روی اتوبوس ها و نسخه قوی تر آن روی کشنده های فعلی نصب خواهد شد.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل ضمن اشاره به پروژه های توسعه ای ایران خودرو دیزل در حوزه قوای محرکه، با بیان این که در پروژه های تحقیق و توسعه محصولات دیزل، موتور خودروی ون از 69G4 به 3TZ ارتقا یافته است، گفت: این اقدام سبب ارتقای سطح استاندارد آلایندگی شده است. این محصول با تغییرات جدید و ظرفیت سالانه 300 دستگاه، تجاری سازی و تولید شده است.

وی از رونمایی کشنده جدید ایران خودرو دیزل در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این کشنده مطابق با استانداردهای روز و بر مبنای پلتفرم داخلی طراحی شده و دارای طراحی جدید و به روز اتاق است.

این مدیرعامل صنعتی بازار را نیازمند کامیونت با فضای بار بیشتر دانسته و اضافه کرد: از جمله اقداماتی که در سال جهش تولید محقق شد، اجرای پروژه کامیونت آترین با موتور کامینز یورو 5 در داخل است که درحال حاضر با 80 درصد پیشرفت، در دست اقدام است.

تولید اولین کشنده داخلی

توسلی مهر ضمن اشاره به تولید اولین کشنده داخلی تحت عنوان S1943 در ایران خودرو دیزل، گفت: تا به امروز کشنده داخلی در کشور تولید نشده و این نخستین گام برای تولید این نوع محصولات است که مطابقت با استاندارد آلایندگی و مجهز به موتور یورو 4 است. در گذشته چنین ظرفیتی در کشور وجود نداشت؛ اما این امکان در راستای تامین نیاز بازار به کشنده تک محور با توان و گشتاور بالا و همچنین افزایش سهم بازار شرکت ایران خودرو دیزل در بخش کشنده فراهم شده است. این پروژه نیز بیش از 80 درصد پیشرفت داشته است.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل ادامه داد: کشنده S2630 نیز از دیگر محصولات توسعه یافته شرکت ایران خودرو دیزل است که دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 بوده و دارای ویژگی هایی از جمله افزایش توان موتور، بهبود شرایط اتاق و تبدیل از حالت تک کابین به دو کابین است. تعداد 20 دستگاه از این کشنده طبق تعهدات ایجاد شده، تا انتهای سال تحویل داده خواهد شد.

تولید مینی بوس شش و هفت متری آرین

وی به پروژه های تولید مینی بوس آرین شش و هفت متری اشاره کرده و گفت: مینی بوس آرین شش متری دارای موتور کامینز و استاندارد آلایندگی یورو 5 است که طبق این استاندارد آلایندگی، فیلتر ذرات معلق (DPF) در این محصول حذف شده است؛ این اقدام سبب کاهش هزینه تولید شده است. رفع مسائل منتج از نصب فیلتر ذرات معلق (DPF) در خدمات پس از فروش و ارتقای وضع کیفی محصول، از اهداف این پروژه به شمار می رود.

طبق اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، توسلی مهر برای استقبال بازار ازتولید مینی بوس هفت متری ابراز امیدواری کرده و اظهار کرد: پس از استقبال بازار از این محصول که از اهداف تولید آن نیز به شما می رود، می توان به سمت گسترش سبد محصولات، افزایش سهم بازار و ارتقای رقابت پذیری محصولات حرکت کرد. این محصول قابلیت تولید به صورت دو در و تک در را هم دارد.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که چندی پیش، فرشاد مقیمی (مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو) در مراسم تحویل 100 دستگاه اتوبوس شهری و مینی بوس به ناوگان حمل ونقل عمومی پنج شهر کشور، ضمن اشاره به تنوع سبد محصولات ایران خودرو دیزل، گفت که در صورت حمایت مالی و تضمین خرید محصولات، وعده می دهیم که ناوگان حمل ونقل عمومی کشور را از واردات بی نیاز کنیم.

کامیون چاپار

نیاز به حضور بخش خصوصی در صنعت تولید خودروهای تجاری

یکی از مسائل اصلی بازار خودروهای تجاری متصل بودن بازار این بخش به اشخاص حقیقی است. حضور سازمان ها و نهادهای مرتبط بهره بردار می تواند رونق بیشتری به تولیدات تجاری دهد که نیازمند سیاست گذاری است.

در این راستا چندی پیش شرکت خصوصی حدید مبتکران صنعت از تولید پند دستگاه کامیون کمپرسی چاپار 3336 خبر داد.

تا کنون ده عدد از این کامیون تولید شده است. این کامیون تعدادی از تست ها را انجام داده است و مابقی تست ها را هم ظرف دو تا سه ماه آینده انجام خواهد داد.

باید دید این کامیون با ظرفیت حمل بار 24 تن بار، توان حضور پیروز در بازار را دراد؟

منبع: بیت ران
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1626

به "نسخه جدید قوای محرکه ایران خودرو دیزل روی چه محصولاتی نصب می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه جدید قوای محرکه ایران خودرو دیزل روی چه محصولاتی نصب می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید