معماری ویلا مدرن: نونگ نوچ، بزرگترین باغ گیاه شناسی جنوب شرق آسیا

به گزارش تور تایلند ارزان، باغ های گرمسیری Nong Nooch

باغ های گرمسیری نانگ نوچ نزدیک به پاتایا، بزرگترین باغ های گیاه شناسی در جنوب شرق آسیا هستند. منطقه، برای اولین بار، بخاطر حفاظت از گونه های خاصی از گیاهان و گل ها، به باغ تبدیل شد و بعد از آن، به روی بازدیدکنندگان گشوده شد. همراه خبرنگاران باشید و از این باغ دیدنی بیشتر بدانید:

معماری ویلا مدرن: نونگ نوچ، بزرگترین باغ گیاه شناسی جنوب شرق آسیا

جهت دریافت خدمات معماری ویلا مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

باغهای موضوعی

چندین بخش از نونگ نوچ، براساس موضوعات مختلف، تنظیم شده اند.

برای ساخت باغ فرانسوی، با مساحت تقریبی چهار جریب، از باغ های کاخ ورسای قرن 17 الهام گرفته شده است.

در باغ مربوط به مجسمه های حیوانات، مجسمه هایی از حیواناتی مانند شتر، کانگوروها، لاماها، پلنگ و آهو را خواهید یافت.

در شیب ملایم تپه پروانه ها، بسترهایی از چندین گونه از گل های رنگارنگ کاشته شده در یک راستا برای شبیه سازی به پروانه را خواهید دید.

مجموعه های گل ارکید، نخل و سرخس

تایلند، بخاطر وجود ارکیده های زیبایش، شناخته شده است. در باغ نونگ نوچ، می توانید بیش از 650 گونه را با آرایش گسترده ای از رنگ ها، مورد تحسین قرار دهید.

باغ نونگ نوچ، یکی از بزرگترین مجموعه های گونه های سرخس نخلی را در دنیا دارد. سرخسها، عمدتا در محیط های گرراستای یافت می شوند و زندگی بسیار طولانی دارند، گاهی بیش از صدها سال. متاسفانه، بسیاری از گونه ها، در حال کمیاب شدن هستند.

کاکتوس ها و گیاهان چرب

مجموعه ای از کاکتوس ها و گیاهان چرب (گیاهان شاداب) که معمولا در شرایط بسیار خشک، مانند بیابان یافت می شوند، را می توان در باغ کاکتوس، پیدا کرد.

گل خرچنگی و زنجبیل

مجموعه عظیمی از صدها گونه گل خرچنگی و زنجبیلیان نیز در حال حاضر در باغ ها وجود دارند. این گل های زیبا، که بعضی از آنها بومی تایلند هستند، برای رنگ های بسیار روشن خود، شناخته شده می باشند.

گشت و گذار در باغ نانگ نوچ

قدم زدن در پیاده روهای مرتفع و سایه دار طویل سه کیلومتری، نمایی زیبا از باغ هایی مانند باغ اروپایی، باغ نخل گرراستای، تپه پروانه ها و باغ استون هنج را از بالا به شما هدیه می دهد.

به روشی دیگر، 30 دقیقه را به گشت زنی در اتوبوس بگذرانید و یا دوچرخه ای اجاره کنید.

بچه های کوچک می توانند از سواری روی قایق پدالی قو مانند، لذت ببرند.

چگونه به باغ های گرراستای نانگ نوچ برسید

باغ نانگ نوچ، تقریبا در 20 کیلومتری جنوب شهرستان پاتایا، واقع شده است.

می توانید اتوبوس songthaew را برای رسیدن به باغ، اجاره کنید. اتوبوس، بخاطر جایگاه های پوشش دار در عقب، شبیه کامیون شده است، اما سقفش باز است و هیچ تهویه هوایی ندارد. قیمت آن به مهارت های چانه زنی شما بستگی دارد.

اگر ترجیح می دهید سواری راحت تری داشته باشید، تاکسی بگیرید و قبل از ترک محل، مطمئن شوید که برای قیمت به توافق رسیده اید.

منبع: الی گشت
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2095

به "معماری ویلا مدرن: نونگ نوچ، بزرگترین باغ گیاه شناسی جنوب شرق آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معماری ویلا مدرن: نونگ نوچ، بزرگترین باغ گیاه شناسی جنوب شرق آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید