پول سازترین شغل های دنیا

به گزارش تور تایلند ارزان، تهران (پانا) - در سراسر دنیا شغل های عجیبی وجود دارند که شاید حتی تصورش هم برای ما خنده دار باشد، اما همین مشاغل منبع درآمد خوبی هستند.

پول سازترین شغل های دنیا

به گزارش خبرنگاران، تقریبا برای همه ما پیش آمده که در سر کار رئیس مان در کار از ما وظایف عجیب و غریبی انتظار داشته باشد. ممکن است بسیاری از اوقات تصور کنیم شغل ما عجیب ترین شغل دنیاست در حالی که این طور نیست.

در سراسر دنیا شغل های عجیبی وجود دارند که شاید حتی تصورش هم برای ما خنده دار باشد، اما همین مشاغل منبع درآمد خوبی برای بسیاری از افراد هستند که اتفاقا به صورت جدی انجام می شوند.

آرایشگر غذا

شاید باورتون نشه، ولی افرادی که غذا ها را برای عکس مجلات، تبلیغات، منو ها و کتاب های آشپزی تزئین می نمایند حدود 33000 دلار در سال دریافت می نمایند! آرایشگران غذا باید جزئی نگر باشند، زیرا باید بتوانند با خطوط، جا ها و بشقاب ها به درستی کار نمایند. شما به مدرک خاصی احتیاج دارید تا یک آرایشگر غذا شوید، اما بسیاری از افراد هم با مدرک هنر های آشپزی و آشنایی با کار با غذا به این شغل می رسند.

جابجا نماینده کوه های یخی

جالبه بدونید یکی از شاخه های علم زمین، یخ شناسی است که به مطالعه یخچال های طبیعی می پردازد و دانش های زیادی در زمینه های ژئوفیزیک، زمین شناسی، جغرافیای فیزیکی، ژئومورفولوژی، هواشناسی، هیدرولوژی، زیست شناسی و محیط زیست دارد. کسی که در این شغل کار می نماید متخصص این است که کوه های یخی موجود در راه های تردد را جابجا کند، سخت و عجیب!

این شغل پس از فاجعه غرق شدن کشتی تایتانیک در سال 1912 رسمی شد. گشت یخ بین المللی (IIP) یک سال بعد توسط گارد ساحلی ایالات متحده تاسیس شد.

عذرخواهی نماینده حرفه ای

برای برخی از مردم، عذرخواهی کردن کار ساده ای نیست، اما برای افرادی دیگر گفتن ببخشید کاری بی ضرر و بسیار آسان است. اگر شما جزو گروه دوم قرار می گیرد، می توانید یکی از شغل های عجیب دنیا را انتخاب نموده و به کار مشغول شوید: عذرخواهی نماینده حرفه ای. شرکت Shazaiya Aiga Pro Agency در ژاپن وجود دارد که از طرف فردی که می خواهد معذرت خواهی کند یک عذرخواهی حرفه ای به شخص دیگر می فرستد. معذرت خواهی که پای تلفن انجام یا با ایمیل فرستاده گردد حدودا 95 دلار و اگر شخصی بخواهد که عذرخواهی نماینده حرفه ای رودررو عذرخواهی را انجام دهد حدودا 225 دلار باید بپردازد. بله! استخدام فردی با این شغل چندان هم ساده و یا ارزان نیست!

پرستار بچه پاندا

چه کسی نمی خواهد از یک بچه پاندای پشمالو مراقبت کند؟ اما این کار بسیار جدی ای است و قبول شدن در مصاحبه برای دریافت این شغل بسیار زمان بر است چراکه پرستار بچه پاندا باید 365 روز از سال را به شغلش اختصاص دهد. میانگین درآمد این شغل سالانه 32 هزار دلار است.

ساخت اثر انگشت برای جنایتکاران

یکی از عجیب ترین مشاغل دنیا، ساخت انگشتان مصنوعی برای جنایتکاران ژاپنی موسوم به یاکوزا ها است تا آن ها بتوانند از اثر انگشت آن استفاده نمایند. زنی در ژاپن به نام یوکاکا فوکوشیما به ساخت و طراحی اثر انگشت جدید برای انگشتان دست این افراد مشغول است.

اجاره مردان میانسال در ژاپن

اخیرا نوعی شغل جدید در ژاپن مرسوم شده که شامل اجاره مردان میانسال است. به نظر می رسد هدف اصلی از این موضوع مشاوره و صحبت کردن باشد. اجاره نمایندگان مردان میانسال، دختران و پسران جوانی هستند که بزرگتر ندارند و یا از والدین خود دور هستند.

برخی دختران برای سرانجام دادن به مزاحمت های همسایه ها، مردان میانسال را پدر خود معرفی می نمایند. برخی پسر ها نیز برای مشورت در خصوص مسائل اقتصادی یا حتی عاطفی با مردان میانسال سخن می گویند. این سرویس آنلاین و نامتعارف کار خود را از سال 2012 شروع نموده است و تا امروز هزاران مشتری را حمایت نموده است. تا جایی که برخی مشتریان بار ها از خدمات این موسسه استفاده نموده اند. جالب است که این طرح از سوی مردان میانسال نیز با واکنشی مثبت رو به رو شده و بسیاری از این مردان داوطلبند که در ازای تنها 1 هزار ین برابر با 9 دلار مشاوره ارائه دهند.

بازرس کنترل نماینده کیفیت تاس

در بازی هایی که در آن ها از تاس استفاده می گردد، بسیار مهم است که تاس توازن داشته باشد. اگر مقدار خیلی کمی نامتوازن باشد می تواند روی نتیجه بازی تاثیر بگذارد. پس هر تاس زیر نظر یک بازرس کنترل نماینده کیفیت تاس آزمایش می گردد.

آشپز زیردریایی

آشپزی شغل بسیار جذاب و لذت بخشی است و افراد بسیاری زمان طولانی را صرف یادگیری روش های مختلف آشپزی می نمایند. بیشتر آشپز ها در رستوران ها مشغول به کار می شوند و می توانند در صورت موفقیت رستورانشان به درآمد بالایی نیز دست یابند. در این میان افرادی هستند که با مشغول شدن در زیردریایی ها می توانند درآمدی برابر با بیش از 250 هزار دلار در سال کسب نمایند. این شغل با این که درآمد بسیار بالایی را برای یک آشپز به همراه خواهد داشت ممکن است پس از مدتی نه چندان طولانی خسته نماینده گردد.

تختخواب گرمکن

در گذشته در بریتانیا شغل عجیبی وجود داشت که در فصول زمستان و پاییز رواج بسیار زیادی داشت که البته این کار بیشتر برای افراد ثروتمند و اشراف زادگان انجام می شد. جالب است بدانید که این شغل یعنی گرم کردن رختخواب هنوز در برخی از هتل های این کشور رواج دارد یعنی برخی برای گرم کردن رختخواب شما حقوق دریافت می نمایند و این کار به این صورت است که آن ها 30 دقیقه قبل از خوابیدن شما به رختخواب شما می فرایند و آنجا را برای شما گرم می نمایند.

تمیزنماینده گوش

این افراد با تمیز کردن گوش دیگران امرار معاش می نمایند. این شغل ناخوشایند هنوز در هند رایج است و برای تمیز کردن گوش ها از هر ماده خارجی مثل جرم و گرد و غبار انجام می گردد. این افراد برای خارج کردن جرم گوش ها اغلب از یک موچین استفاده می نمایند که سر آن یک سوزن واقع شده است و با پنبه پوشیده شده است. دستمزد این کار تنها 30 سنت است.

تست نماینده سرسره های آبی

بسیاری از ما حاضریم این کار را بدون دریافت حقوق انجام دهیم. اما افرادی هستند که برای تست و ارزیابی سرسره های آبی حدود 27 هزار دلار دریافت می نمایند. این شغل به آموزش خاصی احتیاج ندارد، اما بدیهی است که باید شنا بلد باشید و آمادگی این موضوع را داشته باشید که سر خوردن از برخی از سرسره ها خیلی خوش نگذرد. با این وجود، ضروری است که سرسره ها را برمبنایضریب شَپَلق نمره بدهید و در خصوص هیجان سرسره نظر بدهید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1793

به "پول سازترین شغل های دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پول سازترین شغل های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید