چند توصیه بهداشتی برای ورزشکاران حین حضور در باشگاه ها

به گزارش تور تایلند ارزان، رئیس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به ورزشکاران توصیه کرد حین حضور در باشگاه های ورزشی، ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با کرونا، از دست دادن و روبوسی پرهیز نمایند و از بوفه باشگاه ها غذا نخرند.

چند توصیه بهداشتی برای ورزشکاران حین حضور در باشگاه ها

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، مجید تاجیک روز یکشنبه با اشاره به تدوین پروتکل بهداشتی باشگاه های ورزشی از سوی وزارت بهداشت اضافه کرد: طی این جلسات گزارشی از آخرین شرایط شیوع بیماری در سطح کشور ارائه شده و شرایط کشور از لحاظ شیوع کرونا به سه بخش قرمز، زرد و سفید تقسیم بندی شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت رشته های ورزشی پربرخورد و تیمی در شرایط اپیدمی کرونا ممنوع است، شرح داد: رشته های ورزشی همانند کشتی، کاراته، تکواندو و یا ورزش های پربرخورد ممنوع و توصیه نمی گردد.

تاجیک تاکید نمود: افراد می توانند ورزش های کم خطرتر را با حفظ پروتکل های بهداشتی و رعایت توصیه ها انجام دهند.

رئیس گروه بهداشت محیط دانشگاه ادامه داد: مسئولان باشگاه های ورزشی باید حفظ رعایت فاصله یک متری را به پرسنل باشگاه و ورزشکاران گوشزد و از ورود افراد مشکوک به بیماری در استادیوم ها خودداری گردد.

وی با بیان اینکه باشگاه های ورزشی در دوران اپیدمی کرونا موظف هستند با نصف ظرفیت فعالیت نمایند، اظهار داشت: در دوران شیوع کووید 19 برگزاری مسابقات ممنوع و انجام هر گونه مسابقه ای بطور قطع با رعایت پروتکل های بهداشتی و با اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می گردد.

تاجیک با اشاره به انجام اقدامات بهداشت محیط دانشگاه اظهار داشت: ورزشکاران از دست دادن و روبوسی کردن پرهیز نمایند و تا جاییکه امکان دارد از بوفه باشگاه ها غذا تهیه نکرده و از غذاهای بسته بندی که مشخصات بهداشتی دارند استفاده نمایند.

رئیس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضرورت ضدعفونی کردن سطوح مختلف در باشگاه ها را یادآور شد و اظهار داشت: بعد از استفاده هر فردی از دستگاه باید همه سطوح و تجهیزات ضدعفونی گردد و استفاده از دستگاه ها حداقل نیم ساعت فاصله باشد تا ضدعفونی کامل انجام گردد.

وی با بیان اینکه اطمینان از نظافت باشگاه ها خیلی کار ساده ای نیست، تاکید نمود: ارزیابی حداقلی محیطی، نحوه مدیریت و یا تجربه های دوستان و آشنایان نیز می تواند تا حدی این اطمینان را ایجاد کند که شرایط نظافت باشگاه ورزشی در چه سطحی است.

تاجیک به ورزشکارانی که در روزهای شیوع اپیدمی کرونا قصد استفاده از باشگاه های ورزشی را دارند، توصیه کرد: حتماً محلول ضدعفونی نماینده در باشگاه ها دسترس داشته باشید تا در صورتی که به آلوده بوده سطحی شک داشتید امکان ضدعفونی فوری وجود داشته باشد.

ضرورت استفاده از وسایل شخصی ضروری، پرهیز از استفاده مواد غذایی از بوفه باشگاه ها و مصرف آب در بطری های یکبار مصرف توصیه دیگر رئیس گروه بهداشت محیط دانشگاه به ورزشکاران بود.

تاجیک گفت: بهتر است ورزشکاران از تی شرت و شلوارهای بلند استفاده نمایند و تا جایی که امکان دارد نقاط آزاد بدن کمتر باز و یا در معرض تماس باشد و باید لباس های ورزشی بعد از هربار استفاده نیز شست و شو و ضدعفونی شوند.

رئیس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تاکید نمود: تهویه باشگاه برای پیشگیری از شیوع کرونا باید حتماً مناسب باشد و حتماً دریچه یا پنجره ای برای رد و بدل شدن هوا وجود داشته باشد، ورزشکاران در حداقل زمان ممکن در باشگاههای ورزشی حضور داشته باشند و در حداقل زمان ممکن سعی نمایند بیشترین استفاده را از تمرینات ببرند.

تاجیک به مسئولان باشگاه های ورزشی نیز تاکید نمود که از پذیرش افراد دارای علامت بیماری کرونا پرهیز نمایند و یا در صورتیکه پرسنل باشگاه بیمار شدند از آنها بخواهند تا زمان بهبودی کامل در محل کار حاضر نشوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1174

به "چند توصیه بهداشتی برای ورزشکاران حین حضور در باشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند توصیه بهداشتی برای ورزشکاران حین حضور در باشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید