چگونه مردم در کمتر از 5 دقیقه هوادار شما شوند؟

به گزارش تور تایلند ارزان، وب سایت یک پزشک - میثاق محمدی زاده: آیا کسی هست که نخواهد افراد بیشتری او را دوست داشته باشند؟ حتی افرادی که می گویند دوست داشتن دیگران برایشان اهمیتی ندارد؛ باز هم در عمل برایشان اهمیت دارد.

چگونه مردم در کمتر از 5 دقیقه هوادار شما شوند؟

این موضوع برای افرادی که کارآفرین، مدیر یک کسب وکار و فردی مهم در بازار و تجارت هستند؛ ارزشی چند برابر دارد چون باید پیروز شوند دیگران را دور خود جمع نموده و برای رسیدن به اهداف شان، هواداران بیشتری داشته باشند.

چون انسان ها غالبا داوری های زودگذری دارند؛ سخت است که در همان نگاه اول، ملاقات نخست و ساعت اول آشنایی، شما را دوست داشته باشند. در واقع، شما باید طوری رفتار کنید که پالس های مثبتی از اولین ملاقات و ملاقات دریافت نمایند و تمایلی به ادامه این دوستی داشته باشند.

خوش بختانه، هنوز ترفندها و نکات مهمی هست که یاری می نمایند تا مردم زودتر و در کمتر از چند دقیقه شما را دوست داشته باشند و هوادارتان شوند:

1. علاقه مند باشید نه بامزه!

اگر شما علاقه مند دیگران باشید و با توجه، تمرکز و اهمیت دادن به آن ها آغاز کنید؛ قطعا آن ها هم علاقه مند شما می شوند. شما دو دقیقه وقت و توجه خود را به دیگران بدهید تا زودتر هوادار شما شوند.

دیل کارنگی می گوید: شما اگر دو ماه وقت بگذارید تا به دیگران علاقه مند شوید؛ دوستان بیشتری پیدا خواهید کرد تا اینکه دو ماه منتظر باشید دیگران علاقه مند شما شوند. ما می گوییم نیازی به دو ماه کوشش برای برقراری یک دوستی نیست و فقط دو دقیقه با تمام حواس نشان دهید به ارتباط برقرار کردن با دیگران علاقه دارید.

تصور کنید دیگران ارزش های بزرگی دارند و چیزهای مهمی هم برای گفتن دارند. در این صورت دوست داشتن آسان است.

2. اول گوش کنید؛ بعد صحبت کنید

همه ما دوست داریم دیگران به صحبت های ما گوش دهند. تا کنون توجه کردید وقتی فردی دارد به سخنان شما گوش می دهد؛ چقدر دوست داشتنی و معقول است؟

دوست داشتن دیگران سخت نیست؛ کافی است ابتدا به حرف شان خوب گوش کنید و بعد خودتان آغاز به صحبت کنید. سعی نکنید وسط حرف دیگران بپرید. اگر سوال و ابهامی دارید؛ بهتر است اجازه دهید صحبت شان تمام گردد و بعد در لابه لای صحبت های خود آن ها را مطرح کنید.

3. خودتان را هماهنگ کنید

منظورمان این است که سریعا بفهمید با چه کسی طرف هستید و چه مشخصه های رفتاری و اعتقادی دارد. بعد باید براساس دریافت هایی که از طرف مقابل داشتید؛ خودتان را کمی با او وفق دهید و سازگار نشان بدهید. شخصیت، رفتار و روحیه خود را به سوی او متمایل کنید؛ دقیقا مانند یک آفتاب پرست!

قرار نیست ذات خود را تغییر دهید یا فرد دیگری بشوید؛ بلکه متناسب با شرایط خودتان را تجهیز کردید. برای اینکه افراد بیشتری هوادار شما شوند؛ ناچار هستید شما هم کمی به سوی آن ها گرایش پیدا کنید. شاید در ابتدا برایتان سخت و ناشدنی باشد ولی با تمرین و ممارست یاد می گیرید چگونه در موقعیت های مختلف، روحیات متفاوتی داشته باشید.

4. لبخند بزنید مانند هنگامی که واقعا راضی هستید

لبخند یک ابزار معجزه گر در ارتباطات است. در نخستین ملاقاتها باید فردی شاد، راضی و خندان نشان دهید و کمی خود را از زیر بار فشار و استرس احتمالی خارج کنید.

لبخند زدن انرژی مثبتی از شما به سوی دیگران ارسال می نماید. لبنخند نزدن و دوست نداشتن افرادی که دایما راضی و خندان هستند؛ بسیار سخت تر است. اگر مجبور هستید در جلسه ای خشک و رسمی باشید یا مدتی سرپا و کشیده بایستید؛ حداقل لبخند را روی لبان خود قرار دهید تا نشانه اعتماد به نفس شما باشد.

5. ده درصد بیشتر

همه ما یک انرژی از خود ساطع می کنیم. این انرژی می تواند مثبت و جذب نماینده باشد تا دیگران را به سوی ما بکشاند و می تواند منفی و دافعه باشد تا دیگران از ما فراری باشند.

قاعده 10 درصد بیشتر این گونه است که شما 10 درصد انرژی مثبت بیشتری برای دیگران می فرستید تا 10 برابر بیشتر هوادار شما باشند. 10 درصد توجه بیشتر به افراد، همراهی آن ها و تایید صحبت ها و رفتارشان می تواند سریعا آن ها را هوادار شما کند.

نیازی نیست تمام روز وقت و انرژی خود را برای دوست داشتن یک فرد اختصاص دهید؛ فقط 10 درصد بیشتر انرژی مثبت به سبک خودتان برایش بفرستید.

منبع: زندگی روز
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2109

به "چگونه مردم در کمتر از 5 دقیقه هوادار شما شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه مردم در کمتر از 5 دقیقه هوادار شما شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید