گام بلند ونزوئلا در دور زدن تحریم های آمریکا، افزایش قابل توجه صادرات نفت ونزوئلا

به گزارش تور تایلند ارزان، آمار ها حاکی از آن است که ونزوئلا هم توانسته صادرات نفت خود به بازار جهانی را به اندازه قابل توجهی افزایش داده و می خواهد تا انتها سال جاری این رقم را چند برابر کند.

گام بلند ونزوئلا در دور زدن تحریم های آمریکا، افزایش قابل توجه صادرات نفت ونزوئلا

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از راشا تودی، طی ماه گذشته صادرات نفت ونزوئلا افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است؛ چراکه بسکمک از خریداران چینی در تلاش هستند تا آنجا که می توانند نفت وارد کنند. دلیل این مسئله این است که به زودی قرار است مالیات جدیدی در این کشور وضع شده که می تواند هزینه واردات نفت را افزایش دهد.

به گزارش رویترز، بیشتر نفت صادرات ونزوئلا به کشور های آسیایی با هدف دور زدن تحریم ها با نام نفت مالزی عرضه می شود و بخش قابل توجهی از این افزایش صادرات نفت ونزوئلا مربوط به قبل از روز 12 ژوئن است.

بر اساس مالیات جدیدی که در چین و بر واردات حامل های انرژی وضع می شود، هزینه واردات نفت 40 درصد افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر تولید نفت ونزوئلا هم طی ماه گذشته افزایش یافته که دلیل آن ازسرگیری به روزرسانی تاسیسات نفتی این کشور با همکاری دو شرکت اکوئینور نروژ و توتال انرژیز، بوده است. از طرف دیگر یکی دیگر از تاسیسات نفتی ونزوئلا تولید نفت خود را از سر گرفته است.

طی ماه گذشته شرکت ملی نفت ونزوئلا روزانه 631 هزار و 900 بشکه نفت فروخته که نسبت به ماه می 6.5 درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 66 درصد افزایش داشته است.

چند هفته پیش بود که وزیر نفت ونزوئلا در مصاحبه با بلومبرگ گفت که دولت این کشور در حال سرمایه گذاری برای جلوگیری از کاهش تولید نفت در این کشور بوده و می خواهد تا انتها سال جاری، تولید نفت در این کشور را 4 برابر کند.

وی گفته بود که بدون هیچ کمک مالی و فقط با پول خودمان توانسته ایم سرمایه گذاری کافی برای جلوگیری از کاهش تولید انجام داده و حتی فرایند افزایش تدریجی تولید را هم در پیش بگیریم.

فرانسیسکو مونالدی، کارشناس صنعت نفت ونزوئلا در دانشگاه رایس البته می گوید، هدف گذاری رسیدن به تولید 1.5 میلیون بشکه روزانه نفت تا انتها سال جاری از طریق دولت ونزوئلا تقریبا غیرممکن است.

مونالدی در این باره می گوید: حتی رسیدن به این رقم در میان مدت هم بسیار سخت خواهد بود، چراکه از سال 2014 ظرفیت تولید نفت ونزوئلا به طور دائم کاهشی بوده و سال هاست که هیچ دکل نفتی در این کشور فعال نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1895

به "گام بلند ونزوئلا در دور زدن تحریم های آمریکا، افزایش قابل توجه صادرات نفت ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام بلند ونزوئلا در دور زدن تحریم های آمریکا، افزایش قابل توجه صادرات نفت ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید