60 میلیون نفر مشمول دریافت حمایت های اجتماعی معیشتی هستند

به گزارش تور تایلند ارزان، سخنگوی دولت اعلام کرد: شاید تعداد مجموع افرادی که مشمول دریافت حمایت های اجتماعی معیشتی قرار می گیرند به 60 میلیون نفر برسند. طبق آخرین اخبار مرکز آمار، جمعیت ایران حدود 83 میلیون نفر است.

60 میلیون نفر مشمول دریافت حمایت های اجتماعی معیشتی هستند

به گزارش تور تایلند ارزان، علی ربیعی سخنگوی دولت در گفت وگو با تور تایلند ارزان بعد از جلسه هیات دولت گفت: در هیات دولت حدود سه ساعت به بحث و بررسی چگونگی حمایت اجتماعی و معیشتی از حدود 7 دهک جامعه پرداخته شد. به گفته وی در این جلسه تاکید شد که این طرح بیش از 18 میلیون خانوار را در بر خواهد گرفت. همچنین احیانا با احتساب افرادی که در محسابات لحاظ نشده اند و از طریق درگاهی که وزارت رفاه تعیین می کند ممکن است تحت پوشش این طرح قرار بگیرند، شاید تعداد مجموع افرادی که مشمول دریافت حمایت های اجتماعی معیشتی قرار می گیرند به 60 میلیون نفر برسند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری اضافه نمود: امروز درباره شیوه انتخاب بیش از 18 میلیون خانوار بحث شد و درباره ترکیبی از درآمد به علاوه شاخص های برخوداری و همچنین گروه های هدف تعیین مطالبی مطرح شد. برخی مناطق کشور کاملا محروم است و مددجویانی حضور دارند که همواره نیازمند بوده اند؛ زنان سرپرست خانوار و افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارگران و بازنشستگان از جمله این افراد هستند.

ربیعی تاکید کرد: این اطمینان را می دهیم که شمولیت این طرح نه تنها افراد دهک های پایین بلکه افراد طبقات متوسط به پایین را در برخواهد گرفت؛ براساس مطالعاتمان فقط دهک هایی که درآمدهای بسیار بالای دارند از این طرح خارج خواهند شد.

وی با اشاره به فراهم بودن امکان اعتراض برای کسانی که در شمولیت دریافت حمایت های اجتماعی و معیشتی دولت قرار نمی گیرند گفت: شیوه اعتراض باز است و امروز تصمیم گرفته شد هر زمان که اعتراض پذیرفته شود، این پول برای فردی که اعتراض او مورد قبول واقع شده، ذخیره خواهد شد و در این خصوص جای هیچ نگرانی وجود ندارد. تمام فرمانداران، بخشداران، ستاد اجرایی وزارت کار و سازمان مدیریت و برنامه ریزی در هماهنگی با هم با دقت و با سرعت به اعتراضات رسیدگی خواهند کرد.

سخنگوی دولت با تاکید بر این که هدف اصلی دولت از اجرای طرح پرداخت حمایت های اجتماعی و معیشتی افزایش قدرت خرید طبقات تحت حمایت است اظهار کرد: با اجرای این طرح قدرت خرید افراد چه در بخش کالاهای اساسی و چه در سایر بخش ها افزایش خواهد یافت. شک اجرای این طرح نیز از طریق کارت های بانکی خواهد بود و پول در این کارت ها شارژ خواهد شد و امکان مصرف این پول ممکن است به شیوه های ترکیبی در دوره های مختلف متفاوت باشد.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری درباره نحوه تامین اقتصادی اجرای این طرح نیز گفت: سناریوهای مختلف در این زمینه مطرح است تا ما بتوانیم رقم قابل توجهی برای حمایت های اجتماعی و معیشتی تخصیص دهیم. ابعاد اقتصادی و تورم زا نبودن این نوع تامین اقتصادی از جمله دیگر مباحث جدی مطرح شده در دولت بود؛ در این خصوص بانک مرکزی آثار تورمی سناریوهای مختلف را بررسی کرده است و ما ملاحظاتی خواهیم داشت که آثار تورمی با توجه به شیوه پرداخت و نوع هزینه کرد، به حداقل برسد. این روش قطعا با کمترین آثار تورمی اجرا خواهد شد.

در شرایطی قرار است 60 میلیون ایرانی تحت حمایت های اجتماعی معیشتی قرار گیرند که کل جمعیت کشور حدود 83 میلیون نفر اعلام شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 731

به "60 میلیون نفر مشمول دریافت حمایت های اجتماعی معیشتی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 میلیون نفر مشمول دریافت حمایت های اجتماعی معیشتی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید