9 توصیه برای کوله گردی در مالزی ، تجربه جاذبه های گردشگری مالزی

به گزارش تور تایلند ارزان، با داشتن جزایر گرمسیری فیروزه ای، جنگل های بارانی مه آلود، شهر های هنری چند فرهنگی، کوالالامپور شهر آسمان خراش ها، جشنواره های رنگارنگ و دیگر جاذبه های گردشگری مالزی و همچنین یکی از جالب ترین ترکیب های نژادی دنیا، این کشور، جذاب ترین مقصد در جنوب شرقی آسیا برای گردشگران است. در سال 2017، مالزی شصت ساله شد، کشوری نوپا و دارای سیستم حمل و نقل ریلی پرسرعت، اتوبوس های راحت و مدرن و خطوط هوایی ارزان قیمت به اکثر نقاط آسیا و دنیا. با توجه به اینکه امروزه کوله گردی در مالزی از هر زمانی آسان تر است، در نظر دریافت این توصیه ها برای بهترین تجربه سفر به مالزی و دیدن جاهای دیدنی مالزی کمکتان می نماید. با خبرنگاران همراه باشید.

9 توصیه برای کوله گردی در مالزی ، تجربه جاذبه های گردشگری مالزی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

1. عجله نکنید

بیشتر گردشگران، در سفر به مالزی، با عجله کار می نمایند و خودشان را از دیدن اکثر جاذبه های گردشگری مالزی محروم می نمایند. آن ها معمولا سفر خود را از پنانگ شروع می نمایند، به سراغ ارتفاعات کامرون کوالالامپور و مالاکا می روند و در آخر به مقصد سنگاپور از مالزی خارج می شوند، بدون اینکه بیشتر جاهای دیدنی مالزی را دیده باشند، اما تنها با خارج شدن از این راستا روتین می توانید واقعی ترین مالزی ممکن را تجربه کنید و جاهای دیدنی مالزی را کشف کنید. کوله گردی در مالزی را از ساحل شرقی شروع کنید و جزیره به جزیره پیش بروید. جزیره Kota Bharu نقطه شروع مناسبی است. در اینجا می توانید ترکیب فرهنگ بودیستی - تایلندی و اسلامی - مالزیایی را تجربه کنید و یا سفرتان را از Taman Negara شروع کنید که دارای قدیمی ترین جنگل بارانی جهانست. در کوله گردی هایتان به شهر های کوچک و عجیب باستانی که آن را احاطه نموده اند هم سری بزنید. بعد از آن می توانید با پرواز های ارزان قیمت از فراز دریای جنوبی چین به Sarawak و Sabah در بورنئو برسید. آنجا به سراغ اورانگوتان ها و قبایل بدوی بروید که گذشته مشهوری برای بریدن سر دشمنانشان و جمع کردن کلکسیون جمجه دارند. حالا می توانید جنبه ای دیگر از مالزی را ببینید، درست مانند اینکه از کشوری جدید دیدن می کنید.

2. هیچهایک کنید

در دهه 1970، هیپی ها مالزی را به عنوان یکی از راحت ترین کشور ها برای هیچهایک در جنوب شرقی آسیا در نظر می گرفتند. گرچه امروزه این نوع سفر کمتر رایج است، اما هنوز هم می تواند پر از شگفتی و هیجان باشد. مردم مالزی به مهمان نواز بودن معروفند و هیچهایک کردن می تواند بهترین روش برای رسیدن به نقاط کمتر شناخته شده و جاذبه های گردشگری مالزی باشد، مکان هایی که دسترسی به آن ها به وسیله سیستم حمل و نقل عمومی ممکن است سخت یا غیرممکن باشد. از آنجایی که زبان انگلیسی در مالزی به طور گسترده استفاده می گردد، می توانید در طول راستا با مردم هم صحبت کنید و شاید یک دعوت به خانه از سمت یک محلی هم نصیبتان شد.

3. با هر کسی مالایی صحبت نکنید

شاید زبان مالایی، یکی از راحت ترین زبان ها برای یادگیری باشد، اما نباید فراموش کنید که در این کشور چند قومیتی، دولت عمدتا مسلمان (که به زبان مالایی تکلم می نماید)، به تبعیض علیه قومیت های دیگر معروف است. در نتیجه تنش های قومیتی، مساله ای رایج در مالزی است و صحبت کردن با یک غیرمسلمان به زبان مالایی می تواند جرقه واکنش های ناخوشایندی را بزند. علاوه بر این برای اکثر چینی تبارها یا هندو ها زبان مالایی زبان دوم و یا حتی سوم محسوب می گردد. بنابراین در سفر به مالزی، به همان انگلیسی بچسبید، به عنوان یک خارجی همه همین انتظار را از شما دارند. زبان مالایی را تنها در مناطق خاصی مانند ساحل شرقی پنینسولا یا بورنئو امتحان کنید، جایی که ممکن است واقعا به دردتان بخورد و در میان کوله گردی هایتان یکی دوتا رفیق محلی برایتان جور کند.

4. پنانگ یک جزیره است، آن را با جورج تاون اشتباه نگیرید

کافه های پرتعداد و هنر های خیابانی جرج تاون، جزو مهمترین جاهای دیدنی مالزی هستند و هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می نمایند، اما معروف ترین شهر پنانگ، گوشه ای کوچک از یک جزیره است. مکانی با فرهنگ و طبیعت آن چنان گسترده که روزها طول می کشد تا تنها قسمتی از شگفتی هایش را کشف کنید. معبد کک لوک سی Kek Lok Si، شهر باستانی Balik Pulau و سواحلش و پارک ملی Teluk Bahang، تنها قسمت کوچکی از جذابیت های این جزیره اند. اگر آن قدر دل و جرات ندارید که موتوری کرایه کنید و به جان شهر بیافتید، می توانید سراغ خطوط متعدد و گسترده اتوبوسرانی بروید. خلاصه اینکه هیچ بهانه ای برای بیرون نرفتن از جورج تاون و کاوش جزیره، قانع نماینده نیست.

5. شاید باور نکنید اما کوالالامپور فقط یک جنگل بتنی نیست

از دید اکثر افراد، کوالالامپور جای مناسبی برای چند روز استراحت، استفاده از امکانات شهری و خرید است، اما عده کمی می دانند که پایتخت مالزی مکان مناسبی برای تجربه کردن جنگل های بارانی از نزدیک نیز هست. در سفر به مالزی و کوالالامپور، در مرکز شهر به سراغ پارک اکو و تپه های پر از میمون آن بروید. همچنین باغ های گیاهشناسی اطراف دریاچه و باغ پرندگان می تواند بهترین مقصد برای علاقه مندان به آب و هوای گرراستای باشند. کپونگ در حاشیه شمالی کوالالامپور دارای موسسه تحقیقاتی جنگلی بزرگی به مساحت 600 هکتار است که در سال 1929 تاسیس شده و برای عموم افراد در دسترس است. در آخر، باغ های اطراف دریاچه Titiwangsa مکانی بی نقص برای پیاده روی در جنگلی ساکت به همراه منظره شهر کوالالامپور است.

6. مالزی عمدتا مسمان است اما ترکیب قومی متنوعی دارد

هنگام کوله گردی در مالزی، خودتان هم متوجه می شوید که مسلمانان از نظر جمعیت در اکثریت قرار دارند، اما فرهنگ این کشور، ترکیبی از فرهنگ های متنوع با خاستگاه های متنوع است. بازدید از هر ناحیه فرهنگی می تواند تجربه ای منحصر به فرد باشد.

7. سراغ آثار باستانی و بقایای دوران استعمار بروید

در سفر به مالزی، تاریخ غنی دوران استعمار، همیشه شما را با تجربه ای غیرمنتظره روبرو می نماید. به عنوان مثال Kuala Kangsar در پراک را در نظر بگیرید: آیا می دانستید آنتونی برگس خالق اولیه رمان پرتقال کوکی، اواسط دهه 1950 در همینجا زندگی می نموده و انگلیسی یاد گرفته؟ به سراغ پیدا کردن پاتوق های مورد علاقه اش بروید. در دره لن کنگ، اسرار باستانی بیشتری منتظرتان هستند تا کشف شوند: این دره جزو میراث جهانی یونسکو و خانه مرد پراکی (قدیمی ترین اسکلت کامل یافت شده انسان در جنوب شرقی آسیا) و همچنین محل برخورد شهاب سنگی در سه میلیون سال پیش است. اگر این ها هم کافی نیستند، به لیست مقاصد کوله گردی در مالزی، قلعه انگلیسی Kellie را هم در نزدیکی باتوگاجا اضافه کنید. گفته می گردد که این قلعه دارای سیاه چال های مخفی فراوان و خانه ارواح سرگردان باستانی ست.

8. بیشتر به مالزی سر بزنید

از برنامه حفاظت از لاک پشت ها در ساحل شرقی، تا فعالیت داوطلبانه در پناهگاه سگ های لنکاوی، طرح های محافظت از رودخانه Kinabatangan و یا یاری کردن به حفظ گونه در حال انقراض خرس های آفتابی در سپیلوک، مالزی پیشنهاد های زیادی برای مسافران مطلع و دوستدار طبیعت دارد. با مشارکت در یکی از این برنامه ها، نه تنها تغییر مثبتی در جهان اطرافتان ایجاد می کنید، بلکه خاطراتی ابدی را از جاهای دیدنی مالزی با خودتان به خانه برمی گردانید.

9. یک ماشین اجاره کنید و تمام جاهای ممکن را کاوش کنید

گرچه سیستم اتوبوسرانی و قطار در مالزی سریع و راحت است، اما مثل هرجای دیگری در جهان، به نقاط کمتر شناخته شده (که معمولا هم از نظر فرهنگ و طبیعت بسیار غنی هستند)، دسترسی ندارند. از طرف دیگر، جاده های خوش ساخت مالزی برای رانندگی ایده آل هستند و به این ها ترافیک نداشتن و خلوتی جاده های فرعی را هم اضافه کنید. برای اجاره کردن ماشین در مالزی، حتی به گواهینامه بین المللی هم نیازی ندارید. از طرفی اگر همراه دوستانتان به مالزی سفر می کنید، اجاره کردن یک ماشین و تقسیم هزینه های آن ممکن است از اتوبوس هم برایتان ارزانتر تمام گردد و انتخاب های بی پایانی برای ماجراجویی در جاذبه های گردشگری مالزی و کوله گردی در مالزی در اختیارتان قرار می دهد.

منبع: همگردی
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 381

به "9 توصیه برای کوله گردی در مالزی ، تجربه جاذبه های گردشگری مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 توصیه برای کوله گردی در مالزی ، تجربه جاذبه های گردشگری مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید