آمادگی مجلس برای جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

به گزارش تور تایلند ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس برای برگزاری جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش آمادگی دارد.

آمادگی مجلس برای جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس با اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی برای برگزاری جلسه رأی اعتماد به برنامه ها و صلاحیت های مسعود فیاضی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اضافه کرد: براساس آیین نامه داخلی مجلس در جلسه رأی اعتماد به وزیر ابتدا گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درخصوص برنامه ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش قرائت خواهد شد و در ادامه دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف به ارائه دیدگاه های خود هر کدام به مدت 15 دقیقه خواهند پرداخت.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: سپس وزیر پیشنهادی نیز به مدت 30 دقیقه فرصت خواهد داشت تا برنامه های خود را تبیین و از آن دفاع کند.

به گفته آقای حاجی دلیگانی براساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که در مواد 202 تا 205 به آن اشاره شده است رئیس جمهور نیز یک ساعت فرصت دفاع از وزیر پیشنهادی را در این جلسه خواهد داشت.

وی شرح داد: هنوز مشخص نیست که رئیس جمهور در این جلسه حضور پیدا خواهد کرد یا نه، اما در صورتی که رئیس جمهور در این جلسه حضور پیدا نکند فرد دیگری نمی تواند به جای رئیس جمهور از برنامه های وزیر پیشنهادی دفاع کند.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: البته معاون اول رئیس جمهور می تواند در این جلسه حضور داشته باشد، اما در قانون، به دفاع وی از وزرای پیشنهادی هیچ اشاره ای نشده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2040

به "آمادگی مجلس برای جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی مجلس برای جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید