احتمال وجود ذخایر نفت و گاز در آذربایجان شرقی، کشف ذخایر گاز در دریای عمان

به گزارش تور تایلند ارزان، مدیر امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران گفت: وجود ذخایر هیدرات گازی و گازطبیعی در دریای عمان در عمق 800 متری به اثبات رسیده و در بستان آباد و میانه در استان آذربایجان شرقی احتمال وجود هیدروکربن را می دهیم.

احتمال وجود ذخایر نفت و گاز در آذربایجان شرقی، کشف ذخایر گاز در دریای عمان

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی تور تایلند ارزان ، سید صالح هندی مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در جمع تور تایلند ارزان گفت: در بخش پژوهش صنعت نفت بیشتر از آنکه مشکل اقتصادی داشته باشیم، مشکل مدیریتی داریم، تا اکنون به اندازه کافی در بخش پژوهش خرج نموده ایم اما انتظارات ما برآورده نشده است.

وی اضافه نمود: میانگین دانش نسبت به مقوله فناوری در وزارت نفت کم است و اغلب، کارهای مهندسی معکوس، ساخت و. برطرف تنگاهای صنعت را با فناوری اشتباه می گیرند.

هندی با بیان اینکه باید 10 سال پیش فکر برطرف مسائل فناورانه امروز را می کردیم، گفت: فناوری در جهان دیربازده است و اینگونه نیست که امروز بخواهیم مسائل امروز را با فناوری حل کنیم بلکه باید نقشه راه بلندمدت در این زمینه داشته باشیم.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در سال های 96 و 97 اکتشافات جدیدی داشته ایم که اختیار اعلام آنها با وزیر نفت است، گفت: هنوز به ما اجازه اعلام نتیجه اکتشافات داده نشده، ولی اکتشافات به نتیجه رسیده جدیدی در سال های 96 و 97 داشته ایم.

وی اضافه نمود: در بستان آباد و میانه در استان آذربایجان شرقی احتمال وجود هیدروکربن را می دهیم چرا که نتایج مطالعات اولیه نشان می دهد در این نقاط احتمال وجود نفت و گاز هست و از اینرو داریم اقدامات لازم را برای انجام عملیات اکتشافی و شروع مطالعات در این مناطق انجام می دهیم اما به طور کلی منطقه آذربایجان، منطقه ای پرپتانسیل از نظر وجود مقادیر نفت و گاز نیست.

هندی با بیان اینکه وجود ذخایر هیدرات گازی و گازطبیعی در دریای عمان در عمق 800 متری به اثبات رسیده، گفت: فعلا فقط دستور انجام مطالعات مرحله دوم بر روی هیدرات های گازی عمان را داریم که قرارداد آن به امضا رسیده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 668

به "احتمال وجود ذخایر نفت و گاز در آذربایجان شرقی، کشف ذخایر گاز در دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال وجود ذخایر نفت و گاز در آذربایجان شرقی، کشف ذخایر گاز در دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید