اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پیامدها روبرو شو

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دولت چین روز شنبه مخالفت شدید خود را با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر 550 میلیارد دلار کالای وارداتی از چین بیان کرد و در خصوص پی آمدهای عدم توقف اشتباهات تجاری آمریکا به مقامات واشنگتن هشدار داد.

اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پیامدها روبرو شو

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

وزارت بازرگانی چین روز شنبه در یک بیانیه بیان کرد: این گونه سیاستهای حمایتی یکجانبه و قلدرمابانه و همچنین فشارهای حداکثری توافق حاصله میان سران چین و آمریکا را نقض می نماید، اصول احترام متقابل و نفع متقابل را زیر پا می گذارد و به نظام تجاری چندجانبه و نظم تجاری متعارف و بین المللی به طور جدی آسیب می زند.

در ادامه این بیانیه آمده است: چین قویاً از آمریکا می خواهد تا در خصوص این وضعیت داوری بد نکند یا اراده مردم چین را ناچیز نپندارد.

لازم به ذکر است که ترامپ در پیغامی توئیتری بیان کرد که آمریکا تعرفه های کنونی بر 250 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از چین را از 25 درصد اوایل ماه اکتبر به 30 درصد افزایش خواهد داد. افزون بر این، ترامپ بیان کرد که تعرفه های پیش بینی شده بر 300 میلیارد دلار کالاهای چینی را از 10 درصد به 15 درصد افزایش داده است.

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در توجیه تصمیم های تجاری اخیر خود در قبال چین طی چندین پیغام توئیتری مدعی شد: سال ها است که چین و بسیاری از کشورهای دیگر در حوزه تجارت، سرقت دارایی و خیلی موارد دیگر، از آمریکا سوءاستفاده می نمایند. کشور ما سالانه صدها میلیارد دلار به چین می بازد و این مسئله تمامی ندارد.

وی ادامه داد: متأسفانه، دولت های پیشین آمریکا اجازه تخطی از تجارت عادلانه و متوازن را که بار بزرگی برای مالیات دهندگان آمریکایی است، به چین داده اند. به عنوان رئیس جمهور، دیگر نمی توانم اجازه چنین کاری را بدهم. در راستای دستیابی به تجارت عادلانه، باید این رابطه تجاری ناعادلانه را متوازن کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 شهریور 1398 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 398

به "اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پیامدها روبرو شو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پیامدها روبرو شو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید