رشد مالی آمریکا چه قدر است؟

به گزارش تور تایلند ارزان، نرخ رشد مالی آمریکا در سه ماهه سوم 2.1 درصد اندازه گیری شد.

رشد مالی آمریکا چه قدر است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، وزارت بازرگانی آمریکا آمار رشد نهایی سه ماهه سوم را اعلام نمود که بر این اساس نرخ رشد مالی این کشور 2.1 درصد اندازه گیری شده که این رقم بدون تغییر نسبت به برآورد اولیه و 0.1 درصد بیشتر از نرخ رشد مالی سه ماهه دوم سال بوده است.

هر چند نرخ رشد در بسیاری از بخش ها نسبت به برآورد اولیه تغییری ننموده است اما میزان مخارج کسب و کارها و سرمایه گذاری های تجاری در مقایسه با قبل افزایش پیدا نموده است. از سوی دیگر اما رشد درآمدها 2.1 درصد بوده است که 0.3 درصد کمتر از رقم اندازه گیری شده در برآورد اولیه بوده است.

انتظار می رود رشد مالی آمریکا در سه ماهه پایانی امسال نیز در محدوده دو درصدی باقی بماند با این حال با توجه به قرار دریافت نرخ بیکاری در پایین ترین سطح نیم قرن اخیر و قرار دریافت نرخ بهره در سطح مناسب انتظار نمی رود که خطر وقوع رکود در اقتصاد آمریکا وجود داشته باشد. بانک مرکزی آمریکا در طول امسال سه مرتبه نرخ بهره را کاهش داده و است و احتمالا هزینه استقراض در سال آینده میلادی نیز تغییر نخواهد کرد.

اقتصاد آمریکا در نیمه نخست امسال 2.6 درصد رشد کرد که فاصله زیادی از سطح هدف گذاری شده توسط دولت و رشد 3.1 درصدی سال گذشته دارد. از جنگ تجاری با چین به عنوان یکی از اصلی ترین دلایل کاهش رشد مالی آمریکا نام برده می گردد و انتظار می رود که توافق دو طرف برای کاهش تنش ها و امضای فاز نخست توافق تجاری به تقویت رشد مالی در سال بعد منجر گردد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده حساب ویژه ای بر روی مسائل مالی باز نموده است عملکرد مالی این کشور در دوران ریاست جمهوری خود را برترین عملکرد مالی در طول تاریخ خوانده است. اقتصاد آمریکا یازدهمین سال متوالی رشد مثبت را جشن می گیرد که در طول تاریخ بی سابقه است.

متوسط رشد مالی فصلی آمریکا در بازه زمانی 1947 تا 2019 معادل 3.21 درصد بوده است که بالاتیرن رشد ثبت شده مربوط به رشد 16.7 درصدی سه ماهه نخست سال 1967 و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه نخست سال 1958 با منفی 10 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 بهمن 1398 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 813

به "رشد مالی آمریکا چه قدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی آمریکا چه قدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید