انواع مدل جایگاه های مدرن و کلاسیک - جایگاه دکوراتیو

به گزارش تور تایلند ارزان، جایگاه یکی از انتخابهای بسیار جالب در طراحی داخلی و چیدمان منزل میباشد. استفاده از انواع مدل جایگاه های مدرن امروزه به یک امر اجتناب ناپذیر در پروژه های دکوراسیون منزل تبدیل شده است. ولی با این حال بنظر می رسد هیچوقت از تازگی جایگاه های کلاسیک کم نخواهد شد. چرا که توسط ذهن خلاق طراحان مدرن در اوسط قرن بیستم میلادی شکل گرفته اند و در زمان خود کاملا طرح هایی انقلابی بشمار می رفتند بطوریکه هنوز هم با گذشت دهه ها طراحان دیگر با مدرن کردن چهره این جایگاه ها آنها را تبدیل به انتخاب اول بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا هستند. در زیر با چند نمونه از این جایگاه ها مدرن / کلاسیک آشنا خواهیم شد.

انواع مدل جایگاه های مدرن و کلاسیک - جایگاه دکوراتیو

1- جایگاه ها تخم مرغی:

این جایگاه ها اولین بار در سال 1958 توسط Arne Jacobsen برای هتلی در آلمان طراحی شدند. بهتر است از این نوع جایگاه های دکوراتیو برای فضاهای عظیم مدرن با سقف بلند بهره ببرید.

در عکس زیر نحوه استفاده از این جایگاه شیک در چیدمان منزل را مشاهده میکنید.

2- جایگاه های قو شکل:

این جایگاه بنوعی همان جایگاه تخم مرغی شکل است که در سال 1958 توسط جاکوبسن برای همان هتل آلمانی طراحی شد. با جادستی های راحتش بهترین گزینه برای لم دادن و گذراندن وقت هستند.

انواع مدل جایگاه قو شکل در رنگهای مختلف

3- مدل جایگاه الماسی:

این مدل توسط ذهن خلاق Harry Bertoia در دهه 1950 طراحی شدند. این جایگاه تقریبا برای هر مکانی مناسب است.

4- جایگاه راحتی:

این جایگاه منحصر بفرد توسط Charles و Ray Eamesدر سال 1956 طراحی شدند با روکش چرم و فریم چوبی این مدل هیچ نیازی به مدرن سازی ندارد و زیبایی و کارایی را به بهترین نحو نمایش می دهد. این جایگاه بیشتر شبیه مدل جایگاه مدیریت امروزی میباشد.

5- جایگاه ایفلی :

پایه های این جایگاه طوری طراحی شده است که با نگاه آنها بیاد برج ایفل می افتیم . این مدل در سال 1948 توسط برادران ایمز طراحی شده است. از این مدل می گردد در ست میزغذاخوری استفاده کرد.

در مدلهای میز و جایگاه ناهارخوری زیر از این طرح استفاده شده است.

6- جایگاه کروی یا توپی:

این مدل جایگاه شیک در سال 1963 توسط Eero Aarnio طراحی شد و بنام جایگاه توپی هم شناخته می گردد. این مدل با گذشت نیم قرن همچنان شکلی آینده نگرانه دارد. این جایگاه بیشتر برای فضاهای باز مناسب است.

نحوه استفاده از جایگاه توپی در دکوراسیون سفید

7- جایگاه حبابی:

این مدل هم توسط سازنده جایگاه کروی در سال 1968 طراحی شد. بهترین مکان برای استفاده از این مدل در فضاهای مدرن و ساده است.

منبع: اتاق
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1160

به "انواع مدل جایگاه های مدرن و کلاسیک - جایگاه دکوراتیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع مدل جایگاه های مدرن و کلاسیک - جایگاه دکوراتیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید