برگزیت با اسکناس تقلبی به موزه بریتانیا رفت

دو قطعه اسکناس تقلبی که گروه های مخالف برگزیت با تصاویر بوریس جانسن و رهبر مجلس عوام منتشر نموده بودند، به گنجینه موزه بریتانیا سپرده شدند.

برگزیت با اسکناس تقلبی به موزه بریتانیا رفت

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، با اینکه با دو اسکناس جعلی بانک دروغ های برگزیت نمی توان حتی یک بطری آب معدنی خرید اما از نظر تاریخی چنان ارزشمندند که قرار است در موزه بریتانیا یادگار بمانند. یک گروه طرفدار ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا موسوم به بث این اسکناس ها را طراحی و روی آنها تصاویر جانسن، نخست وزیر فعلی انگلیس و جیکاب ریس-ماگ، رهبر حزب عوام را حک نموده است.

تام هاکنهال، مسئول بخش پول های امروزی موزه بریتانیا می گوید: ما این اسکناس های جعلی را نگه می داریم چون وظیفه ما حفظ تاریخ است. ما چیزهایی را جمع می کنیم که نشان دهنده تاریخ مالی، سیاسی و اجتماعی باشند و از این رو، اسکناس ها را هم می خواهیم. شوخی کردن با پول با هدف رساندن یک پیغام سیاسی و پخش کردن دیدگاهی خاص سنتی دیرین است و این اسکناس های جعلی هم در این مقوله قرار می گیرد.

گروه بث ابتدا اسکناسی با تصویر جانسن در چند صد نسخه منتشر شد و وقتی مردم از این ایده استقبال کردند، تعداد اسکناس ها افزایش یافت. تصور می گردد امروز بیش از پنج هزار اسکناس جعلی با تصویر نخست وزیر دست مردم باشد. موزه بریتانیا پیش تر هم یک اسکناس تقلبی از آثار بنکسی را با تصویری از پرنسس دایانا مربوط به سال 2004 برای نمایش برگزیده بود.

هر چند اسکناس بنکسی یک تفاوت عمده با اسکناس های ضدبرگزیت داشت؛ آن اسکناس چنان به پول های رایج بریتانیا شبیه بود که خیلی ها می توانستند آنها را در بازار خرج نمایند اما دو اسکناس تقلبی جدید فقط یک رو دارند و به همین دلیل کسی نمی تواند چیزی با این پول های جعلی بخرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 15 شهریور 1398 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 388

به "برگزیت با اسکناس تقلبی به موزه بریتانیا رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیت با اسکناس تقلبی به موزه بریتانیا رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید