ترامپ به کلوب روسای جمهور سابق نمی پیوندد

به گزارش تور تایلند ارزان، دونالد ترامپ که در دوره حضورش در کاخ سفید سنت شکنی حرفه ای از آب درآمد، به نظر می رسد میخواهد سنت دیگری را هم که عضویت در باشگاه روسای جمهوری سابق آمریکاست، زیر پا بگذارد.

ترامپ به کلوب روسای جمهور سابق نمی پیوندد

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این کلوبی است که دونالد ترامپ هرگز علاقه ای برای پیوستن به آن نداشته و قطعا قصد انجام آن را در آینده نزدیک هم ندارد. در این کلوب، روسای جمهوری سابق آمریکا به حدی به این صندلی احترام می گذارند که اختلافات سیاسی را کنار گذاشته و به یکدیگر برای یک امر مشترک ملحق می شوند.

آنها پروژه های مشترکی با یکدیگر انجام داده و به ندرت از یکدیگر انتقاد نموده و کوشش می نمایند تا سخنان انتقادی کمتری درباره جانشینان خودشان در کاخ سفید مطرح نمایند.

با این حال همانند دیگر سنت های ریاست جمهوری، این هم موردی است که به نظر می رسد ترامپ احتمالا به آن بی احترامی می نماید. اکنون که او از کاخ سفید خارج شده، بعید است که به کلوب روسای جمهوری در قید حیات آمریکا بپیوندد.

کیت اندرسون براور که در سال 2019 با ترامپ برای کتابی تحت عنوان تیم پنج نفره: کلوب روسای جمهور در عصر ترامپ مصاحبه کرد، می گوید: او به نوعی این ایده که به عضویت باشگاه روسای جمهور درآید، مورد تمسخر قرار داد. او اینطوری گفته بود که فکر نمی کنم که پذیرفته شوم.

کاملا روشن است که دیگر اعضای این کلوب هم، دست کم الان، تمایلی به حضور او ندارند. باراک اوباما، جورج بوش و بیل کلینتون، روسای جمهوری سابق آمریکا پس از تحلیف بایدن در بیستم ژانویه یک پیغام سه دقیقه ای منتشر نموده و گذار مسالمت آمیز قدرت را هسته دموکراسی آمریکایی توصیف کردند. آنها مستقیما به نام ترامپ اشاره ای نداشتند اما کاملا تعیین است که رفتار او را بعد از شکست در انتخابات نوامبر محکوم می نمایند.

جفری انجل، مدیر بنیاد تاریخ ریاست جمهوری در دانشگاه متدیست جنوبی در دالاس گفت: ترامپ مناسب کلوب روسای جمهوری سابق نیست زیرا مزاج کاملا متفاوتی دارد. افراد داخل این باشگاه به لحاظ تاریخی مورد احترام دیگر روسا بودند. حتی ریچارد نیکسون هم به دلیل سیاست خارجی خود مورد احترام بیل کلینتون و رونالد ریگان بود. بعید می دانم کسی از ترامپ توصیه استراتژیک بخواهد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1615

به "ترامپ به کلوب روسای جمهور سابق نمی پیوندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به کلوب روسای جمهور سابق نمی پیوندد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید