خبرنگاران مقام روس: مراحل خروج روسیه از پیمان آسمان های باز شروع شده است

به گزارش تور تایلند ارزان، مسکو - خبرنگاران - نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین گفت: مراحل خروج روسیه از پیمان آسمان های باز شروع شده است و این مراحل چندان طولانی نخواهد بود.

خبرنگاران مقام روس: مراحل خروج روسیه از پیمان آسمان های باز شروع شده است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش روز شنبه خبرنگاران، میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین گفت: کارشناسان غربی با آسودگی خاطر می گویند که در صورت بازگشت آمریکا به پیمان آسمان های باز، روسیه ممکن است از خروج از این پیمان خودداری کند.

وی اضافه کرد: ممکن است این طور باشد اما به یک نکته اشاره نمی نمایند که امریکا باید سریع به پیمان آسمان های باز بازگردد.

اولیانوف این مطلب را در واکنش به توئیت یک مرکز تحلیل اطلاعات تسلیحاتی به نام آرمز کنترل آسوس گفت که در آن گفته شده است ناظران بر فرایند کنترل تسلیحات هسته ای روسیه و آمریکا خاطرنشان کردند که این دو کشور پیغام داده اند که برای گفت و گوی درخصوص کنترل تسلیحات امادگی دارند ازجمله اینکه مسکو در صورت بازگشت آمریکا به پیمان آسمان های باز از این پیمان خارج نخواهد شد.

پیمان آسمان های باز توافقنامه ای بین 34 کشور دنیا است که سال 2002میلادی به امضا رسید و به اجازه پرواز هواپیماهای تجسسی بر فراز مناطق کشورهای عضو این معاهده ارتباط می یابد. این پیمان، یکی از عظیم ترین کوشش های بین المللی برای هرچه شفاف تر کردن فعالیت های نظامی است.

آمریکا روز 22 ماه نوامبر سال 2020(2 آذر ماه سال 99) از پیمان آسمان های باز خارج شد.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه پس از خروج آمریکا از پیمان گفت: پیمان آسمان های باز با خروج آمریکا عملا خاصیت و قابلیت خود را از دست داد که واقعه ای ناگوار است.

به گزارش خبرنگاران، لاوروف در گفت و گو با شبکه تلویزیونی روسیه 24 گفت: البته که با خروح آمریکا از پیمان آسمان های باز، یکی دیگر از ابزار برای دفاع از ثبات و امنیت دنیای ضعیف شد که مساله ناگواری است.

وی اضافه کرد: آمریکا بدون مدرک و با استناد به این ادعا که روسیه از مدتها پیش و بطور منظم قرارداد منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد و پیمان آسمان های باز را نقض نموده است از این قراردادها خارج شد.

وزیر خارجه روسیه گفت: این بار هم ایالات متحده آمریکا بدون ارائه مدرک و شواهد اتهام وارد کرد و در همین حال موارد نقض این قراردادها از سوی واشنگتن را که برای همه معلوم و آشکار است، پنهان کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه سایر کشورهای غربی عضو پیمان آسمان های باز از بازگویی حقیقت خجالت می کشند و سعی دارند در این شرایط بد برای آنها حرکت درست نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1697

به "خبرنگاران مقام روس: مراحل خروج روسیه از پیمان آسمان های باز شروع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مقام روس: مراحل خروج روسیه از پیمان آسمان های باز شروع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید