روانشناسی از روی فرم صورت که شخصیت شما را فاش می کنداطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار

به گزارش تور تایلند ارزان، فرم صورت اغلب افراد گرد و دایره ای شکل است. اما تعداد کسانی که فرم صورت بیضی، مربع، مستطیل، لوزی یا قلبی دارند هم کم نیست. پیش از این گفتیم که رنگ لباس و حتی رنگ مورد علاقه مداد رنگی، نوع گلی که دوست دارید یا حتی عطر مورد علاقه و گروه خون می تواند تا حدودی شخصیت شما را برای اطرافیان فاش کند. این در حالی است که به گفته جین هانر، کارشناس چهره شناسی و چهره خوانی و نویسنده کتاب حکمت صورت شما که بر اساس تکنیک های 3000 ساله تشخیص چهره نوشته شده فرم صورت شما اساس و پایه شخصیت شما و یک دیدگاه اجمالی در خصوص زندگی شما را فاش می نماید. اما روانشناسی شخصیت براساس فرم های مختلف صورت را از سرویس سبک زندگی در مجله خبرنگاران بخوانید.

روانشناسی از روی فرم صورت که شخصیت شما را فاش می کنداطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار

آیا متوجه شده اید که نوع چهره می تواند تا حدی در خصوص شخصیت تان چیزهایی را آشکار کند؟ حالت های چهره هر انسان نشان دهنده ویژگی های هر فرد است. شخصیت شناسی چهره امروزه یکی از مجذوب نماینده ترین موضوعات مرتبط با روانشناسی ست. بعضی از افراد چهره دیگران را بررسی می نمایند و به این طریق پی به شخصیت سایر افراد می برند.

جالب است بدانید از نظر روانشناسان، حالت و شکل صورت انسان ها با ویژگی های شخصیتی آن ها در ارتباط است. ضمناًًً، دانستن حالت و شکل صورت در زمان انتخاب کلاه یا مثلا کوتاه کردن مو هم بسیار یاری نماینده است. با ما در ادامه همراه باشید.

1-روانشناسی شخصیت فرم صورت الماس شکل

فرم صورت الماسی یا لوزی به شکلی گفته می گردد که در قسمت پیشانی و چانه باریک و در قسمت مرکز صورت پهن است. اگر بخواهیم در خصوص روانشناسی شخصیت و فرم صورت الماسی صحبت کنیم باید بگوییم که این افراد عموما دوست دارند تحت کنترل باشند، بسیار جزیی نگر و خلاق هستند و به همین علت هم اگر در کار فراوریی باشند کارهای باکیفیت فراوری می نمایند.

این افراد به خوبی با دیگران به خوبی ارتباط برقرار می نمایند و در خصوص کلماتی که به کار می برند بسیار دقیق هستند اگر چه گاهی کلماتی که از دهان شان خارج می گردد مثل یک الماس بُرنده است. اگر فرم چهره شما لوزی یا الماس است باید مدل مویی را انتخاب کنید که گونه های شما را به خوبی نشان دهید به همین علت بهتر است موها را خیلی کوتاه و خالی نکنید. افراد مشهور و سلبریتی هایی که صورت لوزی یا الماس دارند عبارتند از: تیلور سوییفت، سوفیا لورن، الیزابت هارلی و مگ رایان.

اطلاع از آخرین مطالب مجذوب نماینده و پرطرفدار

بیشتر بخوانید:

2-روانشناسی شخصیت فرم صورت بیضی

در افرادی که فرم صورت بیضی دارند استخوان پیشانی و فک باریک تر از استخوان گونه هاست و در واقع استخوان های گونه عریض ترین استخوان های صورت هستند. روانشناسی شخصیت فرم صورت بیضی به ما می گوید که این افراد عملگرا هستند و براساس متد و روش کارهای شان را پیش می برند. اگر چه صورت بیضی ها بلندپرواز هستند و کلمات شان مثل عسل شیرین است اما همیشه حواس شان هست که درست سخن بگویند تا اطرافیان نسبت به آن ها احساس خوبی داشته باشند.

از سوی دیگر گاهی اوقات به این علت که آرامش و خوشامد مردم مورد احتیاج است اجازه نمی دهد آن ها صد در صد با اطرافیان شان صادق باشند. از نظر آرایش چهره و مدل کوتاه کردن مو صورت بیضی ها ایده آل ترین هستند چون تقریبا همه مدل سبک آرایش و مدل مویی (چه کوتاه و چه بلند) به چهره آن ها خوب می نشیند. چهره های مشهور با صورت فرم بیضی الیزابت تیلور و گریس کلی هستند.

3-روانشناسی شخصیت فرم صورت مربع

در فرم صورت مربع استخوان پیشانی و فک بزرگ و عریض است. این افراد معمولا خیلی پر انرژی هستند و بنیه بدنی بالا و قوی دارند شاید به همین علت همیشه علاقمند به انجام پروژه های بزرگ و سخت هستند. هوش قوی و فکر تحلیل گر این افراد زبانزد است و به صورت ذاتی به مثابه رهبرانی متولد شده اند که در محیط ها و شرایطی با استرس بالا همیشه آرامش خود را حفظ می نمایند.

زنانی که فرم صورت شان مربع است بهتر است موهای خود را به خصوص اگر موهای صاف و لخت دارند بلند نگه دارند. ساندرا بولاک و آنجلینا جولی مشهورترین زنان چهره مربعی جهان هستند.

بیشتر بخوانید:

4-روانشناسی شخصیت فرم صورت قلبی

اگر پیشانی بلند و چانه باریک و کوچک دارید فرم صورت شما قلبی است. کسانی که فرم صورت شان قلبی است از نظر احساسی هم قلب بزرگی دارند، بسیار خلاق هستند و شهامت زیادی دارند و البته گاهی کمی هم زورگو هستند. به گفته جین هانر، این افراد معمولا قدرت درونی زیادی دارند و به خاطر سرسخت بودن بسیار هم مصمم هستند.

ریس پترسون و اسکارلت یوهانسون مشهورترین زنان چهره قلبی جهان هستند.

بیشتر بخوانید:

5-روانشناسی شخصیت فرم صورت مثلث

صورت مثلثی ها پیشانی باریک و فک پهنی دارند. این افراد معمولا خلاق، هنرمند و حساس هستند و اگر آن ها را عصبانی کنید تبدیل به آدم هایی آتشین مزاج می شوند. علاوه بر این کسانی که فرم صورت مثلثی دارند به خاطر ذات و طبیعت مصممی که دارند معمولا افراد بسیار موفقی هستند. حالت چهره این افراد به گونه ای است که انگار می خواهند در هر قضیه ای مسئول باشند و افراد را تحت کنترل خودشان داشته باشند.

جنیفر آنیستون، مینی دریور و جینا دیویس از جمله مشهورترین سلبریتی هایی هستند که فرم صورت مثلثی کلاسیک دارند.

6-روانشناسی شخصیت فرم صورت مستطیل

در فرم صورت مستطیل پیشانی و چانه هر دو پهن هستند و استخوان صورت هم کشیده است. کسانی که فرم صورت مستطیل دارند معمولا افرادی متفکر هستند و منطق برای آن ها یک ارزش است. این افراد معمولا درک بالایی دارند و معمولا هم ترجیح می دهند که در خصوص احساسات خود صحبت ننمایند. این افراد دوست دارند برای کارها برنامه ریزی داشته باشند و به همین علت عموما افرادی استراتژیک و کارآمد و موثر هستند.

از آن جایی که این افراد زیاد دوست ندارند در خصوص احساسات درونی خود صحبت نمایند و درونگرا هستند به ورزش کردن برای تخلیه انرژی و احساسات خود علاقه زیادی دارند. جسیکا پارکر و دمی مور از جمله سلبریتی های صورت مستطیلی هستند.

بیشتر بخوانید:

منبع:

نوشته های مرتبط

تست روانشناسی شخصیت شناسی براساس خوراکی مورد علاقه شما

8 مورد از راه های بالا بردن و تقویت اعتماد به نفس و مجذوب نمایندهیت درونی در بزرگسالان

10 علت که نشان می دهد شما در هر سنی به رشد شخصیت احتیاج دارید

5 حقیقتی که عکس پروفایل درباره شخصیت شما افشا می نماید

منبع: افق کوروش
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2028

به "روانشناسی از روی فرم صورت که شخصیت شما را فاش می کنداطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روانشناسی از روی فرم صورت که شخصیت شما را فاش می کنداطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید