سخنگوی وزارت خارجه بیانیه مداخله جویانه کانادا را رد کرد

به گزارش تور تایلند ارزان، جمهوری اسلامی ایران مواضع مداخله جویانه دولت کانادا را ناقض تعهدات حقوقی و بین المللی آن کشور و فاقد هرگونه وجاهت می داند.

سخنگوی وزارت خارجه بیانیه مداخله جویانه کانادا را رد کرد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکومیت و رد بیانیه مداخله جویانه وزارت امور خارجه کانادا در امور داخلی کشورمان اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران مواضع مداخله جویانه دولت کانادا را ناقض تعهدات حقوقی و بین المللی آن کشور و فاقد هرگونه وجاهت می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به قتل یک شهروند ایرانی مقیم کانادا توسط پلیس این کشور، عدم پاسخگویی دولت کانادا تاکنون و نادیده دریافت مطالبات و درخواست های بحق ایرانیان مقیم کانادا به منظور برخورداری از حقوق اولیه کنسولی و اقامتی به رغم پیگیری های مستمر ایرانیان و وزارت امور خارجه کشورمان را از مصادیق سیاست های دوگانه این کشور در قبال شهروندان ایرانی خواند.

قاسمی ضمن تأکید بر اینکه، این گونه مواضع دولت کانادا با اظهارات مقامات عالیه آن کشور درخصوص تعامل و گفت وگو با جمهوری اسلامی ایران همخوانی ندارد، گفت: متأسفانه این ادبیات دولت کانادا تکرار ادبیات غلط، غیرمنطقی و ناکارآمد دولت های قبلی کانادا علیه مردم ایران بوده و مردود است.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 471

به "سخنگوی وزارت خارجه بیانیه مداخله جویانه کانادا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی وزارت خارجه بیانیه مداخله جویانه کانادا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید