سهام شرکت ملی نفت ایران در بی پی و شل

به گزارش تور تایلند ارزان، جداول و پیوست های لایحه بودجه 98 که از سوی دولت تقدیم مجلس شده است نشان می دهد شرکت ملی نفت ایران سهم یک درصدی در شرکت بی پی انگلستان دارد.

سهام شرکت ملی نفت ایران در بی پی و شل

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، جداول و پیوست های لایحه بودجه 98 که از سوی دولت تقدیم مجلس شده است نشان می دهد شرکت ملی نفت ایران سهم یک درصدی در شرکت بی پی انگلستان دارد و همچنین این شرکت در شرکت شل سنگال نیز 6.4 درصد سهم دارد.

این شرکت ها موضوع جزء 8 بند (ط) تبصره 2 قانون بودجه سال 98 هستند.

بر اساس جزء 8 بند (ط) تبصره 2 قانون بودجه سال 98 سازمان برنامه و بودجه کل کشور موظف است با همکاری وزارت نفت، نسبت به تنظیم روابط اقتصادی جدید بین دولت و شرکتهای اصلی تابعه وزارت نفت ظرف شش ماهه اول سال 1398 اقدام و پس از اخذ مجوزهای قانونی، در پیوست جداگانه ای، مبنای تهیه بودجه سال 1399 قرار دهد. روابط اقتصادی جدید باید علاوه بر ایجاد شفافیت در رابطه دولت و شرکتهای مذکور، همه منابع و مصارف مرتبط با نفت و گاز و مشتقات مربوطه را در بر گیرد و موجب تقویت عملکرد و هویت شرکتی آنها گردد.

سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است علاوه بر بودجه شرکتهایی که مجموع سهام دولت و زیرمجموعههای دولتی در آنها بالای پنجاه درصداست، اطلاعات مربوط به کلیه شرکتهایی را که مجموع سهام دولت و زیرمجموعههای دولتی در آنها کمتر از پنجاه درصداست، به تفکیک میزان سهام، مبلغ سود سهام واریزی و اطلاعات عملکردی به صورت مستقل در پیوست ذیربط لایحه بودجه 1399 درج و ارائه کند.

لیست تمام شرکت هایی که شرکت ملی نفت زیر 50 درصد در آنها سهم دارد در جدول زیر آمده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 بهمن 1398 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 771

به "سهام شرکت ملی نفت ایران در بی پی و شل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهام شرکت ملی نفت ایران در بی پی و شل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید