عاشقان زیبایی، این دیدنی سرزمین عرب نشین آسیا را از دست ندهند!

به گزارش تور تایلند ارزان، در سال های اخیر، مقصد گردشگری بسیاری از ایرانی ها دبی بود. این شهر مدرن و زیبا دارای جاذبه های بسیاری بوده و به همین دلیل، افراد بسیاری را از سرتاسر جهان به خود جذب می نماید. یکی از این جاذبه ها، باغ میراکل دبی است. در ادامه به معرفی باغ گل دبی یا باغ گل معجزه دبی می پردازیم، پس با ما همراه باشید.

عاشقان زیبایی، این دیدنی سرزمین عرب نشین آسیا را از دست ندهند!

معرفی

بزرگترین باغ گل موضوعی در کل جهان، باغ گل معجزه دبی هست. این باغ با 72 هزار مترمربع وسعت، در کل جهان بی نظیر بوده و آن را می توان جز اصلی ترین جاذبه های دبی دانست. باغ گل دبی در 14 فوریه سال 2013 بازگشایی شد و در همان ابتدا مورد توجه افراد بسیاری نهاده شد. با ورود به این باغ با فضای فوق العاده رنگی رو به رو می شوید که شما را به حیرت در می آورد. این باغ در کتاب گینس دو رکورد ثبت نموده است. در باغ گل دبی از مجسمه های بسیار بزرگی که از طریق گل پوشیده شده اند، استفاده شده و به طور کلی، استفاده از شکل های سه بعدی گل آرایی شده در باغ میراکل دبی جز تعیینه های اصلی آن است. از جمله این شکل های سه بعدی می توان به هرم، قلب، ستاره و کلبه اسکیموها اشاره نمود. در باغ گل معجزه دبی هزاران گونه گیاه متفاوت و جذاب نگهداری می شوند که خود به جذابیت آن افزوده اند. تعداد کلی گل های کاشته شده در این باغ به 45 میلیون عدد رسیده که بیشتر از گونه اطلسی ها، گل جعفری و شعمدانی ها هستند و سال به سال تعداد، گونه و شکل گل آرایی تغییر پیدا می نماید، اما به طور کلی آمار آن به این صورت است. بعضی از این گل ها برای اولین بار در منطقه خلیج فارس کاشته می شوند و این خود یک رکورد است. تابستان ها فصل تغییر گل آرایی و کاشت مجدد گیاهان بوده و به همین دلیل، در این فصل از سال باغ گل دبی بسته است. در کنفرانس گردشگری در سال 2015 میلادی، از طرف شبکه بین المللی گردشگری باغ، باغ میراکل دبی جایزه موزل را دریافت کرد.

اطلاعاتی برای بازدید از باغ میراکل

باغ مراکل دبی در منطقه دبی لند و خیابان بارشا جنوبی 3 قرار گرفته است. با توجه به آنکه در این باغ پارکینگی در نظر گرفته شده، برای دسترسی به آن می توانید از خودرو شخصی خود بهره ببرید. دسترسی باغ گل دبی از طریق مترو، توسط ایستگاه مترو امارات مال صورت می گیرد. هزینه بلیت این باغ برای افراد بالای 12 سال 50 درهم و برای افراد بین 2 تا 12 سال 40 درهم بوده و همچنین برای افراد زیر دو سال و معلولان بدون هزینه و رایگان است.

قسمت های مختلف باغ میراکل

برج خلیفه

برج خلیفه یکی از جاذبه ها و ساختمان های مدرن دبی است که می توانید نمونه گلکاری شده آن را در باغ میراکل دبی ببینید. مجسمه بلندترین برج جهان در این باغ کاملا از گل ساخته شده و در اطراف آن نیز از گل استفاده شد.

خرس تدی

در این باغ خرس بزرگی به ارتفاع 12 متر با گل های بسیار زیبایی تزئین شده است. وجود این خرس تدی نشان از افتتاح آن در روز عشق یا 14 فوریه دارد.

ایرباس A380

باغ گل امارات با همکاری شرکت هواپیمایی امارات، ایرباس A380 گلکاری شده ای را در این باغ ایجاد نموده اند. این هواپیما با آرم شرکت هواپیمایی امارات در اندازه واقعی خود ساخته شده و کل آن از گل پوشیده شده است. این هواپیما، بزرگترین مجسمه گلکاری شده در کل جهان بوده و ایرباس A380 جز جاذبه های اصلی باغ گل میراکل است و هواداران بسیاری دارد.

گذرگاه قلبی

یکی از قسمت های پرطرفدار در باغ گل میراکل که همه با آن عکس می گیرند، گذرگاه قلبی است. این دالان رنگارنگ و پر از گل، زیبایی فوق العاده ای دارد که می توانید به راحتی آن را پیدا کنید.

گذرگاه پروانه ای

در گذرگاه پروانه ای دالانی را می بینیم که پر از پروانه هایی با اندازه ها و رنگ های مختلف و زیبا است. گذر از این دالان آنقدر جذاب بوده که حتی از عکس های آن هم تعیین هست. این دالان نیز در بین بازدیدکنندگان بسیار پرطرفدار است.

گذرگاه چتری

از دیگر دالان های باغ میراکل دبی، گذرگاه چتری است. در این گذرگاه چترهای رنگارنگی را بالای سر خودتان می بینید. این چترها سایبانی را به وجود آورده، اما خود این چترها از گل پوشیده نشده اند. در واقع گل آرایی را در پایه نگهدارنده این چترها می بینیم. چندین دالان چتری در این باغ وجود داشته که حتما یکی از آن ها را در بازدید از باغ میراکل می بینید. به دلیل آب و هوای گرم این شهر، این دالان ها چتری ساخته شدند.

خیابان دیزنی

در این باغ خیابانی را می بینیم که پر از مجسمه های شخصیت های دیزنی است که کاملا با گل پوشیده شده اند. این خیابان به نام دیزنی بوده و در آن 9 شخصیت از دیزنی دیده می شوند. میکی موس یکی از این مجسمه ها بوده که 18 متر ارتفاع دارد. توپیاری هنر مجسمه سازی با استفاده از هرس شاخه و برگ درختان بوده که این مجسمه نیز جز هنر توپیاری قرار می گیرد. مجسمه میکی موس با این ارتفاع در سال 2018، پنجمین توپیاری مرتفع جهان شد. توپیاری میکی موس 35 تن وزن دارد و علاوه بر آن پایه بتنی و سازه فولادی آن نیز به ترتیب 50 و 70 تن هستند. در این مجسمه که اولین شخصیت دیزنی گل آرایی شده در خاورمیانه بود، از 100 هزار گل و گیاه استفاده شد.

قلعه گلدار

در قسمتی از باغ گل معجزه دبی کاخ های بزرگ و کوچکی را می بینیم که پر از گل هستند و فضایی بسیار زیبا و رویایی را پدید آورده اند. این بخش از باغ هم چون قصه ها و افسانه ها بوده و در اینجا می توانید مدتی را به استراحت بپردازید و از فضای اطراف خود لذت ببرید.

طراحی های سه بعدی گلدار

همانطور که در بالا نیز گفته شد، در این باغ از مجسمه های گل آرایی شده سه بعدی مختلفی مانند هرم، قلب، ستاره استفاده شد.

ساعت گل

یکی دیگر از جاذبه های این باغ، ساعتی به قطر 15 متر است. این ساعت کاملا از گل پوشیده شده و به زیبایی آرایش پیدا کرد. موتوری که برای ساعت گل استفاده شده متعلق به آمریکا است.

پارک دریاچه

در این باغ، دریاچه ای وجود دارد که دور تا دور آن را با گل و گیاه تزئین نموده اند و پیاده روی در چنین جهتی بسیار جذاب خواهد بود. این دریاچه و این جهت پیاده روی آرامش به خصوصی دارد که حتما پیشنهاد می کنیم در بازدید از این باغ، در این جهت پیاده روی و از فرصت بهره ببرید.

بهشت گمشده

منطقه ای پلکانی که در آن خانه هایی پوشیده شده از گل مشاهده می شوند به بهشت گمشده معروف هست. این منطقه 6 متر پائین تر از سطح زمین قرار گرفته است و مانند یک آبشار پوشیده از گل است. بهشت گمشده زیبایی فوق العاده ای دارد که هر فردی را به خود جذب می نماید.

بالای تپه

در کل این باغ ترکیبی از گل های مختلف با رنگ های متفاوت دیده می شوند، اما در تپه آن، گل های یک رنگی را می بینیم که با تضاد رنگی اطراف آن جذابیت خاصی دارند. در این تپه، چند کافه و بستنی فروشی وجود داشته و در این کافه ها می توانید لحظاتی را به استراحت و خوردن نوشیدنی و بستنی بپردازید.

کلبه ها

اگر به دنبال مکانی برای استراحت در باغ میراکل هستید، در اینجا کلبه هایی مانند کلبه های هاوایی با پرده های حریر و کوسن در نظر گرفته شده تا بتوانید لحظاتی را به آرامش بگذرانید. این کلبه ها زیر سقفی از گل های رنگارنگ قرار دارند.

باغ پروانه

در باغ گل میراکل دبی، یک باغ پروانه نیز وجود دارد که در آن نیز هزاران گونه پروانه دیده می شوند و از بهترین باغ های پروانه در کل جهان به حساب می آید. این باغ فضایی رنگارنگ و رویایی با وجود آن همه پروانه داشته و پروانه های متفاوت و رنگی فضای بسیار جذابی را به وجود آورده که در بازدید از باغ مراکل، حتما باید از آن ها دیدن کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 711

به "عاشقان زیبایی، این دیدنی سرزمین عرب نشین آسیا را از دست ندهند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عاشقان زیبایی، این دیدنی سرزمین عرب نشین آسیا را از دست ندهند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید