واردات 50 هزار تن مرغ تنظیم بازاری تصویب شد

به گزارش تور تایلند ارزان، یکصد و سی و چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار در تاریخ 30 فروردین ماه برگزار شده و در این جلسه دستورالعمل هایی برای بازار مرغ، خرما و جوجه به تصویب رسیده است.

واردات 50 هزار تن مرغ تنظیم بازاری تصویب شد

در این جلسه تصویب شد که به استناد درخواست شرکت پشتیبانی امور دام مبنی بر خرید و واردات گوشت مرغ به میزان 50 هزار تن از سوی این شرکت با استفاده از ظرفیت و توان شرکت های تابعه انجمن فرآورده های خامی دامی و علاوه بر شرکت های معرفی شده از طرف انجمن مذکور از توان سایر شرکت های متقاضی استفاده گردد.

این موضوع در جلسه مطرح و با تأیید شورای خرید و تصویب هیأت مدیره شرکت پشتیبانی امور دام مورد موافقت نهاده شد.

بر اساس مصوبه های ستاد تنظیم بازار، کمیته ای تخصصی به منظور ساماندهی بازار مرغ و تخم مرغ با ریاست وزیر جهاد کشاورزی و عضویت قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی و دیگر مسوولان مربوطه تشکیل شده است.

این کمیته با داشتن اختیارات کامل از سوی ستاد تنظیم بازار نسبت به برنامه ریزی و فراوری و توزیع مرغ، به وسیله شرکت های فراوریکننده عمده مرغ و نیز با همکاری و خدمت دریافت از ظرفیت مرغ داری های دیگر، اقدام های لازم را انجام می دهد.

همچنین براساس تصمیم قرارگاه ساماندهی مرغ کشور در روزهای گذشته، قیمت مصوب مرغ گرم برای مصرف کننده از کیلویی 20 هزار و 400 به کیلویی 24 هزار و 900 تومان افزایش یافته است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1764

به "واردات 50 هزار تن مرغ تنظیم بازاری تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات 50 هزار تن مرغ تنظیم بازاری تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید