گمرک توقف ترانزیت کالا های ایرانی به روسیه از جهت جمهوری آذربایجان را تکذیب کرد

به گزارش تور تایلند ارزان، تهران (پانا) - رایزن مالی ایران در جمهوری آذربایجان هرگونه اخلال و مسدود شدن صادرات و ترانزیت کالا های ایران به روسیه را از راستا جمهوری آذربایجان تکذیب کرد.

گمرک توقف ترانزیت کالا های ایرانی به روسیه از جهت جمهوری آذربایجان را تکذیب کرد

به گزارش گمرک؛ جواد مهاجری، رایزن مالی سفارت ایران در جمهوری آذربایجان، با رد اخبار کذب و ادعای مسدود شدن راستا صادرات کالا و ترانزیت ناوگان حمل ونقل ایران به روسیه و گرجستان گفت: در روز های اخیر به اقتضای فصلی و با شروع فصل صادرات محصولات کشاورزی ایران، تعداد کامیون های عبوری به سمت آذربایجان در پایانه های مرزی آستارا و بیله سوار به مقصد آذربایجان، روسیه و دیگر کشور های حوزه CIS افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه طبق گزارش های گمرکات کشور، در 24 ساعت گذشته تنها در پایانه مرزی آستارا بیش از 200 کامیون از گمرکات جمهوری آذربایجان پذیرش شده است، اضافه نمود: آنالیز های میدانی و استعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران از منابع رسمی و پایانه های مرزی و گمرکات دو کشور نشان می دهد موضوع ادعاشده که آن را به نایب رئیس اتاق مشترک دو کشور منتسب نموده اند و در روز های اخیر به سرعت در حال انتشار است، صحت ندارد.

رایزن مالی ایران در جمهوری آذربایجان تأکید کرد: تردد بار و کامیون در پایانه های مرزی چهارگانه ایران و آذربایجان به صورت روان و 24 ساعته در حال اجرا است و هیچ گونه تغییر رفتار از مقام های مسئول آذربایجان گزارش نشده است.

بعضی منابع غیررسمی در فضای مجازی در روز های گذشته اخبار کذب و جهت داری را از ایجاد اختلال و مسدود کردن عملیات ترانزیت کالا و حمل ونقل ناوگان ایرانی از طریق کشور های ترکیه، گرجستان و جمهوری آذربایجان منتشر نموده اند که منبع اولیه بیشتر آن ها خبرگزاری اسپوتنیک روسیه است.

این در حالی است که بروز اختلافات اخیر میان ایران و جمهوری آذربایجان، فعالان مالی و تجار دو کشور را نگران نموده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1981

به "گمرک توقف ترانزیت کالا های ایرانی به روسیه از جهت جمهوری آذربایجان را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گمرک توقف ترانزیت کالا های ایرانی به روسیه از جهت جمهوری آذربایجان را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید