کتاب

رونمایی از 5 عنوان کتاب با موضوع کرونا در ایلام؛ در روزهای آینده

خبرنگاران/ایلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از برگزاری رونمایی از 5 عنوان کتاب با موضوع کرونا در روزهای آینده اطلاع داد.

4 آذر 1400

افتتاح ایستگاه کتاب تربیت در محدوده مرکزی تبریز

شهردار منطقه 8 تبریز گفت:کتابخانه و ایستگاه کتاب تربیت به منظور افزایش سرانه مطالعه در محدوده مرکزی شهر تبریز در فرهنگسرای تربیت به وسیله شهردار منطقه8 افتتاح شد.

23 آبان 1400

عوامل بنیادین بحران محیط زیست

غفلت از معنویت و تکیه بر مادیت، یکی از عوامل مسلم مشکل کنونی محیط زیست است. بدین ترتیب، حل معضل محیط زیست، بیش از همه نیازمند اصلاح نگرش بشر نسبت به دنیا، به ویژه طبیعت و محیط پیرامون آن است.

18 آبان 1400

7 کتاب مجذوب کننده برای شب های بلند پاییزی

هر چند کتاب خواندن فصل نمی شناسد اما نمی گردد منکر عیش کتاب خوانی در شب های بلند و سرد پاییزی شد. بخصوص اگر کتاب هایی هم که می خوانید حال و هوای پاییزی داشته باشند. با فرارسیدن پاییز و کوتاه شدن روزها و غروب های زودهنگام، هیچ چیز آرامش بخش تر از نشستن در...

8 آبان 1400

باروی خون روایتی داستانی از ناگفته های تاریخ

خبرنگاران/خراسان رضوی کتاب باروی خون اولین اثر حسین پدرام، نویسنده جوان مشهدی، با موضوع تاریخ ایلام باستان به وسیله نشر ابومسلم منتشر شد.

5 مهر 1400

هفته غذای ایتالیا در تهران؛ هفته ای با عطر و طعم ریحان

سفارت ایتالیا برنامه هفته غذای ایتالیا را با موضوع رژیم غذایی مدیترانه ای و مغذی، کاهش دورریز غذا و پایداری زیست محیطی از یکشنبه 26 آبان تا آدینه 1 آذر برگزار می نماید. این برنامه در همکاری با ارگان های ایرانی و بخش خصوصی برگزار می گردد که فرصت خوبی برای...

8 شهریور 1400

برنامه ریزی برای کنکور در ایام امتحانات

یک مشاور تحصیلی گفت: یکی از مسائل مهم برای همه دانش آموزان برنامه ریزی خوب و بدون نقص برای کنکور است.

6 شهریور 1400

تعبیر خواب خفه شدن و خفگی

با تعبیر خواب خفه شدن، تعبیر خواب خفگی و تنگی نفس و تعبیر خواب خفه شدن در آب (غرق شدن) همراه مجموعه تعبیر خواب مجله اینترنتی خبرنگاران باشید.

15 تیر 1400

ماجرای جنجالی ترین کتاب جهان

در طول روز کتاب های متعددی در سراسر دنیا به چاپ می رسد اما یک کتاب کم حجم و بچگانه جنجالی ترین و پرفروش ترین کتاب کنونی دنیا شده است. ماجرا چیست؟

13 تیر 1400

انتظار آقای وحشت برای خواندن رمان آخر بازی تاج و تخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از وینترکامینگ، استیون کینگ نویسنده مشهور آمریکایی و خالق داستان های ژانر وحشت در این کشور در اظهارنظری عجیب گفته است که بسیار از این مسئله نگران است که هیچ وقت پیروز نگردد رمان بادهای زمستان جرج مارتین را بخواند. بادهای زمستان...

12 تیر 1400

کتاب رتبه بندی های دانشگاهی در نظام آموزش عالی سلامت منتشر شد

کتاب رتبه بندی های دانشگاهی و مسئولیت اجتماعی در نظام آموزش عالی سلامت با رویکرد آنالیز جامع نظام های رتبه بندی دانشگاهی در سطح بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شد.

4 تیر 1400

10 مستند برتر دیوید اتنبرو، شوالیه بی رقیب حیات وحش

مستندهای دیوید اتنبرو نمایش های شاخص طبیعت در قاب تلویزیون هستند. هیچ مستندساز و هیچ مستند دیگری را نمی توانید مشابه او و آثارش بیابید. البته بسیاری سعی کردند در این زمینه به مستندهای اتنبرو نزدیک شوند اما پیروز نبودند. دیوید اتنبرو که لقب سر (Sir) به عنوان...

27 خرداد 1400

پول سازترین شغل های دنیا

تهران (پانا) - در سراسر دنیا شغل های عجیبی وجود دارند که شاید حتی تصورش هم برای ما خنده دار باشد، اما همین مشاغل منبع درآمد خوبی هستند.

22 خرداد 1400

منصور اوجی خود شیراز بود

تهران (پانا) - ایرج زبردست می گوید اوجی شبیه شعرش بود، اوجی خود شیراز بود، و خوشا او که چون گلی شکفت و چون گلی رفت... با هفت هزارسالگان سر به سر شد و در ابدیت جاری شد...بعد از مرگ شاعر زیباتر می شود.

10 خرداد 1400

بررسی تحلیلی و تطبیقی رساله الطیرنویسی از ابن سینا تا عطار

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد بوعلی سینا، نهمین و دهمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره بوعلی سینا در روزهای چهارشنبه هشتم و پانزدهم اردیبهشت ساعت 11 صبح باعنوان بررسی تحلیلی و تطبیقی رساله الطیرنویسی از ابن سینا...

9 خرداد 1400

خبرنگاران آموزش مهارت به نابینایان قزوینی کلید خورد

قزوین -خبرنگاران - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین از مهارت آموزی به نابینایان خبر داد و گفت: در این راستا، دوره آموزشی نرم افزار آفیس ویژه نابینایان امسال برای نخستین بار در کشور در قزوین برگزار شد.

22 اردیبهشت 1400

کتابی که فنون بازیگری در تئاتر و سینما را به شما می آموزد خبرنگاران

کتاب فنون بازیگری در تئاتر و سینما اثر نورالدین راسخ در انتشارات سروش منتشر و در دسترس عموم نهاده شد.

17 فروردین 1400

طرح کتابخانه گردی در استان قزوین هم اجرا می گردد

فاطمه محمدبیگی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در قزوین، گفت: طرح ملی کتابخانه گردی از 16 اسفندماه به مدت سه روز در سه شهرستان تاکستان، البرز و بوئین زهرا اجرا می گردد.

5 فروردین 1400

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج یکی از موارد تاثیر گذار در انتخاب همسر و داشتن ازدواجی پیروز است. معمولا این نوع مشاوره ها در 4 مرحله شناخت خود، شناخت طرف مقابل، تطابق خصوصیات و آنالیز کلی موارد انجام می گیرند.

17 اسفند 1399

10 رمان شاهکار ادبیات روسیه که نباید از دست بدهید

ادبیات غنی روسیه مانند ادبیات فارسی، یکی از تأثیرگذارترین و جریان سازترین جریان های ادبی دنیا محسوب می گردد. نویسندگان و شاعران روسی، نقش غیرقابل انکاری در شکل گیری و توسعه ژانرهای متعدد ادبی، خصوصا سبک رئالیسم، داشتند. به طور کلی یکی از مهم ترین نشانه...

11 بهمن 1399
تعداد: (68)